Rehber Akp’nin Pandemi Ile Imtihanı Ne Düşünüyorsunuz?

Bu konuyu okuyanlar

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
2020 başından beridir virüs hayatımızda ne zaman gideceği belli değil 1.5 senenin özetini geçelim.

- Damat ile dolar euro altın tavan yaptı

- pandemi sürecinde kayda değer yardım olmadı olan yardımlarıda akar yakıt doğalgaz zamı yaparak misliyle çıkardılar

- siz bize yetersiniz Türkiyem adı altında iban verdiler

- ziraat bankasından düşük faizli kredi verdiler

- akp kollarına kayıt olmak kaydı ile 1000₺ Yardım oldu 3 kere başvurdum aradım sizi uygun görmedik dediler (meali) gençlik kollarımıza kayıtlı değilsiniz sizi tanımıyoruz.

- 128 milyar dolar kayıp, bu para ile herkese 1000$ para verilebilirdi bende 1000$ para yok nerede belli değil

sizce yeni dünya pandemi sürecinde akp’nin pandemi ile imtihanı nasıl?

Hollywoo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,462
Tek pandemi değil. Beceremiyor bu işi. Hadi yapamıyor bir de yapamadığı gibi bizim ekonomiz dünyanın en iyi ekonomisi triplerine giriyor. Bir insanda utanma denilen bir şey olur. Bak ekonomiyi, eğitimi, ülkeyi batırdığını yani gerçekleri söylese en azından dürüst derdim...

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Olan halka oldu ne akp ne chp nede mhp
Cebimizden sürekli para çıkıyor ama hizmet yok olan hizmette iğneden ipliğe yapılan dev güncellemelerle, işsizlik aldı başını gidiyor işli olanlarda zaten borç batağında, sokağa çıkma kısıtlaması tam bir fiyasko herkes dışarda vakalara ölümlere inanan yok, sonra açım diyene nankör deniyor, muhalefet insanlar aç diyip dile getirince siz besleyin o zaman deniyor.

Milyonlarca emekçi yıllarca vergi verdi bu ülkeye ama 1.5 sene bakılmadı hiç kimseye

Ülkeye yol yaptı diyoruz övünüyoruz yollar darmadağın yeni asvalt çeken ilginenen yok, arabaların ön takımlar dağılıyor

paçalardan istikrar akıyor kısaca ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tek pandemi değil. Beceremiyor bu işi. Hadi yapamıyor bir de yapamadığı gibi bizim ekonomiz dünyanın en iyi ekonomisi triplerine giriyor. Bir insanda utanma denilen bir şey olur. Bak ekonomiyi, eğitimi, ülkeyi batırdığını yani gerçekleri söylese en azından dürüst derdim...

Ekonomi konusunda kendi adlarına konuşuyorlarsa doğru ? dünyanın en iyi ekonomisi hiçbir ülke siyasisinde siyasinin eşinde dostunda porşe audi mercedes yok yollara bak tesettürlü porşeli kadınlarla badem bıyık mercedes audili abiler yatlar katlar boğazda sünnet düğünü evlilik düğünü çocuklarda ferrari porşe maserati.

kendi adlarına ekonomi iyi diyorlar halkın ekonomisini kim takar çünkü cenneti vaad ediyorlar halka

Ben burada özkank dan yorum bekliyorum ama gelmeyecek biliyorum kendisi yine 90 larda şehit vardı ülke bölünüyordu yağ kuyruğu vardı siyasiler amerikaya gidince el pençe divan duruyordu diyecek 90 lar mastürbasyonu yapacak, ama 90 lardan 3 sene önce çıkmadık, çeyrek asır geçti 90 lar üzerine.

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Her zaman ki gibi SAP - SAMAN yalan dolan ne varsa bir birine karıştırmışın konu başlığı ile alakasız saçma sapan şeyler yazmışın :) Tam senden beklediğim hareketler... Görende sanki ağızı ile kuş tutsa hükümet memnun olacan alkışlayacan veya helal olsun diyecen sanacak. Pandemide hastane kapılarında ölen terk edilen ilacı verilmeyen parası yok diye tedavi edilmeyen var mı sokağa atılan var mı onları görmezsin zaten :) Veya parası yok diye korona testi yapılmayan para ile aşı satılan insan flan var mı onları görmezsin. Hastanelerdeki hizmet kalitesini görmezsin pandemi süresi boyunca.

