Haber Windows 11 Insider'a Geldi

Bu konuyu okuyanlar

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,202
Geçtiğimiz günlerde yapılan etkinlikte Windows 11'in bu hafta başlangıcında Insider programına geleceği söylenmişti. An itibariyle Insider programı dahilinde bulunan kullanıcılar, 11'i yükleyip test edebiliyor.

Screenshot_5.png

Sistemi uygun mu diye kontrol etmek ve Insider programına katılmak isteyenler için:

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,528
Insedir ile Resmi Windows 11 arasında ne gibi fark olabilir?
Ona göre indireyim. Bence öyle bir fark olmayacak.

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,202
Insedir ile Resmi Windows 11 arasında ne gibi fark olabilir?
Ona göre indireyim. Bence öyle bir fark olmayacak.
Şöyle ki Beta aşamasında olduğundan bazı eksiler olabilir. Ayrıca kararsız olarak sunuluyor. Veri kaybı yaşanması da mümkün. Ben dün gece Insider ile gelen Win 10 yükledim ve yüklediğimden beri oyunlarda takılma yaşıyorum. 11'de nasıl olacak, bakacağım. Eğer aynı şekilde devam ederse güncellemeyi sileceğim.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,528
Şöyle ki Beta aşamasında olduğundan bazı eksiler olabilir. Ayrıca kararsız olarak sunuluyor. Veri kaybı yaşanması da mümkün. Ben dün gece Insider ile gelen Win 10 yükledim ve yüklediğimden beri oyunlarda takılma yaşıyorum. 11'de nasıl olacak, bakacağım. Eğer aynı şekilde devam ederse güncellemeyi sileceğim.
Bir sıkıntı olmaz ise bilgilendirsin değil mi? Ona göre ben de yapayım.

fatih0xx

Asistan
Reaksiyon puanı
1
İşlemcim İ7 7700HQ Windows 11 bu bilgisayarda çalışmaz diye uyarı vermişti ama insidere düşmüş win 11 şu an indiriyorum. Bakalım kurmaya izin verecek mi

Ekli dosyalar

• Yakalama.JPG
    Yakalama.JPG
    36.1 KB · Görüntüleme: 121

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,202
Kurdum. Şunu söyleyebilirim ki mükemmel değil ancak kötü de değil. Yükseltme sonrasında başlangıçta donma kasma yaşanıyor, sonrasında sorunsuz ancak ayarlarda, tema veya renklerde değişim yaparken kısa süreli takılmalar yaşanıyor. Bunun haricinde oyun performansında herhangi bir değişim yok. Ne hissettim, ne değerlerde bir değişiklik oldu. Sızdırılan ISO dosyası ile kurulum yapan arkadaşlar oyun performansında Windows 10'a kıyasla artış olduğunu söylese de bende böyle bir şey gerçekleşmedi. Oyun esnasında Alt+Tab çekmem sonrasında bilgisayar kafayı yedi desem yeridir. Masaüstü yüklenmedi, uygulamalar açılmadı, sürekli masaüstünü yüklemeye çalıştı vs. Bilgisayarı birkaç kez yeniden başlattım ancak aynı sorun devam etti. Hizmetlerde birkaç oynama yapınca neyse ki çözebildim. Tasarım bakımından daha önce de söylediğim gibi gerçekten estetik olmuş. Ben beğendim. Biraz MacOS'u andırsa da gayet güzel. Masaüstü bilgisayarda kurulum yapmadığımdan bu özellik masaüstü tarafında var mı bilmiyorum ancak ekran süresini gösteren bir özellik de getirilmiş. Aşağıya görselleri ekliyorum, bakabilirsiniz. Merak ettiğiniz bir şey varsa onu da belirtebilirsiniz.

