Filistin Meselesini Dert Eden Müslümanlara Bir Önerim Var...

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Tamam size laf anlatmak boşuna. Halen zalimce insanları öldüreni destekliyorsunuz. Ama halen anlamıyorsunuz.
Ben asla katillerin ülkesinde yaşamam. Gitmekte istemiyorum ve de istemem.
Şimdi de avrupalıların yaptıklarını savunuyorsunuz.
Bit olmuştunuz ama şimdi hiç gözükmüyorsunuz gözümde. Değer vermek, ciddiye almak ve sizlerle konuşmak boşuna.
Yine sadece güleceksiniz bunlara. Aferin. Demek ki ya ben Türkçeyi bilmiyorum ya da siz. Çünkü halen anlamıyorsunuz. O zaman son cevabım olacak herhalde bu.
Allah büyüktür derim hep. Bir gün günahlarınızın cezasını ağır bir şekilde ödeyeceksiniz. İnşallah en yakın zamanda olur bu.
Sizin gibilerde herhalde eline silah alıp rahatça birisini öldürürsünüz. Bir de karşınızda birisi ölse zevkle seyredersiniz. Çünkü yazdıklarınızdan belli. İnsanlığınızı kaybetmişsiniz. Vicdanınız, iyiliğiniz ve kalbiniz kör olmuş.
Yallah Arabistana haydi. Bu kadar acıtasyon fazla.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
@UgurBR, Sende yallah cehenneme haydi. Orta okuldaki çocuklar gibi cevap verelim birbirimize. ? Ancak aklınız böyle basit cevaplara çalışıyor.
Aferin alkış sana. Sen haklısın. Sen doğruyu bilirsin tamam reis sakin ol.
@HÜDHÜD, @|Ⓢєччαh|, Abi bunlara laf anlatarak kendimizi boşuna yormayalım. Bunlar anlamayacaklar hiç. Öyle gibi. Bunlara laf anlatmaya çalışırsak sonsuza dek sürer. Siz bilirsiniz ama boş verin kendi kendilerine konuşsunlar. Bunlar için hiç üzülmeye, yorulmaya ve sinirlenmeye değmez.

Son düzenleme:

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
@UgurBR, Sende yallah cehenneme haydi. Orta okuldaki çocuklar gibi cevap verelim birbirimize. ? Ancak aklınız böyle basit cevaplara çalışıyor.
@HÜDHÜD, @|Ⓢєччαh|, Abi bunlara laf anlatarak kendimizi boşuna yormayalım. Bunlar anlamayacaklar hiç. Öyle gibi. Bunlara laf anlatmaya çalışırsak sonsuza dek sürer. Siz bilirsiniz ama boş verin kendi kendilerine konuşsunlar.
Bunlar için hiç üzülmeye, yorulmaya ve sinirlenmeye değmez.
Biz niye üzülelim, sizin çocuk fabrikalarınız bombalanıyor. Bilim ve teknoloji hala bizde. Hem azınlıksınız hem de azgınsınız.

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
İsrail'de, Hamas'ta sivillere füzeler atan 2 insanlık düşmanı, alçak ve terörist oluşumlardandır. Burada önemli olan şey Kudüs'ün kutsal olması, Filistin'in Müslüman olması falan değil, her iki tarafında birbirinin sivil bölgelerine atışlar yapmasıdır. Bu konuda tutulacak veya savunulacak bir taraf yoktur. Tek tutulacak veya savunulacak taraf her iki tarafında sivil bölgelere atış yapmasının son derece yanlış bir eylem olduğudur. Bunu reddedip herhangi bir tarafı tutan kim varsa son derece alçak, şerefsiz ve insanlık düşmanı bir bireydir. Bu konuda bizim değil de BM'nin bir şeyler yapması lazım ama nafile. Bir taraf diğerini Arap diye görmezden gelir, diğeri de Müslüman değil diye. Yazıklar olsun sizin gibi insanlara.

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
İsrail'de, Hamas'ta sivillere füzeler atan 2 insanlık düşmanı, alçak ve terörist oluşumlardandır. Burada önemli olan şey Kudüs'ün kutsal olması, Filistin'in Müslüman olması falan değil, her iki tarafında birbirinin sivil bölgelerine atışlar yapmasıdır. Bu konuda tutulacak veya savunulacak bir taraf yoktur. Tek tutulacak veya savunulacak taraf her iki tarafında sivil bölgelere atış yapmasının son derece yanlış bir eylem olduğudur. Bunu reddedip herhangi bir tarafı tutan kim varsa son derece alçak, şerefsiz ve insanlık düşmanı bir bireydir. Bu konuda bizim değil de BM'nin bir şeyler yapması lazım ama nafile. Bir taraf diğerini Arap diye görmezden gelir, diğeri de Müslüman değil diye. Yazıklar olsun sizin gibi insanlara.
Peki Filistin'de 15 yıldır seçim olmaması ve terör örgütünün yönetmesi. Birçok ülke Filistin'i tanımıyor bile, sadece İsrail var o bölgede. BM ne diye demokratik olmayan ve halkın çocuk üretmek dışında bir şey yapmayan ülkeyi savunsun ki? İsrail saldırgan değil savunan bir ülkedir. İsrail'de yaşayan müslümanlar bile Libya'daki, İran'daki müslümanlardan daha özgür yaşıyor. 1948'de Araplar tamamen İsrail'i bölgeden atmak istemişti o zaman ne ABD ne İngilizler destekliyordu, kazandılar ve böyle 1967 de, 1973 de Araplar tamamen Yahudileri bölgeden atmak istediler yapamadılar. Yenemeyince hep mazlumu oynuyorlar. Üstüne üstlük kışkırtmak için cami yaptılar. Filistin Hamas terör örgütünün bulunduğu ve halkının sivil ve çocuk canlarını kalkan ve acıtasyon yapmak için kullanan terör devletidir. İsrail'i değil Hamas'ı suçlayın.

