Soru Bu Kemal Kılıçdaroğlu Muhalefet'in Ve Sol Kesimin Oyunu Belli Bir Seviye Ve Altinda Tutmaktaktan Başka Ne Iş Yapıyor?

Bu konuyu okuyanlar

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Içinden çıkamadığım anlam veremediğim bir olay. Partizanlara anlatamıyorum kendisine muhalefet milletvekillerini bir daha aday göstermemiş. Kaset komplosu ile gelmiş. Örgütlü ve kanunlar çerçevesinde bir eylem yok birşey yok. En büyük eylemi bi yürüyüş oldu oda ne kadar vicdanları rahatlatirsa? Yani bugün sen muhalif kesimin lideriysen. Bu kâfi diyip çekilmemelisin bence.

Gelelim Mansur Yavaş ve Imamoglunu çıkarmasına: Bu hamlesi Iyiydi. Iyiydi lâkin muhalefet hepten kopuyordu kendinden. Elle tutulur bir yanı yoktu. Ancak elini kürsüye vurup yetimin hakkını yedirmem diye diye ucuz ve basit muhalefeti prim getirmiyordu çünkü..

Buyrun gelin tartışalım..

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Açıkçası ben Kemal Kılıçdaroğlu SOL kesimin oyu artmasın diye başta tutulduğu kanısındayım. Kemal Kılıçdaroğlunu 10 yıldır görenler CHP 'ye oy vermemeye yemin ediyor neredeyse ölsemde dolar 50 TL de olsa CHP'ye oy vermem diyenlerin sayısını arttırmaktan başka bir yararı yok gibi her zaman aldıkları fix yüzde 20 oyu alıp geçiyor 10 seçimdir. ( Zaten CHPnin başına kimi koysan o civarda oy alır. )

Gerek Siyaset anlamındada gerekse kaliteli muhalefet anlamındada hiç faydalı veya düzgün bir icraatını hatırlamıyorum.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
AKP'nin gizli elemanı kılıçdaroğlu.

Açıkçası banada öyle geliyor çoğu zaman :)

Ne zaman AKP bir bocalasa yanlış bir şey yapsa siyaseten zora düşse. Sağolsun Kemal Kılıçdaroğlu daha büyük bir yanlış yapıp hemen AKP'yi toparlıyor :D veya gündemi üstüne çekip AKP'yi rahatlatıyor. 20 yıllık bir iktidar var ortada ve bu kadar kötü ekonomi var pandemi var işsizlik var ama genede muhalefetin oyu artmıyor ve iktidar oyuda çok azalmıyorsa Kemal Kılıçdaroğlunun başarısı bu.

Ayrıca nerde CHP içinde sivrilen ve SOL seçmene umut olacak oy oranının arttırabilecek isim varsa CHP'den tasviye edip nerede Atatürk düşmanı nerede anti Kemalist isimler varsa CHP'ye toplayarak karşı tarafa çalışılıyor gibi geliyor bana...

Mesela Sarıgül adam ilk İstanbulda büyükşehir adayı olduğunda CHP'nin rekorunu kırmıştı oy oranı olarak kaç yıl belediye başkanlığı yaptı CHP için ama Hop şimdi partiden ihraç edildi. Veya Muharrem İnce gerçekten konuşma kabiliyeti olsun hitabeti olsun güçlü bir isim yatpığı muhalif söylemlerde genelde kaliteli oluyor. Cumhurbaşkanlığında CHP'nin oy oranını yüzde 30'un üstüne taşıdı çat direk partiden dışlanma ... Böyle böyle CHP'yi bitirmeye çalışıyorlar sanki. Gerçek CHP'li kim varsa tasviye et dışarından her türlü isimi parti içine topla taktiği ile...

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Ikinizide katılıyorum bu konuda hocalarım. Ya böyle bir paradox gibi içinde kalıyorum bazen bir yanın diyor bak o uzun tırnaklı ojeli tırnaklarla yer sofrasına bağdaş kuramayan ezan ile selayi ayırt edemeyen chp gitti mansur gibi imamoğlu gibi (tasvip etmediğim yönleri elbette var ) böyle toplumun her değerine sahip çıkan bir chp geliyor.

Bir yanım diyor ki yaa ayık ol kaset komplosu ile başa geldiğini unutma diktatörlükle suçladığı iktidarı kendisine muhalif isimleri kendisinin bir bir eledigini unutma..