Pandemi ile damadın ne alakası var ? Onun döneminde ekonomide maksat faizi düşük tutmaktı o zamanlar faiz 7.5 bandındaydı. Dolar yüksek olsada.

Sonra biz bize yeteriz kampanyası biz bize yeteriz diyor o bizin içinde sen yoksan atmazsın iban a para veya mesaj olur biter. ( Görende zorla alıyorlar sanacak. Ebu Cehil'i bile desteklerim diyen birinden yardım isteyen yok zaten. )

Ziraat Bankasının uygun faiz ile kredi vermesinin vatandaş için yanlış tarafı ney anlayamadım.

AKP gençlik kollarına kayıt olanlara 1000 TL veriyorlar gibi saçma sapan bir laf etmişin. ( Görenden ihtiyacın varda vermediler sanacak. Lafa geldimi Iphone almayı biliyon birde ihtiyaç sahibinin 1000 TL sine göz dikmişin. )

128 Milyar muhabbetide 2018 yılının olayı. O günün şartlarını ve durumuna göre paralar kullanılmış kayıp olan veya yok olan bir para yok.

Not: Son olarak esnafa veya ihtiyaç sahiplerine yapılan yardımlar yeterlimi dersen tabii ki yeterli değil. Ama devlet elinden geldiğince alacaklarını erteleyerek öteleyerek vergileri düşürerek azda olsa maddi yardım yaparak veya uygun faizli krediler vererek destek olmaya çalıştı.
En son Cumhurbaşkanı bizim elimizden bu kadar geldi yetişmediğimiz veya yardımcı olamadığımız varsa HAKKINIZI HELAL edin dedi. Esnaf helal eder etmez bilemem etmiyorsa önümüzde ki seçimde oy vermez olur biter.

Bu kadar olumsuzluğa rağmen anket sonuçları ortada 1 puan bile artmayan SIĞ muhalefetimiz ile yola devam...

Not2: Çok sevdiğim bir laf vardır bu konuya cevap yazmayacaktımda özellikle adımı geçirip kaçtı korktu tarzı çocukla laflar ediyon yoksa Her lafa verecek bir cevabım var elbet lakin önce lafa ...

Son düzenleme:

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Her zaman ki gibi SAP - SAMAN yalan dolan ne varsa bir birine karıştırmışın konu başlığı ile alakasız saçma sapan şeyler yazmışın :) Tam senden beklediğim hareketler... Görende sanki ağızı ile kuş tutsa hükümet memnun olacan alkışlayacan veya helal olsun diyecen sanacak. Pandemide hastane kapılarında ölen terk edilen ilacı verilmeyen parası yok diye tedavi edilmeyen var mı sokağa atılan var mı onları görmezsin zaten :) Veya parası yok diye korona testi yapılmayan para ile aşı satılan insan flan var mı onları görmezsin. Hastanelerdeki hizmet kalitesini görmezsin pandemi süresi boyunca.

Pandemi ile damadın ne alakası var ? Onun döneminde ekonomide maksat faizi düşük tutmaktı o zamanlar faiz 7.5 bandındaydı. Dolar yüksek olsada.

Sonra biz bize yeteriz kampanyası biz bize yeteriz diyor o bizin içinde sen yoksan atmazsın iban a para veya mesaj olur biter. ( Görende zorla alıyorlar sanacak. Ebu Cehil'i bile desteklerim diyen birinden yardım isteyen yok zaten. )

Ziraat Bankasının uygun faiz ile kredi vermesinin vatandaş için yanlış tarafı ney anlayamadım.

