Yardım Bütün Oyunlarda Fps Düşüklüğü.

Bu konuyu okuyanlar

gok123han

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
merhabalar. monster laptop abra a5 16.6 kullanıyorum. intel i5-10200h işlemci. 1650ti ekran kartı ve 8gb ram var. dün gece minecraft oynarken 150 fps alıyorken sabah kalktığımda bu oran bir anda 20-30 fps'e düştü. bu arada bilgisayara hiç bir program vs. kurmadım. diğer oyunlardada aynı şekilde belirgin miktarda fps düşüklüğü var. ultra high'da 70fps aldığım oyunda ultra low'da şuan 60 fps bile alamıyorum. sorun neden olabilir? (ekran kartı sürücüsünü güncelledim)

Bella Ciao

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,193
Denetim masası > donanım ve ses > güç seçenekleri > solda bir yerlerde güç planı oluştur > nihai performans.

Yazılımdan oyun moduna al, prizde oyna.
Biosda system performance ayarı varsa extreme performance, mux özelliği varsa switchtabhle graphics kısmını dGPU yap.

gok123han

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Denetim masası > donanım ve ses > güç seçenekleri > solda bir yerlerde güç planı oluştur > nihai performans.

Yazılımdan oyun moduna al, prizde oyna.
Biosda system performance ayarı varsa extreme performance, mux özelliği varsa switchtabhle graphics kısmını dGPU yap.
denetim masasından yüksek performans moduna aldım ama değişmedi. ayrıca zaten bütün oyunları prizde ve kontrol merkezinden performans moduyla oynuyorum. hala aynı şekilde devam ediyor fps düşüklüğü

Bella Ciao

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,193
denetim masasından yüksek performans moduna aldım ama değişmedi. ayrıca zaten bütün oyunları prizde ve kontrol merkezinden performans moduyla oynuyorum. hala aynı şekilde devam ediyor fps düşüklüğü
Dediklerimi yap, nihai performans'ı aç.
Bios ayarlarını yap.

gok123han

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
şuanda 10fps'e kadar düştü. başka yapabileceğim bir şey varmıdır acaba? cihaz daha 2 aylık.