Yardım Windows 10 Usb Ile Uefı Format Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Ximurg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhabalar öncelikle herkese sağlıklı günler dilerim,

"MSI Z270 PC Mate" anakarta sahibim daha önce birçok kez format attım. fakat şu anda USB ile UEFI format atamıyorum. Anakartım UEFI destekliyor. Hem "Windows kurulum sihirbazı" ile hem de "Rufus" ile USB'yi hazırlamama rağmen. Boot Manager'dan USB belleği seçip yeniden başlattığımda bilgisayar siyah ekranda kalıyor (herhangi bir "-" vb bir simge çıkmıyor) ve herhangi bir ilerleme olmuyor. Farklı USB belleklerde denedim fakat bir değişiklik olmadı.

Bu konu hakkında bilgi sahibi olan yardımcı olabilirse sevinirim.

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247

Ximurg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

Dosyayı indirip UEFI olarak USB üzerine aktarın. Bilgisayarı başlatın ve Gparted uygulaması ile diski istediğiniz gibi bölümlendirin/biçimlendirin.

Bilgisayarı yeniden başlatın ve istediğiniz Windows kurulumunu yapmaya başlayın.

Anladığım kadarıyla farklı bir USB belleğe Rufus ile bu dosyayı UEFI olarak yazacağım bilgisayarı usbden başlatacağım ardından dediğiniz adımları yapacağım doğru mudur ?

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
gparted.png

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Resim örnek;
Windows kurulu olan bölümleri bu şekilde biçimlendirebilirsin. Ne yaptığından emin değilsen ve bilgisayarda birden fazla disk varsa, herhangi bir işlem yapmadan önce diğerlerinin kablolarını çıkarmanı öneririm.

Ximurg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Resim örnek;
Windows kurulu olan bölümleri bu şekilde biçimlendirebilirsin. Ne yaptığından emin değilsen ve bilgisayarda birden fazla disk varsa, herhangi bir işlem yapmadan önce diğerlerinin kablolarını çıkarmanı öneririm.
Sadece ssd takılı bir şekilde şimdi deneyeceğim geri dönüş yapacağım teşekkürler

Ximurg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
SSD Sata kablomda problem olduğunu öğrendim kablo değişikliği yaptım ve sorunsuz formatlayabildim biraz garip ama çözüme ulaştım.