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
Geçen ki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Muharrem İnce'yi öne atarak hem parti içindeki en büyük muhalif rakibini eledi.Hem de koltuğunu kormuş oldu.
Muharrem İnce cidden bu seçimi kazanacağına inanmış gibiydi.Yoksa Cumhurbaşkanı adayı olmak istemezdi.
Bu seçim Kemal Kılıçdaroğlu-Akşener arasında ''Aday'' tartışması çıkacağa benziyor.
İlk tur da herkes Tek aday çıkarırsa Yarışı baştan kaybederler.
Tek bir ortak aday üzerinde birleşmeleri gerek lakin zor gibi.

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Evet bazen bunu bile düşünüyorum şuan %40 ise iktidar taraftarları %60 ı istemiyor veya %30 a %70 verelim oranı. Ama geleceği,devası,memleketi,osu busu bu büyük payı lime lime edip yine iktidara 2023 seçimlerini hediye edecekler
Benim gördüğüm manzara bu

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Evet bazen bunu bile düşünüyorum şuan %40 ise iktidar taraftarları %60 ı istemiyor veya %30 a %70 verelim oranı. Ama geleceği,devası,memleketi,osu busu bu büyük payı lime lime edip yine iktidara 2023 seçimlerini hediye edecekler
Benim gördüğüm manzara bu

HDP'nin kapatma davası süreci başladı tekrar. CHP yönetimi ölümüne HDP savunmaya geçerse gene koca bir eksi işte... ( Sözde Ermeni Soykırımını savunan terör ile bağını koparamayan bir partiyi savunma pozisyonuna düşürüyorlar kendilerini. )

Sonra Sedat Peket İddialarının peşine takılmaya devam edip 1 aydır doğru dürüst bir belge bilgi sunmadan sadece kulaktan dolma bilgilerin arkasına sığınıp o söylemler üstünden iktidara saldırmaya devam ederseler 2. eksi yazacak konu...

Devamında ekonomik olarak sürekli şikayet edip hiç bir çözüm önerisi sunmayıp sürekli İMF güzellemesi yapmaya devam ederseler 3. eksi yazacak konu.

Veya Çatı adayı diyerekten AKP eskisi veya aşırı SOL veya HDP'ye yakın bir çatı aday çıkarırsalar gene bence 4. eksiyi yazar muhalefete.

Bu tarz eksiler daha çok yazar bizim muhalefet bu kafa ile devam ederse. Veya Cumhurbaşkanı adayı CHP'ye hitap etmiyorsa yada Muharrem İnce'yi flan kızdırırsalar onlarda söylem olarak dahada yükselirse oda muhalefete eksi yazabilir...

Hadi her yanlışa rağmen ekonomi düzelmezse AKP seçimleri genede kaybedebilir. Ama muhalefet kazanmış olur mu o şüpheli işte :( Birbirine tamamen zıt ve liderlik vasfı olmayan 6 parti + HDP ile ülke yönetmek veya ülke kurtarmak bana çok zor geliyor... Sürekli HDP'ye onun oylarına muhtaç bir iktidar ile gram ilerleme olmaz.

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Devamında ekonomik olarak sürekli şikayet edip hiç bir çözüm önerisi sunmayıp sürekli İMF güzellemesi yapmaya devam ederseler 3. eksi yazacak konu.
Başka ne yapılsın sence ekonomiyi düzeltmek adına? Çözüm önerisi belirli ; Yandaşları beslemeyi bırak, Saray'dan tasarruf et, Ekonomiyi uzmanlarına bırak kendiliğinden düzelecek. IMF dışında ne yapılsın mesela, şu an hazinede para yok, bütçe de yok. Yapılan her şey yabancı kredi bulunabilirse yabancı kredilerle, yabancı yatırımcılarla yapılıyor.
Bu tarz eksiler daha çok yazar bizim muhalefet bu kafa ile devam ederse. Veya Cumhurbaşkanı adayı CHP'ye hitap etmiyorsa yada Muharrem İnce'yi flan kızdırırsalar onlarda söylem olarak dahada yükselirse oda muhalefete eksi yazabilir...

Hadi her yanlışa rağmen ekonomi düzelmezse AKP seçimleri genede kaybedebilir. Ama muhalefet kazanmış olur mu o şüpheli işte :( Birbirine tamamen zıt ve liderlik vasfı olmayan 6 parti + HDP ile ülke yönetmek veya ülke kurtarmak bana çok zor geliyor... Sürekli HDP'ye onun oylarına muhtaç bir iktidar ile gram ilerleme olmaz.
Ya bak hocam işte her şeyi tek adama, tek lidere bağladığımız için olmuyor işte. Merkel kısa boylu, karizması da yok kimse diyor mu bu kadında liderlik vasfı yok? Macron da aynı şekilde. İşi uzmanlarına bırakacaksın. Liyakatı sağlayacaksın. Asıl "Başka yönetecek yok" temelinde argümanlar yapan entelektüel seçmen olduğu sürece ilerleme olmaz.