AKP gençlik kollarına kayıt olanlara 1000 TL veriyorlar gibi saçma sapan bir laf etmişin. ( Görenden ihtiyacın varda vermediler sanacak. Lafa geldimi Iphone almayı biliyon birde ihtiyaç sahibinin 1000 TL sine göz dikmişin. )

128 Milyar muhabbetide 2018 yılının olayı. O günün şartlarını ve durumuna göre paralar kullanılmış kayıp olan veya yok olan bir para yok.

Not: Son olarak esnafa veya ihtiyaç sahiplerine yapılan yardımlar yeterlimi dersen tabii ki yeterli değil. Ama devlet elinden geldiğince alacaklarını erteleyerek öteleyerek vergileri düşürerek azda olsa maddi yardım yaparak veya uygun faizli krediler vererek destek olmaya çalıştı.
En son Cumhurbaşkanı bizim elimizden bu kadar geldi yetişmediğimiz veya yardımcı olamadığımız varsa HAKKINIZI HELAL edin dedi. Esnaf helal eder etmez bilemem etmiyorsa önümüzde ki seçimde oy vermez olur biter.

Bu kadar olumsuzluğa rağmen anket sonuçları ortada 1 puan bile artmayan SIĞ muhalefetimiz ile yola devam...

Not2: Çok sevdiğim bir laf vardır bu konuya cevap yazmayacaktımda özellikle adımı geçirip kaçtı korktu tarzı çocukla laflar ediyon yoksa Her lafa verecek bir cevabım var elbet lakin önce lafa ...
Seni seviyorum usta amacım burada siyaset yapmak değil seni trollemek ama sen kin güdmüşsün bana ??

hayırlı geceler cümleten

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Seni seviyorum usta amacım burada siyaset yapmak değil seni trollemek ama sen kin güdmüşsün bana ??

Keşke amacın siyaset yapma olsa.

Çoçukça hareketler yapıyorsun sadece... Bende karşımda kaliteli bir siyaset yapan insan görmek isterim. Kendin çalıp kendin oynayıp birde trollediğini flan sanıyon gene kendince seviniyon çok değişik birisin :)

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Keşke amacın siyaset yapma olsa.

Çoçukça hareketler yapıyorsun sadece... Bende karşımda kaliteli bir siyaset yapan insan görmek isterim. Kendin çalıp kendin oynayıp birde trollediğini flan sanıyon gene kendince seviniyon çok değişik birisin :)
Ben seninle ne kadar tartışmaya girersem gireyim kazanamayacağımı biliyorum.

sabit söylemlerin var sürekli sap saman çocukça haraket.

yazdıklarımın ne olduğunu iyi biliyorsun.

muhalefet aç insanları dillendirince o zaman açları siz doyurun diyen kişi sap mı saman mı?

boşver diyorumya senle ne kadar tartışsamda kazanan sen olacaksın.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
muhalefet aç insanları dillendirince o zaman açları siz doyurun diyen kişi sap mı saman mı?

Olayı biliyorsun dimi öncesini sonrasını !

Meral akşener meclis kürsüsünden çıktı. Şu pankartı gösterdi.

1623576199050.png

Erdoğan'da gurup toplantısında çıktı şu açıklamayı yaptı. Daha bunun önü arkasıda var ama oradan bir iki kelimeyi değiştirip ucuz siyaset yapıyorsunuz gene...

"Şimdi bakıyorsunuz sözde siyasi parti genel başkanı olarak çıkıp konuşanlara. Durmadan hep iftira. Neymiş? Millet açmış. Bundan bahsediyorlar. Aç olarak dolaşanları buyurun siz de doyuruverin. Bütün bu sürecin içerisinde tüm imkanlarımızı seferber ederek bunları yaptık.
İşçilerimize yaptık, esnafımıza yaptık. Yapmaya devam ediyoruz ve bu konuda en ufak bir aksama söz konusu değil. Yapılandırma ise bütün yapılandırmaları yapıyoruz. Ama nankörlük parayla değil.

Ama sen ve senin gibiler nasıl dillendiriyor bunu o zaman açları siz doyurun diye :( Yani gene SAP- SAMAN ...

