Soru Fanlar normal mi?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
427
Merhaba bilgisiyarımı dün aldım daha yeni kasalardan çok fazla anlamıyorum kasanın önündeki 2 fan biraz dönüyor sonra duruyor devam ediyor ama yavaş bir şekilde bu normal mi? İlk gün full çalışıyorlardı hızlı şekilde diye hatırlıyorum ama eminde değilim.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Sıcaklığa duyarlı olabileceklerini hiç sanmıyorum bu tip kasa fanlarının .Olsa bile ,bu anormal sıcaklıklarda durması ,zaten olacak iş değil. Bi sorun var.

Reaksiyon puanı
427
Sıcaklığa duyarlı olabileceklerini hiç sanmıyorum bu tip kasa fanlarının .Olsa bile ,bu anormal sıcaklıklarda durması ,zaten olacak iş değil. Bi sorun var.
Ben fanlara bakmaya çalıştım çalışmıyorlarmış gibi geldi görmüyorum yani geforce experiencede fan hızı 0 rpm diyor

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
O tip programlarda/YAZILIMLARDA görmen için ,bu tip kasa fanlarının anakarttan bağlantısı olması lazım Ve bu tip fanlarda genelde direkt powerden beslnir,göremezsin yani.Yan kapağı sök,oradan gözlemliyebilirsin.

Reaksiyon puanı
427
O tip programlarda/YAZILIMLARDA görmen için ,bu tip kasa fanlarının anakarttan bağlantısı olması lazım Ve bu tip fanlarda genelde direkt powerden beslnir,göremezsin yani.Yan kapağı sök,oradan gözlemliyebilirsin.
Sizce teknik servise göndereyim mi? bir sorun olabilir mi normal led ışıklarında birşey görmüyorum rgb modunda yavaş haraket eden fan görüyorum ledsiz şekilde haraket eden hic bir fan görmüyorum.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Gönder gitsin,bunda bi gariplik var.İşlemcinde bayağı güçlüymüş, profilinde gördüğüm kadarıyla. Bu tip makinaların bu tip güçlü işlemcilerini soğutmak için öncelik ,işlemci soğutucusunda olsa da ,kasa içi havalandırması da ,önemli.

Reaksiyon puanı
427
Gönder gitsin,bunda bi gariplik var.İşlemcinde bayağı güçlüymüş, profilinde gördüğüm kadarıyla. Bu tip makinaların bu tip güçlü işlemcilerini soğutmak için öncelik ,işlemci soğutucusunda olsa da ,kasa içi havalandırması da ,önemli.
Hocaam :D orası ciddi değil öylesine server kasası yazmıştım eskiden asıl kasa msi mag forge 100m,msi 1650,ryzen 5 1600,16 gb ram
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bugün 5-6 saat civarı açıktı gta felan girildi valorant girildi gece anca azıcık ısındı fps değerleri felanda gayet iyiydi son valorant macı dışında boştayken 0 sıcaklık ben biraz fazla abartıyorum galiba.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Hocaam :D orası ciddi değil öylesine server kasası yazmıştım eskiden asıl kasa msi mag forge 100m,msi 1650,ryzen 5 1600,16 gb ram
O da güzel,canın sağolsun. :)

Ama ters giden bi şeyler olduğu kesin ,Ancak işlemci ve e.kartı sıcaklıklarını oyunda bi gözlemle ,aşırı değilse ve bu durum seni görüntü olarak rahatsız etmiyorsa,boşuna yollama. Gittisi geldisi, 20-25 günü bulur çünkü.

Reaksiyon puanı
427
O da güzel,canın sağolsun. :)

Ama ters giden bi şeyler olduğu kesin ,Ancak işlemci ve e.kartı sıcaklıklarını oyunda bi gözlemle ,aşırı değilse ve bu durum seni görüntü olarak rahatsız etmiyorsa,boşuna yollama. Gittisi geldisi, 20-25 günü bulur çünkü.
Tamamdır teşekkur ederim bu arada sanırım bu kasada fanlar görünmüyor youtubede 100r modelini izledim ondada fanlar aynı bendeki gibiydi ben çalışmıyor sanmışım herhalde cahilliğimden :D

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Dediğim gibi, bu tip kasa fanları genelde direkt powerden beslenir. O zaman devir göremezsin,yani.