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Ya bak hocam işte her şeyi tek adama, tek lidere bağladığımız için olmuyor işte. Merkel kısa boylu, karizması da yok kimse diyor mu bu kadında liderlik vasfı yok?

Merkel mi karizmatik lider değil :D

O kadındaki karizmanın ve liderlik vasfının 10 da 1 i muhalefette olsa şimdiye iktidara oynardılar o derece diyorum...

Muhalefet basma kalıp aynı cümleleri anlatıyor sadece sürekli boş eleştiri çözüm önerisi yok :( İMF'den borç alacaksada bunu çıkıp anlatacak şu şekilde alacam şuraya harcayacam şöyle düzeltecem diye. Gizli kapılar arkasında İMF yetkilileri ile görüşüp gizli kapaklı değil. Ama her şey gizli her şey kaçamak her şey belirsiz muhalefette. HDP ittifakın için de mi dışında mı bakanlık verilecek mi verilmeyecek mi veya Cumhurbaşkanı adayı o mu bu mu terör ile öyle mi mücadele edecen böyle mi her şey belirsiz.

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
HDP'nin kapatma davası süreci başladı tekrar. CHP yönetimi ölümüne HDP savunmaya geçerse gene koca bir eksi işte... ( Sözde Ermeni Soykırımını savunan terör ile bağını koparamayan bir partiyi savunma pozisyonuna düşürüyorlar kendilerini. )

Sonra Sedat Peket İddialarının peşine takılmaya devam edip 1 aydır doğru dürüst bir belge bilgi sunmadan sadece kulaktan dolma bilgilerin arkasına sığınıp o söylemler üstünden iktidara saldırmaya devam ederseler 2. eksi yazacak konu...

Veya Çatı adayı diyerekten AKP eskisi veya aşırı SOL veya HDP'ye yakın bir çatı aday çıkarırsalar gene bence 4. eksiyi yazar muhalefete.

Hocam sedat peker iddiaları diyip geçmek olmaz ama bak adam turizm ve kültür bakanlığı etkinliğinde sembolik olarak hakan seçilmedi mi ?
Soyledigi gibi korumalar verilmedi mi?
Akpye oy toplamadı mı eşinden dostundan kursuden ondan bundan ki bunlar internette mevcut videolar.
Yani çok iyi biliniyor ki elelerdi.
Bugün iddaa oldu.

Ayriyeten şu yargının 8ci mi 7ci mi videoya kadar kısacası yezid bakanımızın yanındayız diyene kadar hiçbir şey yapamaması. Aynı medyanın damat istifasına yezidden konuşma bekledikleri gibi

Ama şu konu da hak veriyorum sana çok kutup noktası var uzlaşması çok zor muhaliflerin..

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Hocam sedat peker iddiaları diyip geçmek olmaz ama bak adam turizm ve kültür bakanlığı etkinliğinde sembolik olarak hakan seçilmedi mi ?

Bak hep çarpıtıyorlar işte :D Muhalefetin en sevdiği şey sürekli SAPLA SAMANI KARIŞTIRMAK...

O muhabbet 5-6 yıl öncesi ve etkiliği yapan Kültür ve Turizm bakanlığı değil orada sadece ödül vermeye bakanlık gitmiş... Yani etkinlik Kültür ve Turizm bakanlığı öncülüğünde desteği ile oluyor ama bizzat kedileri seçmiyor Hürriyet mi ne seçiyordu ödül verilecekleri... Ayrıca 2015 yılında mahkeme kararı veya suçu varken veriliyorsa yanlış. Ama mahkeme kararı yoksa ve o zaman bir hayır yaptığı için ödül verildiyse ne denmeli !

Soyledigi gibi korumalar verilmedi mi?
Bak buda çok güzel bir çarpıtma. İç İşleri bakanı bunu ayrıntılı açıkladı hem TRT hemde HaberTürk te ama İŞİNE GELMEYENLER gene çarpıtıyor. Kendi isteği ile DEAŞ'tan tehtit alıyorum diye dilekçe yazıp koruma istiyor. Daha sonraları MİT destekli bu koruma yanında kasıtlı olarak bırakılıyor.

Akpye oy toplamadı mı eşinden dostundan kursuden ondan bundan ki bunlar internette mevcut videolar.

Videolara bak bir tane AKP bayrağı ve AKP'li yetkili görürsen videosunu paylaş tamam diyecem...

Yani çok iyi biliniyor ki elelerdi.

