Öneri 15.000 Tl'ye Kadar Laptop Tavsiyesi Alabilir Miyim?

Bu konuyu okuyanlar

..melihhunal..

Asistan
Reaksiyon puanı
232

Parzivall

Öğrenci
Reaksiyon puanı
62
HP dışında ne alırsan al. Önerim kesinlikle Acer alman yönünde.

Kartal03

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Asuslarda kronik sorun var die biliyorum o yüzden uzak durmak istedim asustan.
Mesaj otomatik birleştirildi:

HP dışında ne alırsan al. Önerim kesinlikle Acer alman yönünde.
Uzun vadede sıkıntı çıkarır mı? Acer nitro 5 modelinin piyasadaki diğer aynı seviyedeki modellerine göre ucuz olması biraz şüphe uyandırıyor bana.

Bu laptop hakkında da çok kaliteli vb. yorumlar görüyorum bildiğim bi marka değil. İyi midir bilen varsa?

Son düzenleme:

Parzivall

Öğrenci
Reaksiyon puanı
62
Asuslarda kronik sorun var die biliyorum o yüzden uzak durmak istedim asustan.

Uzun vadede sıkıntı çıkarır mı? Acer nitro 5 modelinin piyasadaki diğer aynı seviyedeki modellerine göre ucuz olması biraz şüphe uyandırıyor bana.

Bu laptop hakkında da çok kaliteli vb. yorumlar görüyorum bildiğim bi marka değil. İyi midir bilen varsa?
Çok güzel bir örnek vereceğim. Şuanda bende 14 bin TL olan HP PAVİLİON GAMİNG isimli bir pc var. 6 ay önce aldım. Bu pc almadan önce Acer kullanıyordum. Kendi paramla 750 tl ye A101 den aldım ve şuana kadar, altını çizerek diyorum bir sorun çıkarmadı. Şuan elimde hp var ama 6 aydır çözülemeyen bir sorunu var. Servisi bile çözemedi. Daha dün burda konu açtım kontrol edebilirsin probilime tıklayarak. Gerçekten etrafımdaki insanalr acer şöyle kötü böyle kötü diye diye bunu aldım ve bin pişman oldum. Kesinlikle önereceğim iki marka var. Biri ASUS - ACER laptop konusunda daha iyisini görmedim. Bu benim kişisel fikrim sen ne dersin bilemem.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982

Parzivall

Öğrenci
Reaksiyon puanı
62

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Hp her konuda deneyim ve tecrübe edindim. Pc veya destek konusunda. Kesinlikle önermem ama laptobunu. Masaüstünü bilemem.
Bir markayı deneyimlediğin 1-2 ürüne göre yargılayamazsın ki. Her markanın iyi ve kötü modelleri var. Bu zaman kadar çok fazla laptop denemiş ve şu anda HP OMEN 2020 kullanan birisi olarak bu söylemin yanlış ve insanları yanlış yönlendiriyor.

Parzivall

Öğrenci
Reaksiyon puanı
62
Bir markayı deneyimlediğin 1-2 ürüne göre yargılayamazsın ki. Her markanın iyi ve kötü modelleri var. Bu zaman kadar çok fazla laptop denemiş ve şu anda HP OMEN 2020 kullanan birisi olarak bu söylemin yanlış ve insanları yanlış yönlendiriyor.
Başta kesinlikle HP alma dedim ve bu benim kişisel fikrim. Şuan elimde HP nin 14 bin tl lik oyuncu laptobu var . Neden mi bu yorumları yapıyorum anlatayım; Bu bilgisayarı aldığımdan bu yana hiç bir oyunu oynatmıyor. Profilde dün bu sorunla alaklı konu bile açtım ama her forumda olduğu gibi yine ne denediysek sorun çözülmedi. İkinci olarak 5 kere hp destek talebinde adamlarla birçok şey denedik yine sorun çözülmedi. Bir bilgisayara bu kadar para verip kendi yaptığı markanın firması buna bir çözüm bulamıyorsa bu benim sorunum değil. Bana şey dedideler; HP onarım merkezimize yollarsanız sorununuz kesinlikle çözülür dediler bir ay bekledim pc geldi sorun devam ediyor. Kendini benim yerime koy ve burda ne düşünürdün? Kos koca 6 ay dır uğraş uğraş yok. Hp merkezinin yazdığı raporda donanımdada, yazılımdada sorun yok dediler. İçini filan hep kontrol ettiler filan filan. Ama yollamadan önce pc nin altındaki 4 vidayı aynı şekle getirip yollamıştım, geldiğinde aynı şekildeydiler. İnsanlara gerçeği söylemek yanlış yönlendirmeyse öyle olsun. Bilgisayar modelini istediğin kadar değiş, servis ağı ve desteği kötü olduktan sonra bu marka hakkında düşünmeye başlıyorsun. Arkadaşa öneride bulundum sadece ve bu önerimin sonuna kadar arkasındayım.

Kartal03

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5

Parzivall

Öğrenci
Reaksiyon puanı
62
Hocam Msi 8gb ram biraz az kalmaz mı?
Bi de Acerın Nitro 5 32gb ramli modeli mi yoksa Helios 300 mü daha iyi olur nedeniyle birlikte?
Cevaplarsanız çok müteşekkir olurum. ?
Acer almanı öneririm. Nedeni ise pc yi hiçbir sorun yaşamadan 6 yıl kullandım. MSI pek kullanmadım ama arkadaşımda vardı, çok sesliydi. Mantıken düşününce iki markayıda Acer daha eski olduğu için pc konusunda daha deneyimli bence ama yinede senin kararın, içinden geçeni al. Sistem özelliklerine bakınca ikiside sağlam pc.

