Bu konuyu okuyanlar

GEQZY

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhabalar. 2005 doğumlu bir kuzenim var ve futbolcu olmak istediğini söyledi, önceden mahallesine yakın adını bile hatırlamadığım bir kulüpte ortalama 1-1.5 yıl oynamıştı ve LGS nedeniyle bırakmıştı ama şu an daha ciddi bir niyeti var anladığım kadarıyla. Oynadığı dönemde stoper oynamıştı ve kiloluydu defansif yetenekleri gayet iyiydi, büyük bi boy atması yaşamadı 170-175 arası bir boyu var ama tam 28 kilo verdi pandemi döneminde. Yani fiziği stoper için iyi değil o da benimle aynı fikirde ama hangi pozisyon için uygun olduğunu bilmiyor, yani kısaca şu an yeteneği konusunda pandemi koşullarından dolayı net bir bilgimiz yok. İsteğine gelirsek kendisi doğma büyüme Ankara'lıdır sıkı Gençlerbirliği taraftarıyız baya bi maça gitmişliğimiz var fazlasıyla bağlı Gençlerbirliği'ne. Ailesinden de destek aldığını, orada oynamak istediğini söyledi futbol okullarını aradık ve 2005 yaş grubunu aldıklarını söylediler. Biraz araştırdım 14 yaşında başlayıp A takıma yükselen de var 7 yaşında başlayıp yükselenler de var. Bu durumu size danışmak istiyorum sizce bu yaştan sonra başarabilir mi? Hevesini de kırmak istemiyorum en sonunda soluğu burada aldım yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
Bir futbolcu vardı.Adını hatırlamıyorum ama 16 yaşına kadar tekerlekli sandalye ile yaşamış.17 yaşında futbol hayatına başlamış.Avrupa da herhalde İngiltre Ligi'nde oynamış.
Yani işin özü hayattan bazen ummadık şeyler çıkabiliyor.16 yaşında biri için hala geç değil.

GEQZY

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir futbolcu vardı.Adını hatırlamıyorum ama 16 yaşına kadar tekerlekli sandalye ile yaşamış.17 yaşında futbol hayatına başlamış.Avrupa da herhalde İngiltre Ligi'nde oynamış.
Yani işin özü hayattan bazen ummadık şeyler çıkabiliyor.16 yaşında biri için hala geç değil.
Bu tarz örnekler de var örneğin nagatomo 20 yaşında üniversitede başlamış ama bi yandan da 7-8 yaşından 10 yaşından beri oynayan çocuklar da var kararsız kaldım

Mehmet Berke

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31
Bahsettiğin oyuncu Vardy sanırım

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,392
Bahsettiğin oyuncu Vardy sanırım
Ülkeye her meslekten işten lazım.
Doktorundan İşçisine,Esnafından futbolcusuna.
İnanırsa yapar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Adını hatırlamıyorum.Ama olabilir.
Vardy değil. 23 yaşında işçiyken futbolcu oldu.

Arkadaşın elemelere gitmeli kendini göstermeli. 16 yaş geç değil ama disiplin ve sıkı çalışma olmazsa olmaz.

GEQZY

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Vardy değil. 23 yaşında işçiyken futbolcu oldu.

Arkadaşın elemelere gitmeli kendini göstermeli. 16 yaş geç değil ama disiplin ve sıkı çalışma olmazsa olmaz.
Tavsiyeniz için teşekkür ederim Gençlerbirliği sitesinde seçmelerin her sene haziranda olduğu yazıyor yüksek ihtimalle geçti, hem kendini bulması hem kondisyon kazanması açısından 1 yıl futbol okulunda antremana çıktıktan sonra başvurması daha iyi olur diye düşünüyorum bilmem katılır mısınız

yedek1000

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
71
Bizim ülkede insanların hayallerini yıkmak üzerine bir sistem var keza insanlarda öyle.

Olur tabiki neden olmasın. Yetenekli ise olur

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,392
Tavsiyeniz için teşekkür ederim Gençlerbirliği sitesinde seçmelerin her sene haziranda olduğu yazıyor yüksek ihtimalle geçti, hem kendini bulması hem kondisyon kazanması açısından 1 yıl futbol okulunda antremana çıktıktan sonra başvurması daha iyi olur diye düşünüyorum bilmem katılır mısınız
Ben bir futbol uzmanı değilim. Vereceğim tavsiyenin yanlış olma ihtimalini de unutmamak gerek. Bir dahaki seçmelere kadar kondisyon kazanması açısından futbol akademisine gidebilir. Fakat iyi bir akademiye gitmesi onun için iyi olacaktır. Zira elemelerde şu akademide oynadım diyebilir.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Geç değil ama elini çabuk tutman lazım. Kararlı olman şart. Yoksa ipin ucunu kaçırırsın.