Soru Windows 11 Ne Zaman Güncelleme Alacak?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
49
Arkadaşlar selam,

Windows 11 ne zaman windows update kısmına düşecek? tam tarih verdi mi windows

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Henüz Microsoft tarafından açıklanmış tam bir tarih yok. "Bugün kullanımda olan Windows 10 cihazlarına yükseltmenin kullanıma sunulması, 2022'de yılın ilk yarısı süresince başlayacak" Bkz. Bkz.

Yalnız Windows 11 tanıtım etkinliği sırasında, demo ekranında "11'e yükselteceğim için heyecanlıyım... Ekim için sabırsızlanıyorum!" yazan bir Microsoft Teams mesajı beliriyor. Windows 11 için olası bir lansman tarihi olarak 20 Ekim'e odaklanıyor gibi görünüyor. Microsoft'un Windows 11 için basın görüntülerinin çoğu, saat 11:11 olarak ayarlanan saatin yanı sıra görev çubuğunda 20 Ekim tarihini içeriyor.

Ekli dosyalar

• 20th of October.png
    20th of October.png
    124.3 KB · Görüntüleme: 107
  • Wondows_11_Start.jpg
    Wondows_11_Start.jpg
    65.4 KB · Görüntüleme: 96
  • Windows_11_Widgets_Screen.jpg
    Windows_11_Widgets_Screen.jpg
    95.1 KB · Görüntüleme: 103
Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Henüz Microsoft tarafından açıklanmış tam bir tarih yok. Yalnız Windows 11 tanıtım etkinliği sırasında, demo ekranında "11'e yükselteceğim için heyecanlıyım... Ekim için sabırsızlanıyorum!" yazan bir Microsoft Teams mesajı beliriyor. Windows 11 için olası bir lansman tarihi olarak 20 Ekim'e odaklanıyor gibi görünüyor. Microsoft'un Windows 11 için basın görüntülerinin çoğu, saat 11:11 olarak ayarlanan saatin yanı sıra görev çubuğunda 20 Ekim tarihini içeriyor.
Abi benim bildiğim o tarihte kararlı sürüm ve ISO dosyası yayınlanacak. Bilgisayardan yükseltme ile W11'e geçmek için Microsoft 2022'nin başını işaret etti.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Abi benim bildiğim o tarihte kararlı sürüm ve ISO dosyası yayınlanacak. Bilgisayardan yükseltme ile W11'e geçmek için Microsoft 2022'nin başını işaret etti.
Walmart perakende listesindeki bazı ürünler, Windows 11'in Ekim 2021'de piyasaya sürüleceğini gösteriyor. Kullanılabilir olduğunda Windows 11'e Ücretsiz Yükseltme Ekim 2021'i işaret ediyor.

Walmart sızıntısı, "Windows'a ücretsiz yükseltme" ve "Ekim 2021" zaman çizelgesine atıfta bulunmak dışında çok fazla bilgi vermiyor.

"Yükseltmenin kullanıma sunulma planı kesinleşiyor ve 2021'in sonlarında başlayıp 2022'ye kadar devam etmesi planlanıyor. Belirli zamanlama cihaza göre değişecektir."

Ekli dosyalar

• Windows-11-2021.JPG
    Windows-11-2021.JPG
    33.5 KB · Görüntüleme: 102
  • Windows-11-Oct-2021.JPG
    Windows-11-Oct-2021.JPG
    38 KB · Görüntüleme: 108

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Walmart perakende listesindeki bazı ürünler, Windows 11'in Ekim 2021'de piyasaya sürüleceğini gösteriyor. Kullanılabilir olduğunda Windows 11'e Ücretsiz Yükseltme Ekim 2021'i işaret ediyor.

Walmart sızıntısı, "Windows'a ücretsiz yükseltme" ve "Ekim 2021" zaman çizelgesine atıfta bulunmak dışında çok fazla bilgi vermiyor.

"Yükseltmenin kullanıma sunulma planı kesinleşiyor ve 2021'in sonlarında başlayıp 2022'ye kadar devam etmesi planlanıyor. Belirli zamanlama cihaza göre değişecektir."

