Yardım En Yüksek Işlemci Durumu %100 Yapınca Pc Kapanıyor

Bu konuyu okuyanlar

dorq329

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
merhaba arkadaşlar ben bundan 1-2 hafta önce tamirciye gitmiştim sebep ise laptobumun bataryasının uzun süredir şişik olması ve bunu değiştirmek istemem gittik ve batarya değiştirişdi fakat laptobuma uygun batarya bulunamadı ve bataryasız kullanmaya başladım laptop tamirden geldiğinde test etmek için hearts of iron 4 oyununu açtım ve zamanı fulleyince laptop kapandı aldırış etmedim 2-3 gün sonra neredeyse bütün oyunlara girince 10-15 saniye içerisinde pc kapanıyor ve çat diye ses çıkıyor bunu biraz araştırdım ve güç seçenekler/işlemci güç yönetimi/en yüksek işlemci durumu/ burası bende %100 idi normaldi yani bende %85 yaptım artık oyunda kapanmıyordu AMA fpsim aşırı kötü idi zaten dandik bir laptop intel hd graphics 500 ekran kartı 2 çekirdek intel celeron n3350 3 gb ram idi fpsden 15-25 fps eksildi bu çok fazlaydı oyun oynanmaz halde idi bende araştırdım ama bulamadım ve buraya yazmaya karar verdim yardım edin lütfen hiç bir oyunumu oynayamıyorum

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
merhaba arkadaşlar ben bundan 1-2 hafta önce tamirciye gitmiştim sebep ise laptobumun bataryasının uzun süredir şişik olması ve bunu değiştirmek istemem gittik ve batarya değiştirişdi fakat laptobuma uygun batarya bulunamadı ve bataryasız kullanmaya başladım laptop tamirden geldiğinde test etmek için hearts of iron 4 oyununu açtım ve zamanı fulleyince laptop kapandı aldırış etmedim 2-3 gün sonra neredeyse bütün oyunlara girince 10-15 saniye içerisinde pc kapanıyor ve çat diye ses çıkıyor bunu biraz araştırdım ve güç seçenekler/işlemci güç yönetimi/en yüksek işlemci durumu/ burası bende %100 idi normaldi yani bende %85 yaptım artık oyunda kapanmıyordu AMA fpsim aşırı kötü idi zaten dandik bir laptop intel hd graphics 500 ekran kartı 2 çekirdek intel celeron n3350 3 gb ram idi fpsden 15-25 fps eksildi bu çok fazlaydı oyun oynanmaz halde idi bende araştırdım ama bulamadım ve buraya yazmaya karar verdim yardım edin lütfen hiç bir oyunumu oynayamıyorum
Sıcaktan kapanıyor olabilir mi? Yüzde 100'e getirince kapanması bundan olabilir.

HP Kullanıcısı

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,274
Aşırı ısınınca kapanabilir. Bir de En yüksek işlemci durumunu %85-%95 arası yapın. %100 yapmayın.

dorq329

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
o zaman
Aşırı ısınınca kapanabilir. Bir de En yüksek işlemci durumunu %85-%95 arası yapın. %100 yapmayın.
ise fps çok düşüyor oynanılamaz hale geliyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

laptobun ekranının altına elimi değdirince sıcaklığı hissediyorum arkada herhangi bir program açık olmamasına rağmen hemde anormal gibi gözüküyor bataryayı çıkarttırmadan önce böyle bir problem yoktu

ayrıca otomatik %100 oluyor yani windows kendisi ayarlamış normal ayarlar eskiden böyle kullanıyordum %100'de ama sorun yoktu nedense batarya çıkarıldıktan sonra olay patlak verdi

BatuhanDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,482
İşlemciniz fazla ısınıyor olabilir.

BatuhanDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,482
Core Temp mi kullanıyorsunuz?

dorq329

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İşlemciniz fazla ısınıyor olabilir.
galiba evet az önce bir anormallik daha keşfettim oyuna girince laptop hemen ısınmaya başladı hemde aşırı fazla wasd tab caps lock tuşlarının olduğu taraf bence bu yüzden de olabilir herhangi bir öneriniz varmı

az önce bir anormallik daha keşfettim oyuna girince laptop hemen ısınmaya başladı hemde aşırı fazla wasd tab caps lock tuşlarının olduğu taraf bence bu yüzden de olabilir herhangi bir öneriniz varmı

galiba evet az önce bir anormallik daha keşfettim oyuna girince laptop hemen ısınmaya başladı hemde aşırı fazla wasd tab caps lock tuşlarının olduğu taraf bence bu yüzden de olabilir herhangi bir öneriniz varmı

Sıcaktan kapanıyor olabilir mi? Yüzde 100'e getirince kapanması bundan olabilir.

BatuhanDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,482
Hemen Termal Macunu değiştir vs. diyeceklerdir , İlk Önce Yapman gereken şeyleri yapman gerekli

BatuhanDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,482
1. ctrl+alt+del yapıp yenden başlatılırken gelişmiş seçeneklerden komut istemine şu komutu yaz "sfc/scannow" (" işareti olmadan)

dorq329

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
1. ctrl+alt+del yapıp yenden başlatılırken gelişmiş seçeneklerden komut istemine şu komutu yaz "sfc/scannow" (" işareti olmadan)
onu 2 gün önce yapmıştım bozuk dosyalar buldu ama düzetilemiyor dedi büyük ihtimal o dosyalar yüzünden formatta atamıyorum pcye çünkü hata veriyor