Yardım Redmi Note 10 Pro Şarj Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Olive34

Asistan
Reaksiyon puanı
133
Merhabalar,

Kardeşimin 1,5 aydır kullandığı Redmi Note 10 Pro cihazında şarj sorunu var. Gece boyunca telefon %15 - %20 seviyesinde şarj tüketiyor. Pil kullanımına baktığımda "Telefon Beklemede" kısmının çok fazla şarj tükettiğini gördüm. GSM hattının çekmemesini ve telefonun sinyal alabilmesi için çipin fazla enerji tükettiğini düşünüp uçak modunu açıp öyle bir test ettik. Uçak modunu açtığımız halde sonuç değişmedi.

Telefonu aktif olarak kullandığımızda şarj seviyesinde ani veya hızlı bir düşüş olmuyor. Genelde cihaz uyku modundayken fazla şarj harcamaya başlıyor. Cihazda MIUI 12.0.7.0 Türkiye sürümü var. Bir önceki sürüm olan MIUI 12.0.6.0 Türkiye sürümünde de aynı sorun vardı.

Sizce bu sorunun sebebi nedir? Yeni bir güncellemeyle düzelir mi? Düzelmezse teknik servislik bir durum söz konusu mu? Cihazı fabrika ayarlarına döndürmedik henüz.

sergenica

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Hocam bence çağrı merkezinden direkt bilgi alın dilerseniz net bilgi için

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Mobil veri açıksa veya herhangi bir ağa bağlıysa beklemedeykn arka planda calısan uygulamalar şarj yiyor olabilir

Olive34

Asistan
Reaksiyon puanı
133
Mobil veri açıksa veya herhangi bir ağa bağlıysa beklemedeykn arka planda calısan uygulamalar şarj yiyor olabilir
Kardeşim mobil veri kullanmıyor. Gece yatmadan önce Wi-Fi erişimini kapatıyor. Önceden hep açık bırakıyordu Wi-Fi erişimini. Bu sorundan sonra Wi-Fi erişimini kapatıyor ama değişen bir şey olmadı.

Uygulama özelinde pil tüketiminde bir sorun yok gibi gözüküyor. Belki arka plandaki Google veya Xiaomi servislerinde bir sorun olabilir. Bu servisleri de pil grafiğinde göremiyorum.

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Kardeşim mobil veri kullanmıyor. Gece yatmadan önce Wi-Fi erişimini kapatıyor. Önceden hep açık bırakıyordu Wi-Fi erişimini. Bu sorundan sonra Wi-Fi erişimini kapatıyor ama değişen bir şey olmadı.

Uygulama özelinde pil tüketiminde bir sorun yok gibi gözüküyor. Belki arka plandaki Google veya Xiaomi servislerinde bir sorun olabilir. Bu servisleri de pil grafiğinde göremiyorum.
Bataryasında sıkıntı olabilir yada güncellemeyle alakalı bir sorun format atmayı denediniz mi?

Olive34

Asistan
Reaksiyon puanı
133
Bataryasında sıkıntı olabilir yada güncellemeyle alakalı bir sorun format atmayı denediniz mi?
Henüz format atmadık. Birkaç gün hala devam ederse format attırmaya çalışacağım. Kardeşim pek de format atmayı istemiyor. Cihazda bir sürü fotoğraf var, yedeğini almaya üşeniyor. :)

3 gün üst üste olunca garipsedim durumu. Normalde arada bir oluyordu diye çok önemsemedim.

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Henüz format atmadık. Birkaç gün hala devam ederse format attırmaya çalışacağım. Kardeşim pek de format atmayı istemiyor. Cihazda bir sürü fotoğraf var, yedeğini almaya üşeniyor. :)

3 gün üst üste olunca garipsedim durumu. Normalde arada bir oluyordu diye çok önemsemedim.
Yedek alıp formatlayın düzelmez ise garanti süreci başlatın

sergenica

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Hocam orijinal şarj cihazı kullanıldığı halde böyle bir sorun yaratıyorsa servislik sorun olabilir maalesef

Olive34

Asistan
Reaksiyon puanı
133
Cevaplarınız için teşekkür ederim. En yakın zamanda son durumu yazarım. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar olursa bu konudan fikir alabilmiş olsun.

___Melissa

Asistan
Reaksiyon puanı
71
Cevaplarınız için teşekkür ederim. En yakın zamanda son durumu yazarım. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar olursa bu konudan fikir alabilmiş olsun.
Arkadaşların dediği gibi bence de format denemek lazım, bir işlem yaptınız mı? Veya değişen bir durum oldu mu bu güne dek?
Arkaplanda çalışan istemediğiniz uygulamaları kısıtlayın. / Wifi, veri iletişimini de kapatabilirsiniz tek tek. Hatta bence bunu deneyin ilk. Eğer telefonu birine verdiyse bir ihtimal bir şeyler yüklenmiş olabilir veya farkında olmadan normal görünen bir uygulama gibi duran bir şey yüklemiş olabilirsiniz. Sonucu merak ettim, takipteyim. ?

Olive34

Asistan
Reaksiyon puanı
133
Bu aralar sorun yaşamıyoruz. Sanırım arka plandaki hizmetlerde sorun vardı ve gelen güncellemelerle sorun düzeltildi. Büyük ihtimal Google servisleri problemliydi.

Cevaplarınız için tekrardan teşekkür ederim.