Soru 7000-8000Tl Civarı Laptop

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
49
Selam arkadaşlar,

7000-8000TL ARASI Bütçem var (Hafif aşabilirim) ve bir Laptop almak istiyorum, beklentilerim ve kullanacağım programları aşağıya yazıyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

Teşekkürler

Ana Beklentilerim; Hızlı sarj, Minimum 500GB Depolama(SSD m2 olursa daha iyi olur ama sata da olur, Sessiz bir fan yani gürültüsü ne kadar az olursa ne kadar az ısınırsa o kadar iyi, Uzun pil ömrü, Görüntü kalitesi ve renk düzeyi netliği (SRGB) ve diğer tüm ekran özellikleri işte HDR vs vs. çünkü işimin büyük kısmı ekranla. (Mümkün olduğunca az ışıklı mışıklı olursa iyi olur çünkü malum okuldur,iştir,cafe dir bu tarz ortamlarda sık kullanacağım parıl parıl parlamak istemiyorum fazla gerçi ışıkları kısılabilen modeller varmş sanırsam ama bilgim yok bilgi geçerseniz sevinirim ?.

Programlar;

Ağırlık olarak; Tüm Office Programları, Adobe After Effects, Adobe FireWorks, Adobe Photoshop CS6, Adobe Dreamweaver, SublimeText, Xammp, Python vb, uygulamalar da kullanacağım bilgisayarı. Bu yüzden beklentim Hafif,İnce,Ekranı hem renk konusunda hem srgb konusunda sağlam ve 2k 4k da olabilir eğer fiyata varsa tabi.

Oyun; (Beklenti olarak oyunlar hafif ama laptop malum masaüstü etmez hiçbir zaman. Beklentim belirttiğim bu oyunlarda orta ayarlarda en azından 80fps versin yani bana takılmalar yaşatmasın kafi. Zaten gün içersinde en fazla 2 3 saat oyun oynayan biriyim. Ama tabi konu laptop oyunu açtıktan sonra 100 sarj dan 1 2 el de 30 a da düşmesin :).

Valorant
Counter Strike - Global Offensive
Cod War Zone
League of Legends

Akdeniz124

Doçent
Reaksiyon puanı
424
Selam arkadaşlar,

7000-8000TL ARASI Bütçem var (Hafif aşabilirim) ve bir Laptop almak istiyorum, beklentilerim ve kullanacağım programları aşağıya yazıyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

Teşekkürler

Ana Beklentilerim; Hızlı sarj, Minimum 500GB Depolama(SSD m2 olursa daha iyi olur ama sata da olur, Sessiz bir fan yani gürültüsü ne kadar az olursa ne kadar az ısınırsa o kadar iyi, Uzun pil ömrü, Görüntü kalitesi ve renk düzeyi netliği (SRGB) ve diğer tüm ekran özellikleri işte HDR vs vs. çünkü işimin büyük kısmı ekranla. (Mümkün olduğunca az ışıklı mışıklı olursa iyi olur çünkü malum okuldur,iştir,cafe dir bu tarz ortamlarda sık kullanacağım parıl parıl parlamak istemiyorum fazla gerçi ışıkları kısılabilen modeller varmş sanırsam ama bilgim yok bilgi geçerseniz sevinirim ?.

Programlar;

Ağırlık olarak; Tüm Office Programları, Adobe After Effects, Adobe FireWorks, Adobe Photoshop CS6, Adobe Dreamweaver, SublimeText, Xammp, Python vb, uygulamalar da kullanacağım bilgisayarı. Bu yüzden beklentim Hafif,İnce,Ekranı hem renk konusunda hem srgb konusunda sağlam ve 2k 4k da olabilir eğer fiyata varsa tabi.

Oyun; (Beklenti olarak oyunlar hafif ama laptop malum masaüstü etmez hiçbir zaman. Beklentim belirttiğim bu oyunlarda orta ayarlarda en azından 80fps versin yani bana takılmalar yaşatmasın kafi. Zaten gün içersinde en fazla 2 3 saat oyun oynayan biriyim. Ama tabi konu laptop oyunu açtıktan sonra 100 sarj dan 1 2 el de 30 a da düşmesin :).

Valorant
Counter Strike - Global Offensive
Cod War Zone
League of Legends
Acer Nitro alın geçin derim.

Reaksiyon puanı
686

Akdeniz124

Doçent
Reaksiyon puanı
424

Grafikerya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bu konuyu görmeden ben de açtım biraz önce. Birkaç haftadır araştırıyorum. Benzer programları kullanacağımız için fikrimi söylemek istedim. Acer Nitro 5 2.4ghz işlemci hızı biraz düşük geliyor bana. Eğer başka bir yerlerden destek alıp bu hızı yükseltiyorsa bilemem. İşlemcisi de intel5 ve 9. Nesil biraz daha yüksek ya da genç olmasını tercih ederim. Ekran olarak beklentilerimi karşılayan gördüğüm tek tavsiye Acer Nitro %72NTSc Ips ekran MSI Asus gibi markalarda bu fiyat bandında olsa tercihim kesinlikle onlardan yöne olurdu.(Varsa da bilmiyorum.) Kısacası ekran olarak beklentileri karşılar ancak işlemci hızı ve nesli hakkında bir şey diyemiyorum. Bilen varsa aydınlatabilir mi ?