Kartal03

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bi de Acerın Nitro 5 32gb ramli modeli mi yojsa Helios 300 mü daha iyi olur nedeniyle birlikte?
Cevaplarsanız çok müteşekkir olurum. Olm
Başta kesinlikle HP alma dedim ve bu benim kişisel fikrim. Şuan elimde HP nin 14 bin tl lik oyuncu laptobu var . Neden mi bu yorumları yapıyorum anlatayım; Bu bilgisayarı aldığımdan bu yana hiç bir oyunu oynatmıyor. Profilde dün bu sorunla alaklı konu bile açtım ama her forumda olduğu gibi yine ne denediysek sorun çözülmedi. İkinci olarak 5 kere hp destek talebinde adamlarla birçok şey denedik yine sorun çözülmedi. Bir bilgisayara bu kadar para verip kendi yaptığı markanın firması buna bir çözüm bulamıyorsa bu benim sorunum değil. Bana şey dedideler; HP onarım merkezimize yollarsanız sorununuz kesinlikle çözülür dediler bir ay bekledim pc geldi sorun devam ediyor. Kendini benim yerime koy ve burda ne düşünürdün? Kos koca 6 ay dır uğraş uğraş yok. Hp merkezinin yazdığı raporda donanımdada, yazılımdada sorun yok dediler. İçini filan hep kontrol ettiler filan filan. Ama yollamadan önce pc nin altındaki 4 vidayı aynı şekle getirip yollamıştım, geldiğinde aynı şekildeydiler. İnsanlara gerçeği söylemek yanlış yönlendirmeyse öyle olsun. Bilgisayar modelini istediğin kadar değiş, servis ağı ve desteği kötü olduktan sonra bu marka hakkında düşünmeye başlıyorsun. Arkadaşa öneride bulundum sadece ve bu önerimin sonuna kadar arkasındayım.
Tüketici hakem heyetine başvurmayı denediniz mi? Anlattınıza göre haklısınız sonuç lehinize çıkar yüksek ihtimal.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bi de Acerın Nitro 5 32gb ramli modeli mi yoksa Helios 300 mü daha iyi olur nedeniyle birlikte?
Cevaplarsanız çok müteşekkir olurum. ?
RAM'i artırabilirsin aldıktan sonra. Değişmeyen bir parça değil nasılsa. Acer konusuna gelirsem Predator, kasa olarak Helios'dan daha iyi. Bu yüzden kesinlikle Predator almanı öneririm RAM farkına rağmen.
Türkiye'de servis ağında sorun yaşamayacağın Apple haricindeki tek marka Monster. Biraz da Dell iyidir. Onun haricinde hemen hemen tüm servislerin durumu 3 aşağı 5 yukarı aynı. Bu sebeple Türkiye'de servis durumunu baz alarak ürün almaya kalkarsan yukarıdaki üç marka haricindeki bir markayı alamazsın. Bu da maalesef bizim ülkenin hukuk sistemi ile alakalı. Ben burada MSI, Lenovo, Asus vb. pek çok markada ne saçma servis hataları gördüm hepsini anlatsam cidden şaşırırsın öyle diyeyim.

Bella Ciao

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,193
Salla kazan.

Parzivall

Öğrenci
Reaksiyon puanı
62
RAM'i artırabilirsin aldıktan sonra. Değişmeyen bir parça değil nasılsa. Acer konusuna gelirsem Predator, kasa olarak Helios'dan daha iyi. Bu yüzden kesinlikle Predator almanı öneririm RAM farkına rağmen.

Türkiye'de servis ağında sorun yaşamayacağın Apple haricindeki tek marka Monster. Biraz da Dell iyidir. Onun haricinde hemen hemen tüm servislerin durumu 3 aşağı 5 yukarı aynı. Bu sebeple Türkiye'de servis durumunu baz alarak ürün almaya kalkarsan yukarıdaki üç marka haricindeki bir markayı alamazsın. Bu da maalesef bizim ülkenin hukuk sistemi ile alakalı. Ben burada MSI, Lenovo, Asus vb. pek çok markada ne saçma servis hataları gördüm hepsini anlatsam cidden şaşırırsın öyle diyeyim.
Burda konu senin ne kadar tecrüben var veya başkasının deneyimi var değil. Başta dediğim 2 cümleyi nerelere sürdünüz. HP kesinlikle önermem ve bu benim şahsi öz fikrim. Sevmeye bilirsiniz ama saygı duymak zorundasınız. Daha konuyu uzatmanın manası yok. İyi günler.

Yazdığınız bu iki kelime sizin insanların düşüncesine veya fikrine nasıl baktığınızla alakalı. Tabiki burda cool bir yandanda egonuzu katmışsınız ama saygı duyuyorum nede olsa karakter meselesi.

Son düzenleme:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
hp kötü bir firma (Türkiye'deki muadili casper), dizüstüleri işe yaramaz çin bilgisayarları gibi, ben de katılıyorum arkadaşa... En az iki tane hp dizüstü marka - model elimden geçti ve aldığıma, aldırdığıma da pişman oldum.