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Ben seninle ne kadar tartışmaya girersem gireyim kazanamayacağımı biliyorum.

sabit söylemlerin var sürekli sap saman çocukça haraket.

yazdıklarımın ne olduğunu iyi biliyorsun.

boşver diyorumya senle ne kadar tartışsamda kazanan sen olacaksın.

Ne hikmetse muhalefetin açları torununa süt alamıyor ama viski içirebiliyor. Kameraya açım diye ağlayıp sonra 500 binlik sedana, trilyonluk jipe binip gidebiliyor. Sizin açlarınız bunlar (ekte)...

Olayı biliyorsun dimi öncesini sonrasını !

Meral akşener meclis kürsüsünden çıktı. Şu pankartı gösterdi.

Ekli dosyayı görüntüle 155730

Erdoğan'da gurup toplantısında çıktı şu açıklamayı yaptı. Daha bunun önü arkasıda var ama oradan bir iki kelimeyi değiştirip ucuz siyaset yapıyorsunuz gene...

"Şimdi bakıyorsunuz sözde siyasi parti genel başkanı olarak çıkıp konuşanlara. Durmadan hep iftira. Neymiş? Millet açmış. Bundan bahsediyorlar. Aç olarak dolaşanları buyurun siz de doyuruverin. Bütün bu sürecin içerisinde tüm imkanlarımızı seferber ederek bunları yaptık.
İşçilerimize yaptık, esnafımıza yaptık. Yapmaya devam ediyoruz ve bu konuda en ufak bir aksama söz konusu değil. Yapılandırma ise bütün yapılandırmaları yapıyoruz. Ama nankörlük parayla değil.

Ama sen ve senin gibiler nasıl dillendiriyor bunu o zaman açları siz doyurun diye :( Yani gene SAP- SAMAN ...

Bir tane fakirin evine 100-150 liralık kumanyayı 10 tane kamerayla götüren adamlar bunlar. Anca millet aç edebiyatı yaparlar. Politik nefretlerine meze olamayacakların tecavüze uğramasının, şiddet görmesinin, açlıktan ölmesinin vs vs bunlar için hiçbir ehemmiyeti yok. Açım diye ekranlara çıkardıkları, kameralara konuşturdukları kişilerin alayının hali vakti senden benden en az 5-10 kat iyi.

Ekli dosyalar

• aea.jpg
    aea.jpg
    58.3 KB · Görüntüleme: 81
Son düzenleme:

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Ne hikmetse muhalefetin açları torununa süt alamıyor ama viski içirebiliyor. Kameraya açım diye ağlayıp sonra 500 binlik sedana, trilyonluk jipe binip gidebiliyor. Sizin açlarınız bunlar (ekte)...

Bir tane fakirin evine 100-150 liralık kumanyayı 10 tane kamerayla götüren adamlar bunlar. Anca millet aç edebiyatı yaparlar. Politik nefretlerine meze olamayacakların tecavüze uğramasının, şiddet görmesinin, açlıktan ölmesinin vs vs bunlar için hiçbir ehemmiyeti yok. Açım diye ekranlara çıkardıkları, kameralara konuşturdukları kişilerin alayının hali vakti senden benden en az 5-10 kat iyi.
Eline iş aş yazarak intihar eden ne olacak, çoluk çocuğum aç diyerek kendini ateşe veren ne olacak?

Bak tamam kullanılsın itirazım yok, ama desinki ekonomi zordaydı kullanıldı. Adamlar neredeyse ülkenin kusursuz işlediğini, Almanya, ABD'den farkımız olmadığını belirtecekler. Saçma sapan ülkenin kasasında, milletin cebinde, öyle bir şey yok gibi açıklama yapmasınlar. Çıkıp desinler ekonomi zorda, iyi yönetemiyoruz muhalefet yapmayı bırakacağım. Neden iktidar hiçbir şeylerin kötü olduğunu söylemiyor?

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bak tamam kullanılsın itirazım yok, ama desinki ekonomi zordaydı kullanıldı.

Bunu anlayamıyacak seviyede misin ?