sergenica

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Hocam şikayetvar daki yorumlara da bakın mutlaka cihazı almadan önce yani kronik sorunu filan var mı diye iyi araştırın

Grafikerya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Reaksiyon puanı
49

Grafikerya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
2 tane acer modeli atılmış sadece başka bir önerisi olan yoksa ona göre 2 si arasında bir tercih yapacağım.. @Görkem Say @wittroc Sizlerinde yorumlarını ve önerilerini bekliyorum hocam :)
Konuyla ilgili bir bilgim yok ama bana tavsiye edilen bilgisayarlar şu şekilde.
MSI Bravo15-17
MSI GF75
ASUS TUf Gaming 15
ACER SWİFT sf515
HP Omen
Ve Macbook Air
Mesaj otomatik birleştirildi:

MSI Bravo15-17
MSI GF75
ASUS TUf Gaming 15
ACER SWİFT sf515
HP Omen
Ve Macbook Air
Ve
@Görkem Say hocanın önerdiği laptoplar.

MSI Bravo15-17
MSI GF75
ASUS TUf Gaming 15
ACER SWİFT sf515
HP Omen
Ve Macbook Air

Ve
Ama en büyük sorunumuz ekran işte. Malesef ben bu fiyat bandında ikisini bir arada bulamadım.

Reaksiyon puanı
49
MSI Bravo15-17
MSI GF75
ASUS TUf Gaming 15
ACER SWİFT sf515
HP Omen
Ve Macbook Air

Ve

Ama en büyük sorunumuz ekran işte. Malesef ben bu fiyat bandında ikisini bir arada bulamadım.
Önerdiklerinizin fiyatları 10binden başlıyor :) benim max bütçem 8000 yani acerden başka seçeneğim yok sanırım. https://www.hepsiburada.com/acer-ni...ilir-bilgisayar-nh-qamey-001-p-HBCV000004WLKS bunu alacağım sanırım.

Eğer 8000 tl bütçeyle başka bir öneriniz yoksa arkadaşlar bu laptopu alıyorum bu hafta

Grafikerya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Önerdiklerinizin fiyatları 10binden başlıyor :) benim max bütçem 8000 yani acerden başka seçeneğim yok sanırım. https://www.hepsiburada.com/acer-ni...ilir-bilgisayar-nh-qamey-001-p-HBCV000004WLKS bunu alacağım sanırım.

Eğer 8000 tl bütçeyle başka bir öneriniz yoksa arkadaşlar bu laptopu alıyorum bu hafta
Şikayet sitelerinden ürünün yorumlarını okumanızı tavsiye ederim.

Grafikerya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Okuyacağım videolarını izledim baya iyi gibi ekranı özellikleri vb. Kusursuz gibi sanki ama anketde yapacağım
Valla ben okudum şikayetleri pek iç açıcı değil. Videolarda genelde övülüyor. İlk kullanımlarda sorun olmaması bence gayet normal. 1, 2 ay sonra sorun yaratacaksa ne anladım ben bu işten.

Reaksiyon puanı
49
Valla ben okudum şikayetleri pek iç açıcı değil. Videolarda genelde övülüyor. İlk kullanımlarda sorun olmaması bence gayet normal. 1, 2 ay sonra sorun yaratacaksa ne anladım ben bu işten.
Bende okudum da gördüğüm 3 tane oldu 3 ü de aynıydı kutusunu açtım çalışmıyor bozuk gelmiş ürün şeklindeydi..

Grafikerya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Teşekkür ederim öncelikle bunları görmemiştim.. Şuan arafta kaldım açıkcası iç açıcı yorum yok çünkü
Ya sanırım şans işi biraz. Aramaktan yorukduysanız gözünüze kestirin alın bir tane. 16gb ram, paylaşımsız ekran kartı, 2.5ghz üzeri genç bir işlemci işinizi uzun süre görür. Bunları içeren seçenekleri filtreleyin. İçinize sinen modeli alın. Ekran işi sıkıntı. İlerleyen zamanlarda monitör ile çözülür. Seyahatte laptopun ekranı idare eder diye düşünüyorum.

Grafikerya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Teşekkür ederim öncelikle bunları görmemiştim.. Şuan arafta kaldım açıkcası iç açıcı yorum yok çünkü
Karar verebildin mi ?

MSI Modern 15 A11SBL-444XTR i5-1135G7 8GB 512GB SSD 2GB GeForce MX450 15.6" Full HD FreeDOS Notebook - incehesap.com bak böyle bir şey buldum %72NTsc ekranı en azından. Bileşenleri iyi gibi bilgisi olan varsa aydınlatatbilir.

sergenica

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Hocam model bilgisine karar verdikten sonra şikayetvar a da bir bakın isterseniz yorumlara

Reaksiyon puanı
49
O aceri alacağım sanırım ya şikayetleri belli genelde hep aynı bozuk geldi kırık geldi yani ya kargolama ya firmalık sıkıntı ben bizzat gidip Vatanpc gibi bir yerden alsam sorun olacağını sanmıyorum..