Kararlı sürümün yayınlaması ile W11 yüklü laptoplar mağazadakini yerini alacak zaten hocam. Benim bildiğim W10'dan W11'e direkt güncelleme ile yükseltmek isteyenler 2022 yılını beklemek zorunda. Twitter'dan bu şekilde söylemişlerdi. Microsoft zaten yıl bitmeden W11 yüklü cihazlar satışa çıkacak demişti.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Kararlı sürümün yayınlaması ile W11 yüklü laptoplar mağazadakini yerini alacak zaten hocam. Benim bildiğim W10'dan W11'e direkt güncelleme ile yükseltmek isteyenler 2022 yılını beklemek zorunda. Twitter'dan bu şekilde söylemişlerdi. Microsoft zaten yıl bitmeden W11 yüklü cihazlar satışa çıkacak demişti.
Win11 yüklü bir şekilde satışa çıkacak olan cihazlar olacak ve şu an Win10 yüklü olarak satılan ve Win11'e yükseltme alacak olan cihazlar var (bunlar için resmi olmayan tarih Ekim 2021. Kararlı sürüm olarak Windows 10 ISO Dosyası, PC Health Check App, Windows 11 Update Assistant falan da muhtemelen Ekim ayı içinde Microsoft tarafından yayınlanır.) Bir de önceden Win10 yüklü olarak satın alınmış cihazlar var. Tabii öncelik yeni donanımların olacak. Görkem dikkat edersen halihazırda Win10 kullananlar için upgrade güncellemesi konusunda tarih olarak bir öngörüde bulunmadım. Yazdıklarım Win11 sürümünün çıkışına ilişkin olduğu için yanlış anlaşıldı sanırım. İlk mesajımda Windows 11'e yükseltme konusunda etkinlikten bir görsel ve iki adet basın görseli paylaştım. İkinci mesajımda ise yazdıklarım Walmart sitesindeki bilgiye göre yani satıştaki cihazlar için.

Sanırım şu tweet'i kast ediyorsun: "...Bugün kullanımda olan Windows 10 cihazlarına yükseltmenin kullanıma sunulması, 2022'de yılın ilk yarısı süresince başlayacak."

Bunu görmemiştim. Şimdilik bu bilgiye itibar etmeliyiz, en son geçerli resmi bilgi bu.
Aslında en başta bu bilgiyi paylaşsaydın hiç bu kadar yazmazdık. Selamlar. :)

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Win11 yüklü bir şekilde satışa çıkacak olan cihazlar olacak ve şu an Win10 yüklü olarak satılan ve Win11'e yükseltme alacak olan cihazlar var (bunlar için resmi olmayan tarih Ekim 2021. Kararlı sürüm olarak Windows 10 ISO Dosyası, PC Health Check App, Windows 11 Update Assistant falan da muhtemelen Ekim ayı içinde Microsoft tarafından yayınlanır.) Bir de önceden Win10 yüklü olarak satın alınmış cihazlar var. Tabii öncelik yeni donanımların olacak. Görkem dikkat edersen halihazırda Win10 kullananlar için upgrade güncellemesi konusunda tarih olarak bir öngörüde bulunmadım. Yazdıklarım Win11 sürümünün çıkışına ilişkin olduğu için yanlış anlaşıldı sanırım. İlk mesajımda Windows 11'e yükseltme konusunda etkinlikten bir görsel ve iki adet basın görseli paylaştım. İkinci mesajımda ise yazdıklarım Walmart sitesindeki bilgiye göre yani satıştaki cihazlar için.

Sanırım şu tweet'i kast ediyorsun: "...Bugün kullanımda olan Windows 10 cihazlarına yükseltmenin kullanıma sunulması, 2022'de yılın ilk yarısı süresince başlayacak."

Bunu görmemiştim. Şimdilik bu bilgiye itibar etmeliyiz, en son geçerli resmi bilgi bu.
Aslında en başta bu bilgiyi paylaşsaydın hiç bu kadar yazmazdık. Selamlar. :)
Abi konu sen olunca çoktan görmüşsündür bu twiti diye düşündüm :D

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Abi konu sen olunca çoktan görmüşsündür bu twiti diye düşündüm :D
Windows 10, son Windows sürümü olacak diye o kadar kabullenmişim/benimsemişim ki çıkan resmi açıklamalara ve Insider Program'ında kullanıma sunulan Windows 11 Insider Preview'e rağmen Windows 11'i hala kabullenemedim ben. :) Yaş alıyoruz, yaşlanıyoruz. ?:D

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Windows 10, son Windows sürümü olacak diye o kadar kabullenmişim/benimsemişim ki çıkan resmi açıklamalara ve Insider Program'ında kullanıma sunulan Windows 11 Insider Preview'e rağmen Windows 11'i hala kabullenemedim ben. :) Yaş alıyoruz, yaşlanıyoruz. ?:D
Abi bu W11 beta sürümü ilk ortaya çıkıp millet kurarken Microsoft halen W10 son sürüm olacak diyordu :D Adamlar bile kabullenemedi başta.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Windows 10X'de bir şeyler döndü, orasını çözemedim. Bu biraz sanki geç doğum gibi bir şey oldu. :)
Abi bunlar Surface Duo ve Neo diye iki cihaz çıkardı. Böyle cihazlar teknolojinin geleceği dediler bir de üstüne. Sonra bu tarz cihazlar için Windows 10X geliştirildi. İlk etapta Windows 10X sadece bu tarz cihazlarda olacaktı. Sonra kararı değiştirmiş olacaklar ki Windows 10X'i tutup W11 yaptılar. Yoksa iki arayüzün görselliği de aynı birebir. Bence Microsoft yeni bir Windows yapmayacaktı. Ancak baktılar W10X yapıldı bari yeni bir sürüm çıkaralım dediler.

