Soru Türknet Gi̇gafi̇ber Altyapı Geldi Geçiş Yapmalı Mıyım?

Geçmelimiyim ?

• Kullanılan toplam oy
    11

Bu konuyu okuyanlar

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Türknet zaten çalışma yapıyordu binamızda bugün kontrol ettiğimde altyapımız aktif olmuş şuanda türk telekom gigafiber altyapısında dsmart üzerinden 24mbps kullanıyoruz cayma bedelinin 480 tl sine kadar türknet ödüyormuş zaten sizce geçiş yapalım mı birde fiyat çok iyi 99 tl fiyata 1000mbps hız veriyorlar cidden değişik ve güzel bir fiyat sizce geçmeli mi ?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    36.8 KB · Görüntüleme: 162

BatuhanDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,482
Türknet zaten çalışma yapıyordu binamızda bugün kontrol ettiğimde altyapımız aktif olmuş şuanda türk telekom gigafiber altyapısında dsmart üzerinden 24mbps kullanıyoruz cayma bedelinin 480 tl sine kadar türknet ödüyormuş zaten sizce geçiş yapalım mı birde fiyat çok iyi 99 tl fiyata 1000mbps hız veriyorlar cidden değişik ve güzel bir fiyat sizce geçmeli mi ?
Geç

-[Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi]-
99 tl fiyata 1000mbps hız
1gbps hız internet ortalama , 1500 tl'dir.

1000mbps altyapının desteklediği en yüksek hız

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Geç
Mesaj otomatik birleştirildi:

1gbps hız internet ortalama , 1500 tl'dir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

1000mbps altyapının desteklediği en yüksek hız
hayır ama abone ola bastığımda 99 tl lik tek paket veriyor ve mesela sadece 3 ay 1000mbps falan da yazmamış paket içeriğinde direk 99 tl ye veriyor 1000 mbps hızı

BatuhanDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,482
(altta adresin gözüküyor)
hayır ama abone ola bastığımda 99 tl lik tek paket veriyor ve mesela sadece 3 ay 1000mbps falan da yazmamış paket içeriğinde direk 99 tl ye veriyor 1000 mbps hızı
Her ay 100 tl vericeksin?

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
(altta adresin gözüküyor)

Her ay 100 tl vericeksin?
tamam biliyorum her ay 100 tl onda sorun yok şuan zaten dsmarta tv ile beraber 150 tl veriyoruz parada sorun yok ama 1000 mbps hız vermesi şaşırttı o fiyata

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,495
Ben olsam hiç düşünmeden geçerdim. Nasıl olsa taahhütsüz 1-2 ay denerdim sorun çıkmazsa devam.

Reaksiyon puanı
1,768
Modemi ücretsiz mi yapmışlar... Biz 450 lira odemiştik ya -_-

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760
tamam biliyorum her ay 100 tl onda sorun yok şuan zaten dsmarta tv ile beraber 150 tl veriyoruz parada sorun yok ama 1000 mbps hız vermesi şaşırttı o fiyata
TurkNet öyledir. Hep ucuz fiyata yüksek hız verir. Ama kesilmeler yaşamanız olanaksız değil. Yani şöyle anlatayım. Bir günde 5 kere hatta 10 kere gidip gelmeler yaşayabilirsiniz. Ben de TürkNet kullanıcısıyım. Ben de hızlar böyle

Ekli dosyalar

• Spidit test.PNG
    Spidit test.PNG
    11.9 KB · Görüntüleme: 110

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
TurkNet öyledir. Hep ucuz fiyata yüksek hız verir. Ama kesilmeler yaşamanız olanaksız değil. Yani şöyle anlatayım. Bir günde 5 kere hatta 10 kere gidip gelmeler yaşayabilirsiniz. Ben de TürkNet kullanıcısıyım. Ben de hızlar böyle
ama türknetin hangi altyapısını kullanıyorsunuz vdsl mi fiber mi ? bize getirmiş oldukları altyapı ftth fiber yani eve kadar fiber sistemi dairemin içine kadar fiber kablosu geliyor

BatuhanDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,482
Kaç lira veriyorsun?

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Biz de öyle bir şey yok yani. Fiber olmadan bile böyle değerler alıyorum VDSL.
zaten normal sizde fiber olmayan yerlerde internet biraz şansa bağlı oluyor çünkü türknetin fiber altyapısı harici biraz şansa bağlı fiber altyapısı tamamıyla düzgün sadece diğer altyapıları şansa ve oturduğunuz yerdeki altyapı kalitesine bağlı

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760
zaten normal sizde fiber olmayan yerlerde internet biraz şansa bağlı oluyor çünkü türknetin fiber altyapısı harici biraz şansa bağlı fiber altyapısı tamamıyla düzgün sadece diğer altyapıları şansa ve oturduğunuz yerdeki altyapı kalitesine bağlı
Siz metropol ve şehirleşmiş yerde oturuyorsunuz. İstanbul için değil Avcılar ama Anadolu yakasında biraz doğu taraflarında bunu bulmak imkansız. 5 ms filan valorant birde çoğu kişi 30 ms oynuyor.

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Siz metropol ve şehirleşmiş yerde oturuyorsunuz. İstanbul için değil Avcılar ama Anadolu yakasında biraz doğu taraflarında bunu bulmak imkansız. 5 ms filan valorant birde çoğu kişi 30 ms oynuyor.
avcılar da avrupa yakasının köyü gibi bir yer belki şimdi şimdi gelişmeye başladı ama bundan 6 sene önceye kadar neredeyse köyü gibiydi birde buraya altyapı yatırımları fabrikalar ve tesisler kurulduktan sonra başladı örneğin benim hemen yakınımda xiaomi fabrikası var

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760
avcılar da avrupa yakasının köyü gibi bir yer belki şimdi şimdi gelişmeye başladı ama bundan 6 sene önceye kadar neredeyse köyü gibiydi birde buraya altyapı yatırımları fabrikalar ve tesisler kurulduktan sonra başladı örneğin benim hemen yakınımda xiaomi fabrikası var
Ben Avcıları hep gelişmiş yer olarak bilirdim :). Anadolunun doğu tarafları hala köy gibi ama.

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Ben Avcıları hep gelişmiş yer olarak bilirdim :). Anadolunun doğu tarafları hala köy gibi ama.
avcıların sahile yakın yerleri gelişmiş zaten ama cihangir gibi iç tarafa doğru eskiden kötüydü baya hep eski evler vardı ama şuan baya değişti zaten yeni evler sayesinde fiber altyapı geldi buraya benimde oturduğum ev 5 senelik ben 5 sene boyunca adsl 8mbps kullanıyordum fiberi önce binalara türk telekom getirdi şuan onu kullanıyoruz sonrada türknet kendi fiberini getirdi binamda iki tane farklı firmaya ait ftth gigabitfiber altyapısı olmuş oldu :)

Kararsız23

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,124
Ben de günde 2 kez vodafone'u arıyorum 15 mbps için tartışıyorum yarım saat. Onu da vermiyorlar zaten.