Sedat Peker güçe yakın olmak veya AKP'ye sırnaşmak isteyebilir ama ona karşılık verilmiş mi İç İşleri bakanı veya Cumhurbaşkanı tarafından üst düzey AKP'li isimler tarafından yüz verilmiş mi ona bakacaksın...

Dıdısının dıdısı iddialar üstünden İç İşleri bakanı istifa veya erken seçim çağrısı yapılmasını veya Sedat Peker'in her söylediğini doğru kabul edilmesini yanlış buluyorum... Yada muhalefetin konu bulamayıp sürekli Sedat Peker Güzellemesi yapıp onun söylemleri arkasına sığınmasınıda yanlış buluyorum. Elinde bilgi belge varsa onunla konuşmalı muhalefet Sedat Peker iddiaları üstünden değil.

Son düzenleme:

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Merkel mi karizmatik lider değil :D

O kadındaki karizmanın ve liderlik vasfının 10 da 1 i muhalefette olsa şimdiye iktidara oynardılar o derece diyorum...

Muhalefet basma kalıp aynı cümleleri anlatıyor sadece sürekli boş eleştiri çözüm önerisi yok :( İMF'den borç alacaksada bunu çıkıp anlatacak şu şekilde alacam şuraya harcayacam şöyle düzeltecem diye. Gizli kapılar arkasında İMF yetkilileri ile görüşüp gizli kapaklı değil. Ama her şey gizli her şey kaçamak her şey belirsiz muhalefette. HDP ittifakın için de mi dışında mı bakanlık verilecek mi verilmeyecek mi veya Cumhurbaşkanı adayı o mu bu mu terör ile öyle mi mücadele edecen böyle mi her şey belirsiz.
Yahu çözüm belli, Saray'dan tasarruf et, beşli çeteyi bırak, liyakatlı elemanları getir sorun çözülecek. Temel Karamollaoğlu diyordu ; Tüm yatırımları çekip, tüm kredileri, parayı sanayileşmeye, tarıma yatıracağım diyordu hatırladığım kadarıyla. Bunları yapmasan bile iktidar değişse hiçbir şey yapmadan 1-2 TL dolar düşer çünkü biraz olsa da güven sağlanır. Dış yatırımcılar bu hükümete güvenmiyor çünkü. İktidarın sorunları çözmeyi bırak bari en azından desinki zor günler geçiriyoruz, ekonomi iyi değil ama muhalefet gelirse daha da beter oluruz muhalefet gelirse doğumuzda kürt devleti kurarlar, teröre destek verirler vs. desin, o da yok. Hala iyileşiyoruz gibi algı yapmaya çalışılıyor.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Yahu çözüm belli

Aynen aynen çözüm belli ve çok basit :D O kadar basit ki hemde.

Ve bu basit çözümü 20 yıldır oyunu gram arttıramayan ve kendi başının çağresine bile bakamayan muhalefetten bekliyon... ( Resmen HAYAL DÜNYASINDASIN...)

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
SSK hortumcusu ve batırıcısı Bay Kemal :D Hangi işe girişmiş ise o işi yüzüne gözüne bulaştıran Bay Kemal :)

Şu atasözü bence daha güzel yakışıyor konuya:

“Allah düşmanın bile akıllısını versin ”

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Aynen aynen çözüm belli ve çok basit :D O kadar basit ki hemde.

Ve bu basit çözümü 20 yıldır oyunu gram arttıramayan ve kendi başının çağresine bile bakamayan muhalefetten bekliyon... ( Resmen HAYAL DÜNYASINDASIN...)
Geçiştirmek yerine düzgünce cevap versen.. Ben bunu hep diyorum halkin bazi kesimi araştırmiyor ve açlıktan ölsem de oyumu değiştirmem diyor. Böyle bir kitleye ne yapsın muhalefet? İktidarin burada da propagandası devreye giriyor, kendisinden başka bir şeye alternatif bırakmadığı için bazı entelektüel seçmenler ya oy vermiyor ya da başka yönetecek yok temelinde argümanlar yapıp iktidara oy atıyor. bence. Açıkçası bu forumdaki birçok kişi doğmadan önce de bu iktidar vardı şimdi de var, artık farklı bir iktidar görmek istiyoruz ne olacaksa.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Ben bunu hep diyorum halkin bazi kesimi araştırmiyor ve açlıktan ölsem de oyumu değiştirmem diyor.

Tek suçlu halk zaten muhalefete göre ! Yoksa onlar her şeyi doğru yapıyor hiç yanlışları yok... Tek sıkıntı bu halk. Çok partili döneme geçtiğimiz 1950 li yıllardan beridir neden CHP'yi iktidar yapmıyor onu sorgulamak yerine hep halk cahil halk saf a geliyor muhabbet. 20 yıldır yüzde 20 bandında neden geziyor acaba diye sormak yok hiç.