Reaksiyon puanı
49
Yorumlarınızdan anladığım kadarıyla tam bir netlik yok :D 2021 ekim ile 2022 mayıs başlarına kadar bekleyeceğiz sanırım. PC Health den baktığım kadarıyla laptopum destekliyor yani otomatik güncelleme beklemek daha iyi gibi iso indiripte kurulabilir ama gereksiz geliyor bana :)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Yorumlarınızdan anladığım kadarıyla tam bir netlik yok :D 2021 ekim ile 2022 mayıs başlarına kadar bekleyeceğiz sanırım. PC Health den baktığım kadarıyla laptopum destekliyor yani otomatik güncelleme beklemek daha iyi gibi iso indiripte kurulabilir ama gereksiz geliyor bana :)
Yükseltme yapma bence. Kararlı sürüm çıkınca ISO indirip temiz kurulum yap derim. Yükseltme yapınca bazen bilgisayarlar sapıtıyor.

Reaksiyon puanı
49
Yükseltme yapma bence. Kararlı sürüm çıkınca ISO indirip temiz kurulum yap derim. Yükseltme yapınca bazen bilgisayarlar sapıtıyor.
Nasıl yani kararlı sürüm iso çıkınca arada fark olmaz mı yani update son hali olur çünkü
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ve iso dan atsam windows 10 keyim tanımlanır mı otomatik garantili pc de ?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Nasıl yani kararlı sürüm iso çıkınca arada fark olmaz mı yani update son hali olur çünkü
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ve iso dan atsam windows 10 keyim tanımlanır mı otomatik garantili pc de ?
Update son hali olur değil. Şu an W11 beta aşamasında ya, o beta aşaması Ekim gibi bitecek işte. Bitince de kararlı ISO yayınlanacak. Yani W11 ile gelecek bilgisayarlardaki sürüm o olacak işte. Senin Update ile yapacağın yükseltme, kararlı sürümün üzerine 2-3 güncelleme almış bir sürüm olur başka bir şey değil. Neticede ikisi de kararlı sürüm, yükseltmeyi daha geç yaptığın için 2-3 güncelleme daha alır işte.

Reaksiyon puanı
49
Update son hali olur değil. Şu an W11 beta aşamasında ya, o beta aşaması Ekim gibi bitecek işte. Bitince de kararlı ISO yayınlanacak. Yani W11 ile gelecek bilgisayarlardaki sürüm o olacak işte. Senin Update ile yapacağın yükseltme, kararlı sürümün üzerine 2-3 güncelleme almış bir sürüm olur başka bir şey değil. Neticede ikisi de kararlı sürüm, yükseltmeyi daha geç yaptığın için 2-3 güncelleme daha alır işte.
Güzelmiş peki dediğim iş nasıl oluyor hocam. Yani seri numarası gider mi sonra servislik olursam sıkıntı çıkarmasınlar bana çünkü update ile atınca direk win10 serial koduyla geçiyormuş isoyla yaparken kabul eder mi w10 seri kodunu veya direk kendi yapar mı

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Güzelmiş peki dediğim iş nasıl oluyor hocam. Yani seri numarası gider mi sonra servislik olursam sıkıntı çıkarmasınlar bana çünkü update ile atınca direk win10 serial koduyla geçiyormuş isoyla yaparken kabul eder mi w10 seri kodunu veya direk kendi yapar mı
Ha update ile ha kendin ISO ile kurmuşsun bir şey fark etmez keyi otomatik algılar. Bunun servis ve garanti ile bir alakası da yok ayrıca :)

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
otomatik güncelleme beklemek daha iyi gibi iso indiripte kurulabilir ama gereksiz geliyor bana :)
Yükseltme sürümünün cihazınız için uyumlu olduğunun bildirimini aldıktan sonra Windows 11'e geçmenin daha sağlıklı olacağını düşünüyorum. Yeni bir sisteme geçişlerde temiz kurulum bence de ilk tercih seçeneği olmalı.