Soru Bu Set İle Ne Tür Projeler Yapabilirim?

Bu konuyu okuyanlar

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,205
Bugün bir heves ile ardunio nedir diye araştırdım ve yapabileceklerim gayet beni tatmin etti. Fiyatı da gayet makul bir fiyatta olduğu için başlangıç seti ile almaya karar verdim. Anca bayramdan sonra bursum yatınca alabilirim fakat aşağıda bıraktığım set ile giriş seviyesinde ne tür projeler yapabilirim?
Mesela basit bir termometre için ekran + hangi parçalar lazım olabilir?

Çay Perisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
938
Potansiyometre, direnç, sıcaklık sensörü ve birkaç tane jumper kablo işini görebilir. Senin sette hepsi var sanırım.

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,205
Potansiyometre, direnç, sıcaklık sensörü ve birkaç tane jumper kablo işini görebilir. Senin sette hepsi var sanırım.
Peki ürün olarak ne yapabilirim?
Basit ve işlevsel bir şey yapmak istiyorum ama setteki parçalar ile videodakiler aynı mı emin olamadım.

Çay Perisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
938
Peki ürün olarak ne yapabilirim?
Basit ve işlevsel bir şey yapmak istiyorum ama setteki parçalar ile videodakiler aynı mı emin olamadım.
Buzzerla müzik falan yapabilirsin. Tekerlek, kumanda ve dc motorun falan varsa basit bir uzaktan kumandalı araba yapabilirsin. Asansör falan da yapabilirsin.

Bunları beğenmezsen akıllı sera veya döviz ekranı yapabilirsin, malzemeleri tam hatırlamıyorum şimdi ama başlangıç seti yetmeyebilir.

Lehim ve silikon tabancası gerekebilir bunlar için.

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,205
Buzzerla müzik falan yapabilirsin. Tekerlek, kumanda ve dc motorun falan varsa basit bir uzaktan kumandalı araba yapabilirsin. Asansör falan da yapabilirsin.

Bunları beğenmezsen akıllı sera veya döviz ekranı yapabilirsin, malzemeleri tam hatırlamıyorum şimdi ama başlangıç seti yetmeyebilir.

Lehim ve silikon tabancası gerekebilir bunlar için.
Banyodayken termometre yapma kararı aldım, bu set dişinda sanırsam sadece ekran lazım ama zaten parçaları ucuz alabilirim.