Açıkçası bu forumdaki birçok kişi doğmadan önce de bu iktidar vardı şimdi de var, artık farklı bir iktidar görmek istiyoruz ne olacaksa.

Kaliteli bir aday ile kaliteli bir siyaset ile güzel alternatif sunarak bir muhalefet gelsin iktidar olsun tutan mı var ! Ama sırf Erdoğan gitsinde nasıl giderse gitsin veya yeni bir şeyler deniyelim kafasıyla karşısında kim olursa olsun kafasıyla değil... Koca bir bilinmeze gitmesin ülke.

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Tek suçlu halk zaten muhalefete göre ! Yoksa onlar her şeyi doğru yapıyor hiç yanlışları yok... Tek sıkıntı bu halk. Çok partili döneme geçtiğimiz 1950 li yıllardan beridir neden CHP'yi iktidar yapmıyor onu sorgulamak yerine hep halk cahil halk saf a geliyor muhabbet. 20 yıldır yüzde 20 bandında neden geziyor acaba diye sormak yok hiç.
Yani açlıktan gebersem de oyumu değiştirmem diyen bir kesim var, hala suçu muhalefete atıyorsun çok enteresansın gerçekten. Sen bana şunu söyle ; Açlıktan gebersem de oyumu değiştirmem ölümüne şahsım diyen kesime ne yapılabilir? Bu halk değişecek olsaydı 17-25'ten sonra biterdi bu düzen. 20 yıldır 20 bandında gezmesinin sebebi algı operasyonları, Cehape'nin taksim'e kilise açacağını düşünenler bile var. Cehape vatan haini. Ötekileştirme ve kutuplaşma var. Havuz medyası var.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Sen bana şunu söyle ; Açlıktan gebersem de oyumu değiştirmem ölümüne şahsım diyen kesime ne yapılabilir?

Görende AKP damdan düştü direk yüzde 50 oy aldıda geldi flan sanacak :) Refah partisi döneminde yüzde 10-12 ala ala geldiler. Erdoğan 1994 seçimlerinde İBB belediye başkanlığını yüzde 25 oy ile kazandı.
18 aldılar Refah kapandı AKP geldi 30 aldılar 38 aldılar kademe kademe çalışarak büyüdürler 48 50-52 diye gittiler... Madem ölsem oyumu değiştirmem diyen halk var bu oylar nereden geldi ! Ayrıca neredeyse her yıl 2-3 Milyon yeni seçmen katılıyor yaşlılar ölsem oyumu değiştirmem diyor sanıyon ya 20 yıldır alttan gelen yeni nesil neden oy vermiyor CHP'ye bunuda sorgulamak bu kadar zor olmasa gerek =? Göz göre göre yanlış siyaset yapıyor muhalefet ondan oy oranları artmıyor. CHP'li yetkililer çıkıp 1 oy HDP'ye 1 oy CHP'ye kampanyası yaparsa tabii artmaz oyları kafayı HDP ile bozarsalar savunacam diye tabii artmaz. Ne kadar proje varsa daha iyisini yapmak ile değil yıkmak ile bozarsalar kafayı tabii oy gelmez. AKP ne derse ne yaparsa tam tersini söylemek ile kafayı bozarsalar tabii oyları artmaz.

Bu halk değişecek olsaydı 17-25'ten sonra biterdi bu düzen.

Şuan CHp yönetimi bile 17-25 Aralığa kumpas diyor :D Sen halen ne bitmesi diyon...

20 yıldır 20 bandında gezmesinin sebebi algı operasyonları, Cehape'nin taksim'e kilise açacağını düşünenler bile var.

Muhalefet o kadar çaresiz ve ezik ki kendini bile savunamıyor mu ! ALGı operasyonlarına bile karşılık veremiyor mu ? Mesela Taksime Camii açılışını eleştirmeseler onlarda orada gidip boy gösterseler ne kaybederdiler ! Ayasofya camii olduğu zaman emir verdiler bir kişi bile açılışa gitmeyecek diye bu olacak iş mi ? Bir Muharrem İnce gitti işte oda partiden kovuldu resmen...

Cehape vatan haini. Ötekileştirme ve kutuplaşma var.

Vatan sever gibi davranan adama kim vatan haini diyebilir ! Ötekileşmek kutuplaşmak istemeyen adamı kim nasıl kutuplaştırabilir !

