Soru Macos’a Geçemiyorum , Çünkü... (Cümleyi Devam Ettir)

Bu konuyu okuyanlar

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Hackintosh high sierra kullanıyorum. Üst sürümlere geçemiyorum çünkü gtx 1080 ti kullanıyorum.

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,994
Hackintosh high sierra kullanıyorum. Üst sürümlere geçemiyorum çünkü gtx 1080 ti kullanıyorum.
Ofisteki bir bilgisayarda da aynı sorunu yaşıyorum. Ama işlemcide dahili grafik birimi olduğu için DP'yi anakarta bağladıktan sonra Big Sur için dahili grafik birimini kullanıyorum.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Ofisteki bir bilgisayarda da aynı sorunu yaşıyorum. Ama işlemcide dahili grafik birimi olduğu için DP'yi anakarta bağladıktan sonra Big Sur için dahili grafik birimini kullanıyorum.
Ben üzülüyorum sağlam ekran kartı olupda devre dışı kullanmayı. Biraz da karşıyım kendimce. O yüzden böyle kullanıyorum.

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,994
Ben üzülüyorum sağlam ekran kartı olupda devre dışı kullanmayı. Biraz da karşıyım kendimce. O yüzden böyle kullanıyorum.
Dual-Boot olduğu için bir sorun olmuyor. Windows kullanacağım zaman ekran kartından görüntü alıyorum. :D

Apple Lover

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Apple bilgisayarları değersiz.
yoo bence gayet iyi gündelik işlerimi macbook'umdan hallediyorum mesela salondayken gidip masaüstü bilgisayarıma gitmek zor oluyor koltukta uzandığım yerden işlerimi halledebiliyorum ama açıpta şakır şakır cyberpunk oynayamasamda idare eder

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,994
Olur da çok dikkatli yapmak lazım. Benim uyumsuz hiçbir donanımım olmadı. Açılış hızından tut performansı görsen göz dolduruyor. Photoshop 2 sn de açılıyor.
Grafik hızlandırmaları kapalı oluyor ve ses sürücüsünde sorun çıkartıyor. Seste cızırtı oluyor. Her imajda olduğu gibi...

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Grafik hızlandırmaları kapalı oluyor ve ses sürücüsünde sorun çıkartıyor. Seste cızırtı oluyor. Her imajda olduğu gibi...
2 türlü ses sürücüsü var. Biri applealc kext diğeri voodoo kexti. Apple alc olan yeni nesillerde daha çok çalışıyor. Voodoo olan legacy eski sistemlere yönelik daha çok. Özel anakartın ses alc modeline göre de değer girmen lazım. 1 den 12 ye kadar illaki düzgünü vardır. Grafik konusunda acpi patchleri var. Denenbilir. O da öyle çözülüyor. Kemal Alkınla da tanıştım whatsappdan konu dışı gerçi baya sohbetimiz geçti. KealOS oluşturan kişi.

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,994
2 türlü ses sürücüsü var. Biri applealc kext diğeri voodoo kexti. Apple alc olan yeni nesillerde daha çok çalışıyor. Voodoo olan legacy eski sistemlere yönelik daha çok. Özel anakartın ses alc modeline göre de değer girmen lazım. 1 den 12 ye kadar illaki düzgünü vardır. Grafik konusunda acpi patchleri var. Denenbilir. O da öyle çözülüyor. Kemal Alkınla da tanıştım whatsappdan konu dışı gerçi baya sohbetimiz geçti. KealOS oluşturan kişi.
Kemal hocamı ben de bilirim. Sorun da Hackintosh ile alakalı değil. 3200G işlemci modelimden kaynaklıdır. 3200G grafik birimi destekli değil ve ses sürücüsünde benim işlemcimden dolayı sorun çıkartıyor. Sayın Alkın'a da sorarak teyit edebilirsiniz. :)

İyi forumlar... ?

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Kemal hocamı ben de bilirim. Sorun da Hackintosh ile alakalı değil. 3200G işlemci modelimden kaynaklı bir sorundur. 3200G grafik birimi destekli değil ve ses sürücüsünde benim işlemcimden dolayı sorun çıkartıyor. Sayın Alkın'a da sorarak teyit edebilirsiniz. :)

İyi forumlar... ?
Doğrudur. Herkesin kendi donanımına göre bir harita çıkarmak lazım. O konuda da her haritayı bilmemiz mümkün değildir. :) Herşey dortania rehberinde mevcuttur.

D

Deleted member 6640047

SDN Okuru
Param yok ve Hackintosh yapmaya gerek görmüyorum yapabilir miyim onu da bilmiyorum.