Yardım Rami Söktükten Sonra Windows Açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

`YusufD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Öncelikle merhabalar, laptop bilgisayarimi kapatirken CRİTİCAL PROCCES DİED mavi ekran hatasini veriyordu biraz araştırma yaptıktan sonra hu hatanın ram ve HDD sorunlarından kaynaklandığını öğrendim.Bu sorunu çözmek için ramimi söktüm sonra düzgün şekilde yerine takıp bilgisayarimi başlattim ama siyah ekranda kaldi windows simgesi falan çıkmadı. Ramlerin sarı olan bölümüne el değmemesi gerekiyormuş ondan dolayi silgiyle silip yeniden taktım ve bilgisayarim çalışmadı hala siyah ekranda kalıyor başka hiçbir şey gelmiyor. Ne yapmam gerekir ?

Guaqroz

Asistan
Reaksiyon puanı
168
Öncelikle merhabalar, laptop bilgisayarimi kapatirken CRİTİCAL PROCCES DİED mavi ekran hatasini veriyordu biraz araştırma yaptıktan sonra hu hatanın ram ve HDD sorunlarından kaynaklandığını öğrendim.Bu sorunu çözmek için ramimi söktüm sonra düzgün şekilde yerine takıp bilgisayarimi başlattim ama siyah ekranda kaldi windows simgesi falan çıkmadı. Ramlerin sarı olan bölümüne el değmemesi gerekiyormuş ondan dolayi silgiyle silip yeniden taktım ve bilgisayarim çalışmadı hala siyah ekranda kalıyor başka hiçbir şey gelmiyor. Ne yapmam gerekir ?
yerine oturmamış olabilir

Cicero

Asistan
Reaksiyon puanı
175
Deneyebileceğiniz başka RAM var mı elinizde ?

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,528
HDD'yi yanlışlıkla sökmüş olabilirsin yerinden. Bir kısmı çıkmışsa böyle şeyler oluyor.
Geçen gün dayımların bilgisayarında böyle oldu.

`YusufD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
yerine oturmamış olabilir
Denedim yerine oturmuş.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Deneyebileceğiniz başka RAM var mı elinizde ?
Hayır maalesef
Mesaj otomatik birleştirildi:

HDD'yi yanlışlıkla sökmüş olabilirsin yerinden. Bir kısmı çıkmışsa böyle şeyler oluyor.
Geçen gün dayımların bilgisayarında böyle oldu.
HDD ile işim olmadi ellemedim bile.

`YusufD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4

Ekli dosyalar

• 682164311_tn50_0.jpg
    682164311_tn50_0.jpg
    13.6 KB · Görüntüleme: 64

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Laptop ramleri masaüstündeki gibi olmuyor. Çok daha hassastır. Eğer tekli ramse başka slotta deneyin. Ya da iyice girişleri temizleyin kuru bir bez de olabilir. Statiklenme yapmayan bez olsun. Anakart slot girişe toz kaçmış olabilir. Hava verin. Öyle deneyin.

`YusufD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Laptop ramleri masaüstündeki gibi olmuyor. Çok daha hassastır. Eğer tekli ramse başka slotta deneyin. Ya da iyice girişleri temizleyin kuru bir bez de olabilir. Statiklenme yapmayan bez olsun. Anakart slot girişe toz kaçmış olabilir. Hava verin. Öyle deneyin.
hava dedigin sac kurutma makinesi tarzi bişe mi kankam
Slotları kontrol ettiniz mi ? Yazmıştım yukarıda. Ayrıca diğer slota takmayı denediniz mi RAM'i ?
farkli slot denedim yine siyah ekranda kalıyor