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Görende AKP damdan düştü direk yüzde 50 oy aldıda geldi flan sanacak :) Refah partisi döneminde yüzde 10-12 ala ala geldiler. Erdoğan 1994 seçimlerinde İBB belediye başkanlığını yüzde 25 oy ile kazandı.
18 aldılar Refah kapandı AKP geldi 30 aldılar 38 aldılar kademe kademe çalışarak büyüdürler 48 50-52 diye gittiler... Madem ölsem oyumu değiştirmem diyen halk var bu oylar nereden geldi ! Ayrıca neredeyse her yıl 2-3 Milyon yeni seçmen katılıyor yaşlılar ölsem oyumu değiştirmem diyor sanıyon ya 20 yıldır alttan gelen yeni nesil neden oy vermiyor CHP'ye bunuda sorgulamak bu kadar zor olmasa gerek =? Göz göre göre yanlış siyaset yapıyor muhalefet ondan oy oranları artmıyor. CHP'li yetkililer çıkıp 1 oy HDP'ye 1 oy CHP'ye kampanyası yaparsa tabii artmaz oyları kafayı HDP ile bozarsalar savunacam diye tabii artmaz. Ne kadar proje varsa daha iyisini yapmak ile değil yıkmak ile bozarsalar kafayı tabii oy gelmez. AKP ne derse ne yaparsa tam tersini söylemek ile kafayı bozarsalar tabii oyları artmaz.
Yahu o zamanlar yavaş yavaş güç topladılar. Sonra dindarlıkla, muhafazakarlarla baya baya bağlılık toplandı. Şimdiyse peygamber yerine koyanlar var neredeyse. Bu kitleye ne yapılabilir bana onu anlat. İç anadolu, Doğu Anadolu insanına anlatamıyorsun. Bütün gün TRT, Ahaber seyreden bir kitle var. Bu kitle baya baya iktidarın %30 oyunu falan oluşturuyor.
Şuan CHp yönetimi bile 17-25 Aralığa kumpas diyor :D Sen halen ne bitmesi diyon...
Nerede?
Muhalefet o kadar çaresiz ve ezik ki kendini bile savunamıyor mu ! ALGı operasyonlarına bile karşılık veremiyor mu ? Mesela Taksime Camii açılışını eleştirmeseler onlarda orada gidip boy gösterseler ne kaybederdiler ! Ayasofya camii olduğu zaman emir verdiler bir kişi bile açılışa gitmeyecek diye bu olacak iş mi ? Bir Muharrem İnce gitti işte oda partiden kovuldu resmen...
Millet açken camiye mi gitsinler? Ben diyorumki millet aç, kuru ekmek yiyorlar sen muhalefet camiye gitsin diyorsun bu nasıl bir mantık?

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Millet açken camiye mi gitsinler? Ben diyorumki millet aç, kuru ekmek yiyorlar sen muhalefet camiye gitsin diyorsun bu nasıl bir mantık?

Nasılda konuyu çarpıtıyon :D

Hani diyon ya bazı insanlar CHP gelirse Taksime kilise açacakmış flan sanıyor diye... Bende diyom ki öyle olmadıklarını gösterseler ya 20 yıldır. Ayasofyanın Camii olmasını bile resmen PROTESTO etmek nedir ! Emir ile kimse Ayasofyanın açılışına gitmeyecek demek nedir ! Ekrem İmamoğlu bile o gün kasıtlı olarak Ankaraya gönderildi orada boy gösterdi... Sırf Ayasofya camii ne gitmesin diye.

Bütün gün TRT, Ahaber seyreden bir kitle var. Bu kitle baya baya iktidarın %30 oyunu falan oluşturuyor.

Bütün gün Halk TV Tele1 T24 Sözcü Cumhuriyet takip eden kitleden daha mı tehlikeli bu söylediğin !

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Nasılda konuyu çarpıtıyon :D

Hani diyon ya bazı insanlar CHP gelirse Taksime kilise açacakmış flan sanıyor diye... Bende diyom ki öyle olmadıklarını gösterseler ya 20 yıldır. Ayasofyanın Camii olmasını bile resmen PROTESTO etmek nedir ! Emir ile kimse Ayasofyanın açılışına gitmeyecek demek nedir ! Ekrem İmamoğlu bile o gün kasıtlı olarak Ankaraya gönderildi orada boy gösterdi... Sırf Ayasofya camii ne gitmesin diye.
Yahu nerede emir ile kimse gitmeyecek. Hangi kaynak bu?
Bütün gün Halk TV Tele1 T24 Sözcü Cumhuriyet takip eden kitleden daha mı tehlikeli bu söylediğin !
Evet, çünkü doğru haber yapıyorlar, ve ülke problemlerini gösteriyorlar en azından. Ahaber izlediğinde ülke toz pembe Norveç, İsveç gibi. Fox Haber bile yer yer Cehape yönetimini eleştiriyor diye hatırlıyorum.