2016'da darbe girişimi oldu 2017 de YPG PKK ile mücadele için Suriye'ye girdik üstüne ABD'den yaptırımlar geldi ekonomik saldırılar geldi Son 2-3 yıldır yaşadıklarımızı takip eden birisi bu soruyu sormaz bile...

Çıkıp desinler ekonomi zorda, iyi yönetemiyoruz muhalefet yapmayı bırakacağım.

:D Ne kadar komik bir söylem...

Muhalefet çıksın biz muhalefet yapmayız beceremiyoz çok ucuz muhalefet yapıyoz bu işi beceremiyoz desin oy verecem demek gibi bir şey bu...

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Bunu anlayamıyacak seviyede misin ?

2016'da darbe girişimi oldu 2017 de YPG PKK ile mücadele için Suriye'ye girdik üstüne ABD'den yaptırımlar geldi ekonomik saldırılar geldi Son 2-3 yıldır yaşadıklarımızı takip eden birisi bu soruyu sormaz bile...
15 Temmuz'dan sonra kurda ne kadar dalgalanma olmuş? Suriye'ye girmekle ekonominin ne alakası var, Trump kendisi izin verdi, bizi ilgilendirmez diye. Joe Biden açıklama yaptı, "Türkiye ekonomisini batırma gibi bir amacımız yok" diye. Bahane uydurmasın, ekonomi zorda desin bana yeter. Hadi bunlar oldu diyelim de ondan öncesi ne olacak? Hiç fabrika mı açmadılar, tarıma destek mi vermediler de şu an onların üzerinden geçinemiyoruz?

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Eline iş aş yazarak intihar eden ne olacak, çoluk çocuğum aç diyerek kendini ateşe veren ne olacak?

Bu dediklerin Amerika'da Almanya'da da oluyor oralarda da zor durumda olanlar var ama oralarda muhalefet trilyonluk jiplere binenleri, 3-5 dairesi olanları bunlar aç diye millete yutturmaya çalışmıyor. Gerçekten ihtiyaç sahibi olanlara kimsenin bir şey dediği yok ama 5 dairesi olan adam açım diye ağlarsa iş değişir...

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Bu dediklerin Amerika'da Almanya'da da oluyor oralarda da zor durumda olanlar var ama oralarda muhalefet trilyonluk jiplere binenleri, 3-5 dairesi olanları bunlar aç diye millete yutturmaya çalışmıyor. Gerçekten ihtiyaç sahibi olanlara kimsenin bir şey dediği yok ama 5 dairesi olan adam açım diye ağlarsa iş değişir...
5 dairesi olan adam diye cımbızlama yapma. Hiç mi dışarı çıkıp çöpten yemek toplayanlar görmüyorsun? Bir kere trilyonluk jip dediğin şey, korumalı bir konvoy ve bizim terörün olduğu Orta Doğu ülkelerinde zorunlu bir şey. Çünkü PKK, YPG ne yapacağı belli olmuyor, Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna yapılan saldırıda şehit verildi haberin var mı? Siz hala Kılıçdaroğlu PKK'ya terörist diyemedi diye geçinirsiniz. Konvoy, jip olmadan can güvenliği tehlikesi var.

Son düzenleme:

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
5 dairesi olan adam diye cımbızlama yapma. Hiç mi dışarı çıkıp çöpten yemek toplayanlar görmüyorsun? Bir kere trilyonluk jip dediğin şey, korumalı bir konvoy ve bizim terörün olduğu Orta Doğu ülkelerinde zorunlu bir şey. Çünkü PKK, YPG ne yapacağı belli olmuyor, Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna yapılan saldırıda şehit verildi haberin var mı? Siz hala Kılıçdaroğlu PKK'ya terörist diyemedi diye geçinirsiniz. Konvoy, jip olmadan can güvenliği tehlikesi var.

Siyasi partilerin kullandığı zırhlı araçlardan bahseden kim? Kaldı ki can güvenliği için tedbir almak başka şey, trilyonluk jipe binip açım diye ağlamak çok başka şey.

