Acer Nitro 5 Sürücü Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

AbdulkadirGUNAY

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Söz konusu bilgisayar özellikleri aşağıda. İnternet sitesinden gerekli sürücüleri indirdim ve kurdum aynı şekilde AMD ve Nvidia tarafındaki gerekli sürücüleride kurdum. Tüm Windows güncelleştirmelerini kurdum fakat hala Touchpad'i çalıştıramadım.

Sürücülerinn bulunduğu laptopun destek sayfası: Ürün Destek | Acer Türkiye

Ek Olarak: NitroSense ve Intel Assistantı yüklemeye çalıştığımda ekranın üst kısmında touchpad benzeri bir simge görünüp kayboluyor.

Acer Nitro A5 AN515-44-R3WY: AMD Ryzen 5 4600H «|» 8 GB DDR4 SDRAM «|» 256 GB SSD «|» 15.6" IPS LED Ekran «|» NVIDIA® GeForce® GTX 1650Ti GDDR6 4GB Ekran Kartı

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Aygıt yöneticisinden touchpad'in hangi sürücü ile çalıştığını görebilirsin. Üretici Synaptics veya başka birisi ise direkt sitesine gidip indirebilirsin sürücü. Bazen ürünün resmi sayfasında paylaşılan sürücülerde de sorun olabiliyor. Birde touchpad dokunuşunun kapanmadığından emin misin?

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Benzer bir sorun başka bir Acer bilgisayarda yaşamıştım. Kendi sitesinden indirdiğim sürücü ile çalışmayıp üretici web sitesinden indirdiğim sürücü ile kullanılabilir hale getirmiştim.

AbdulkadirGUNAY

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Aygıt yöneticisinden touchpad'in hangi sürücü ile çalıştığını görebilirsin. Üretici Synaptics veya başka birisi ise direkt sitesine gidip indirebilirsin sürücü. Bazen ürünün resmi sayfasında paylaşılan sürücülerde de sorun olabiliyor. Birde touchpad dokunuşunun kapanmadığından emin misin?
Aygıt yöneticisi altında bu bölümlerden bir tanesinin altındadır diye düşünüyorum fakat hangisi olduğunu çözemedim. Touchpad dokunuşunun nasıl kapatılıp açıldığı hakkında hiç bir fikrim yok ilk defa gaming laptop kullanıyorum.

1621272475691.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

Benzer bir sorun başka bir Acer bilgisayarda yaşamıştım. Kendi sitesinden indirdiğim sürücü ile çalışmayıp üretici web sitesinden indirdiğim sürücü ile kullanılabilir hale getirmiştim.
Bu cevaptan sonra Synapticsin sitesinden indirmeyi deneyeceğim şimdi o zaman.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
ELAN I2C üzerine sağ click yapıp sürücüyü güncelleştir der misiniz

AbdulkadirGUNAY

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Touchpad sorunu çözüldü. (Fn+F7) Benim cahilliğimden kaynaklı çok basit bir sorunmuş.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bu biraz bilgisayarı prize takmadan açamayan kişiye döndü :D Neyse sorun olmadığına sevindim hayırlı olsun ürün.

AbdulkadirGUNAY

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Evet benzetme çok yerinde oldu :) Farklı bir sorun olursa konuya ekleyeceğim. Teşekkürler.