Son düzenleme:

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Yahu nerede emir ile kimse gitmeyecek. Hangi kaynak bu?

Evet, çünkü doğru haber yapıyorlar, ve ülke problemlerini gösteriyorlar en azından. Ahaber izlediğinde ülke toz pembe Norveç, İsveç gibi. Fox Haber bile yer yer Cehape yönetimini eleştiriyor diye hatırlıyorum.
Ülke tabiki norveç gibi hayırdır ?

egea 300.000 tl cik bu ay ortalama 4000₺ güncelleme geldi bak güncelleme kesinlikle zam değil

maaş ise 29XX liracık

50cc bisiklet motor 12.000 tl cik

ışığı öyle açmasan bile aylık 130-150 tl arası geliyor

akar yakıta %100 den fazla güncellemecik geldi, şuanda lpg ortalama 4₺ oldu

iphone desen 15.000₺ cik

Düşüncelerini biraz abartı buldum bizi venezüella ile karıştırmaya başlamışsın, rakibimiz iskandinav ülkeleri onlarda batmak üzere hamd olsun
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekomide iyiyiz adalet dersen onda çok daha iyiyiz kadın çocuk hayvan tecavüze uğrar tecavüzcü korunur denizler leş oldu kirlendi o kadarda olsun biri birini dolandırır öldürür şuçlu her zaman korunur.

ve bunların toplamı sana kötü geliyorsa yani egea 300k değil 70K olması gerekiyorsa lpg 4₺ değil 1.25₺ olması gerekiyorsa suçlu cezalandırılmıyorsa kısaca şuanki sistemi kötü görüyorsan bunların sorumlusu cehape muhalefettir zira şuan sadece tek adam yetkisi verdik oda işe yaramadı bide peygamberlik referandumu verelim belki düzelir ülke.

sen özkank nediyorsa dinle inan o doğruları söylüyor ?

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Ülke tabiki norveç gibi hayırdır ?

egea 300.000 tl cik bu ay ortalama 4000₺ güncelleme geldi bak güncelleme kesinlikle zam değil

maaş ise 29XX liracık

50cc bisiklet motor 12.000 tl cik

ışığı öyle açmasan bile aylık 130-150 tl arası geliyor

akar yakıta %100 den fazla güncellemecik geldi, şuanda lpg ortalama 4₺ oldu

iphone desen 15.000₺ cik

Düşüncelerini biraz abartı buldum bizi venezüella ile karıştırmaya başlamışsın, rakibimiz iskandinav ülkeleri onlarda batmak üzere hamd olsun
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekomide iyiyiz adalet dersen onda çok daha iyiyiz kadın çocuk hayvan tecavüze uğrar tecavüzcü korunur denizler leş oldu kirlendi o kadarda olsun biri birini dolandırır öldürür şuçlu her zaman korunur.

ve bunların toplamı sana kötü geliyorsa yani egea 300k değil 70K olması gerekiyorsa lpg 4₺ değil 1.25₺ olması gerekiyorsa suçlu cezalandırılmıyorsa kısaca şuanki sistemi kötü görüyorsan bunların sorumlusu cehape muhalefettir zira şuan sadece tek adam yetkisi verdik oda işe yaramadı bide peygamberlik referandumu verelim belki düzelir ülke.

sen özkank nediyorsa dinle inan o doğruları söylüyor ?

Ya arkadaşım sana ekonomi çok iyi diyen mi oldu ! Araba fiyatları yüksek bu bir gerçek. Ama bu halde bile araç satış rekoları kırılıyor nerden geliyor bu araç sevdası ! Sadece benim çevremde tanıdığım 3-4 kişi var arabalarda ÖTV'de azcık indirim olsa 250-300 bin Tl bandında hemen bir SUV alacak. Şuan bile alt vergi dilimine giren bir Otomatik araç görse alacak çok insan tanıyorum 230-240 bin TL bandında.

Sen inatla meseleyi anlamıyon ve çarpıtıyon. Burada konu başlığı Kemal Kılıçdaroğlu sen daldan dala ne anlatıyon. Bu saydıklarının düzeltebilecek irade ve kabiliyeti görüyon mu gerçekten muhalefette.