@phanmetal

WhatsApp Image 2021-06-29 at 02.26.44.jpeg

WhatsApp Image 2021-06-29 at 02.26.44 (1).jpeg

WhatsApp Image 2021-06-29 at 02.26.44 (2).jpeg

WhatsApp Image 2021-06-29 at 02.26.44 (3).jpeg

WhatsApp Image 2021-06-29 at 02.26.44 (4).jpeg

WhatsApp Image 2021-06-29 at 02.26.44 (5).jpeg

WhatsApp Image 2021-06-29 at 02.26.44 (6).jpeg

WhatsApp Image 2021-06-29 at 02.26.44 (7).jpeg

Screenshot_2.png

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,589
Kurdum. Şunu söyleyebilirim ki mükemmel değil ancak kötü de değil. Yükseltme sonrasında başlangıçta donma kasma yaşanıyor, sonrasında sorunsuz ancak ayarlarda, tema veya renklerde değişim yaparken kısa süreli takılmalar yaşanıyor. Bunun haricinde oyun performansında herhangi bir değişim yok. Ne hissettim, ne değerlerde bir değişiklik oldu. Sızdırılan ISO dosyası ile kurulum yapan arkadaşlar oyun performansında Windows 10'a kıyasla artış olduğunu söylese de bende böyle bir şey gerçekleşmedi. Oyun esnasında Alt+Tab çekmem sonrasında bilgisayar kafayı yedi desem yeridir. Masaüstü yüklenmedi, uygulamalar açılmadı, sürekli masaüstünü yüklemeye çalıştı vs. Bilgisayarı birkaç kez yeniden başlattım ancak aynı sorun devam etti. Hizmetlerde birkaç oynama yapınca neyse ki çözebildim. Tasarım bakımından daha önce de söylediğim gibi gerçekten estetik olmuş. Ben beğendim. Biraz MacOS'u andırsa da gayet güzel. Masaüstü bilgisayarda kurulum yapmadığımdan bu özellik masaüstü tarafında var mı bilmiyorum ancak ekran süresini gösteren bir özellik de getirilmiş. Aşağıya görselleri ekliyorum, bakabilirsiniz. Merak ettiğiniz bir şey varsa onu da belirtebilirsiniz.

@phanmetal

Çok hoşuma gitti benim. Kararlı sürüm için sabırsızlanıyorum.

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,840

@phanmetal

Sistemin hatalı kurulmuş. Windows 11 temel olarak 0 bir işletim sistemi. Bu yüzden hataları en aza indirgemek için güncelleme sonrası sistemi sıfırlamak gerekli.

Şahsen ben de yaptım bu güncellemeyi ve ne başlatta kasma var ne de senin görev çubuğunun şeffaf olma bug'ı var.

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,202
Sistemin hatalı kurulmuş. Windows 11 temel olarak 0 bir işletim sistemi. Bu yüzden hataları en aza indirgemek için güncelleme sonrası sistemi sıfırlamak gerekli.

Şahsen ben de yaptım bu güncellemeyi ve ne başlatta kasma var ne de senin görev çubuğunun şeffaf olma bug'ı var.
Kasma için bir şey söyleyemeyeceğim ancak şeffaf görev çubuğu Kişiselleştirme kısmında bulunuyor. Saydamlık efektlerinden kapatıp açılıyor.

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,840
Kasma için bir şey söyleyemeyeceğim ancak şeffaf görev çubuğu Kişiselleştirme kısmında bulunuyor. Saydamlık efektlerinden kapatıp açılıyor.
Ayarı ben de biliyorum, seninki çok açık. Windows Central'de vs böyle bir açıklık yok.

Ekran Görüntüsü (4).jpg

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,202
Son düzenleme:

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Bende bu konuya bir iki açıklama ekleyeyim. Konu daha da net olsun.

"Normalde sızdırılan windows 11 iso dosyası geliştirici sürümüdür. Ve bunu kurmak için anakartanızın tpm modulüne sahip olması gerekmektedir. BIOS üzerinden TPM ve Secure Boot özellikleri aktif edilmelidir.
Fakat bunun yerine şu an Windows 10 kullanıyorsanız güncelleştirme kısmında Windows Insider'a katılırsanız bu başlık altında güncelleştirme kanalını geliştirici olarak seçip Windows 11'e yükseltme sağlayabilirsiniz. Bu güncelleştirme şu an itibariyle TPM zorunluluğu istemiyor. Ayrıca işlemci olarak AMD'de en eski 2000 serisi, Intel'de de 8. nesil zorunluluğu varken bunu da istemiyor.

Yalnız eklemem gereken bir husus var geliştirici kanalı olduğu için bu güncelleme iki haftada bir yeni güncellemeler alacak ve içerisinde hatalar da içerebilir."

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
ScreenShot_20210629084429.png

Bu ne saçmalıktır Allah aşkına? HP Omen nasıl oluyor da Windows 11'i desteklemiyor? Bu bilgisayardan daha iyi olan kaç cihaz var ki piyasada?

su_acayip_kisi

Asistan
Reaksiyon puanı
211
windows 11'e yükselticem ama babam çok kızar, ne öyle boş işlerle uğraşıyon diye, birkaç aya daha bekleyeceğim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayarı ben de biliyorum, seninki çok açık. Windows Central'de vs böyle bir açıklık yok.

Ekli dosyayı görüntüle 157494
abi windows central windowsun sitesi mi yoksa başka bir şirket mi

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,528
Çok güzel inceleme olmuş.