Kılıçdaroğlu'na gelince; sanki o saldırıdan öncğ terör örgütüne-örgütlerine laf edebiliyordu da saldırıdan sonra mı edememeye başladı?

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Siyasi partilerin kullandığı zırhlı araçlardan bahseden kim? Kaldı ki can güvenliği için tedbir almak başka şey, trilyonluk jipe binip açım diye ağlamak çok başka şey.
Bak dostum, korumalı diyorum korumalı. Trilyonluk jip diyorsun hala, tofaşa mı binsin? Makam aracı yani, adı üstünde bu tür terör saldırılarına karşı dayanıklı olsun diye var. Aç ama akıllı telefonu var demeye benziyor seninkisi. Açız denilen şey, halk dilinde olan bir şey, adam yemek bulamıyor tarzı anlama, eğer sana açım diyorsa geçinmekte zorluk çekiyordur, her temel ihtiyacını karşılayamıyordur, bunalımdadır belki de. Bunu anlaman gerek.
Kılıçdaroğlu'na gelince; sanki o saldırıdan öncğ terör örgütüne-örgütlerine laf edebiliyordu da saldırıdan sonra mı edememeye başladı?
72 yaşında Askere mi katılsın, ne istiyorsun tam olarak? Adam bakan değil, başkan değil bir şey değil. Zaten yıllardır bölücü terör örgütü deniliyor, biz anlatamıyoruz ki.

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Bak dostum, korumalı diyorum korumalı. Trilyonluk jip diyorsun hala, tofaşa mı binsin? Makam aracı yani, adı üstünde bu tür terör saldırılarına karşı dayanıklı olsun diye var. Aç ama akıllı telefonu var demeye benziyor seninkisi. Açız denilen şey, halk dilinde olan bir şey, adam yemek bulamıyor tarzı anlama, eğer sana açım diyorsa geçinmekte zorluk çekiyordur, her temel ihtiyacını karşılayamıyordur, bunalımdadır belki de. Bunu anlaman gerek.

72 yaşında Askere mi katılsın, ne istiyorsun tam olarak? Adam bakan değil, başkan değil bir şey değil. Zaten yıllardır bölücü terör örgütü deniliyor, biz anlatamıyoruz ki.

Esas anlamayan sensin. Gerçekten ihtiyacı olana, geçinmekte zorluk çekene tek kelime eden yok. Onlar için ne gerekiyorsa yapılmalı. Ama sen elinde 10 bin liralık son model telefon, altında 500 bin liralık araba varken açlık edebiyatı yaparsan iş değişir. Milletvekilinin, bakanın teki çıkıp "açım geçinemiyorum" deyince tefe koyacaz ama milletvekilinden zengin biri çıkıp "açım geçinemiyorum" deyince normal karşılayacaz, "olabilir, aç olabilir" diyecez öyle mi? "Sen açsan biz ölek" deriz. Hadi bunu kabul ettik diyelim her fırsatta "millet aç aç" diyen muhalefetin viski içmeyen aç bulamamasını ne yapacağız?

Kılıçdaroğlu'ndan tek isteğim var. Koltuğu bırakmasın yeter...

Reaksiyon puanı
3,027
Hiçbir şey beceremeyip sıkıntı çeken; intihar eden esnafından, sanatçısından, işçisinden helallik isteyen bir hükümet gördük. Ama öyle bir fanatizm kurmuşlar ki helallik istedi diye oy verecekler var.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Pandemi konusunda;

1-önceleri rakamlar kasıtlı olarak eksik açıklandığı için,
2-işyerleri kapanmış esnaf ve çalışanlara yeterli destek verilmediği için,
3-vatandaşa ceza yağdırıp da lebaleb kongreler yaptıkları için,
4-aşılamada geç kalındığı için

başarısız buluyorum.

ancak son dönemdeki hızlı aşılama sebebi ile de 45 den kanaat notu kullanıp 50 veriyorum 100 üzerinden.

Tabii genelge ile özgürlüklerin kısıtlanması ve saçma sapan market yasakları sebebi ile de komik buluyorum yaptıklarını.