Sen ne sanıyon iktidar değişince sabah kalkacaz ve benzin 3 TL olmuş LPG 1 TL olmuş elektiri su bedava olmuş arabalar yarı fiyatına düşecek flan mı sanıyon gerçekten ? ( O seviyede değilsindir heralde. )

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Ya arkadaşım sana ekonomi çok iyi diyen mi oldu ! Araba fiyatları yüksek bu bir gerçek. Ama bu halde bile araç satış rekoları kırılıyor nerden geliyor bu araç sevdası ! Sadece benim çevremde tanıdığım 3-4 kişi var arabalarda ÖTV'de azcık indirim olsa 250-300 bin Tl bandında hemen bir SUV alacak. Şuan bile alt vergi dilimine giren bir Otomatik araç görse alacak çok insan tanıyorum 230-240 bin TL bandında.
Ya hocam senin o bahsettiğin çevren zaten daha önceden işini, evini, halletmiş daha da krediyle üstüne koyarak araç yenilemeye çalışan insanlar. Yeni nesil için bu bahsettiklerin aşırı imkansız. KYK mağduru milyonlar var. Eğer annen baban sana miras bırakmayacaksa, evi, arabayı önceden kurtarmadıysa istediğin bölümden mezun ol, istediğin işi yap karnını doyurmak dışında hiçbir şey yapamayacaksın. Bu çok net bir şey. Biz yeni bir iktidar görmek istiyoruz, umut istiyoruz. GTA San Andreas çıktığında da bu iktidar vardı GTA 5 çıktı hala bu iktidar var, bıktık yani artık bıktık. Bir an da petrol oluşsun Türkiye'de ondan elde edilecek kazançın %1'i anca halka harcanır, gerisini yine Kalyonlara, Cengizlere dökerler, yol yaparlar. Biz bıktık yani artık bundan. Ne yapalım başka yönetecek yok nasıl olsa bas ampule veya oy kullanmayalım mantığında mı ilerleyek? Bunları dediğim de de her şey para değil diyorsun, ya madem her şey para değil neden vergi veriyoruz? Bıktık artık bıktık, millet aç. Hemen seçim, derhal seçim, erken seçim gerek. 2 sene daha biz bu devalüasyonla, bu enflasyonla, bu işsizlikle dayanamayız sokakta aç şekilde yatan evsiz insanlar oluşmaya başlar meydanlarda.

Son düzenleme:

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Ya hocam senin o bahsettiğin çevren zaten daha önceden işini, evini, halletmiş daha da krediyle üstüne koyarak araç yenilemeye çalışan insanlar. Yeni nesil için bu bahsettiklerin aşırı imkansız. KYK mağduru milyonlar var. Eğer annen baban sana miras bırakmayacaksa, evi, arabayı önceden kurtarmadıysa istediğin bölümden mezun ol, istediğin işi yap karnını doyurmak dışında hiçbir şey yapamayacaksın. Bu çok net bir şey. Biz yeni bir iktidar görmek istiyoruz, umut istiyoruz. GTA San Andreas çıktığında da bu iktidar vardı GTA 5 çıktı hala bu iktidar var, bıktık yani artık bıktık. Bir an da petrol oluşsun Türkiye'de ondan elde edilecek kazançın %1'i anca halka harcanır, gerisini yine Kalyonlara, Cengizlere dökerler, yol yaparlar. Biz bıktık yani artık bundan. Ne yapalım başka yönetecek yok nasıl olsa bas ampule veya oy kullanmayalım mantığında mı ilerleyek? Bunları dediğim de de her şey para değil diyorsun, ya madem her şey para değil neden vergi veriyoruz? Bıktık artık bıktık, millet aç. Hemen seçim, derhal seçim, erken seçim gerek. 2 sene daha biz bu devalüasyonla, bu enflasyonla, bu işsizlikle dayanamayız sokakta aç şekilde yatan evsiz insanlar oluşmaya başlar meydanlarda.
Boşver laf anlatamazsın, neyse yaklaşıyor yaklaşmakta olan ?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Boşver laf anlatamazsın, neyse yaklaşıyor yaklaşmakta olan ?

Konu ile ilgili tek kelime yazamayıp birde laf anlatamıyoz diyonuz ?

Kemal Kılıçdaroğlu ile mutlular o zaman ne diyem... Siz CHP yönetimi ve HDP ittifakı ile ülke kurtulacak sanmaya devam edin ne diyem.

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252

Kemal Kılıçdaroğlu ile mutlular o zaman ne diyem... Siz CHP yönetimi ve HDP ittifakı ile ülke kurtulacak sanmaya devam edin ne diyem.
Yani hocam nasıl olsa başka yönetecek yok, basalım ampule veya oy kullanmayalım mı demek istiyorsun? Bir şey sunmuyorsunki.

Son düzenleme:

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233

Değil cehape kılışdar değil hdp, rakip olarak ebucehil gelsin oyum ebucehile ?