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
Peki Filistin'de 15 yıldır seçim olmaması ve terör örgütünün yönetmesi. Birçok ülke Filistin'i tanımıyor bile, sadece İsrail var o bölgede. BM ne diye demokratik olmayan ve halkın çocuk üretmek dışında bir şey yapmayan ülkeyi savunsun ki? İsrail saldırgan değil savunan bir ülkedir. İsrail'de yaşayan müslümanlar bile Libya'daki, İran'daki müslümanlardan daha özgür yaşıyor. 1948'de Araplar tamamen İsrail'i bölgeden atmak istemişti o zaman ne ABD ne İngilizler destekliyordu, kazandılar ve böyle 1967 de, 1973 de Araplar tamamen Yahudileri bölgeden atmak istediler yapamadılar. Yenemeyince hep mazlumu oynuyorlar. Üstüne üstlük kışkırtmak için cami yaptılar. Filistin Hamas terör örgütünün bulunduğu ve halkının sivil ve çocuk canlarını kalkan ve acıtasyon yapmak için kullanan terör devletidir. İsrail'i değil Hamas'ı suçlayın.
Ne zırvalıyon la sen? Bu dediklerinden hangisi İsrail'in sivil halka füze atmasının iyi bir şey olduğunu kanıtlıyor?

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Ne zırvalıyon la sen? Bu dediklerinden hangisi İsrail'in sivil halka füze atmasının iyi bir şey olduğunu kanıtlıyor?
Sivil halkın ölmesinin sebebi Hamas. Adamların amacı ölen siviller üzerinden acıtasyon yapmak, İsrail boşa mı füze atsın? Filistin yıllardır İsrail'i o topraklardan atmak istiyor, İsrail kendini savunmak için boşa mı füze atacak?

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
@UgurBR, israil asıl Filistinlileri öldürüp katledip yok etmek istiyor. Sen belli ki insan düşmanı ve Müslüman düşmanısın. Anladım. Zalimi seven vahşi birisisin. Vicdansızsın.
@xPhoenix06, Ben taraf tutmuyorum. Ama zamanında israil saldırmaya başladı. İsteseler barış yapardılar. Toprak paylaşımı falan. Ama onlar ilk olarak saldırmaya ve öldürmeye başladı.
Ben hiç bir zaman dinlerine bakıp da savunmam. İnsanlar ölüyor diye üzülürüm hep.
Orada olan insanlık suçu. Her iki taraftan da masum insanlar çocuklar ölüyor.
Eğer aynı zulüm başka dine mesela Hristiyanlara yapılsa onlar içinde üzülürdüm.

Reaksiyon puanı
193
Bize ne filistinden arkadaş. Madem o kadar insan öldürülüyor Doğu türkistan olayina da tepki gösterin ihanet eden filistine göstereceğinize.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
@xPhoenix06, Bunlarda duygu ve vicdan kalmamış. Bende o kadar anlatıyorum ama halen anlamıyorlar. Eli hiç silah tutmamış masum çocuklar ölüyor diyorum.
Ben burada şu anda ağlıyorum ve üzülüyorum. Ben onlar gibi kötü şeyler desem vicdanım acırdı. Ben yazmasam bile yazdıklarını okuyunca iyicene kahroluyorum. Ne kadar iyiliğini kaybetmişler varmış diyorum bu dünya da. ?
Yeni bir de 40 veya 50 insan ölmüş. 12'si çocuktu yanlış hatırlamıyorsam.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Bize ne filistinden arkadaş. Madem o kadar insan öldürülüyor Doğu türkistan olayina da tepki gösterin ihanet eden filistine göstereceğinize.
Bizim davamız Filistin falan değil arkadaşım. Bizim davamız kimin olursa olsun orada vahşice katledilen çocuklar ve masum insanlar; Diğer taraftan üç semavi din tarafından da kutsal kabul edilen Mescid-i Aksa... Azgın ve sapkın 'Talmut'çular o kutsal mabedi tamamen yıkıp yerine Süleyman madebi yapmak istiyorlar.

Diğer taraftan, Doğu Türkistan'da yaşayan soydaşlarımıza uygulanan Çin zulmünü kim görmezden gelmiş de burada tatava yapıyorsun? Bu sitede onlarca mesajım, yorumum var, tel'in ettiğimiz ve yürek acılarımızı dillendirdiğimiz! Lakin konu burada Kudüs ve Mescid-i Aksa özelinde Filistin olunca haliyle ondan bahsetmek durumu söz konusu.

Anladık, hiçbir İslami duyarlılığınız, Muhammedi duruşunuz yoksa da bari vahşice katledilen masum insanlar için azıcık saygınız olsun. Unutma ki, saldırıları başlatan İsrail'dir ve şu son haftalar içinde olan saldırılarda Filistin'in attığı roketlerden sadece 50 yaşında bir İsrailli ölürken, Filistin tarafındaysa çoğu çocuk olmak üzere 200'e yakın masum Filistinli şehid olmuştur.

Müslüman olmayabilirsiniz de azıcık yüreğinizde insani merhamet ve anlayış barındırın yahu! En azından bir Paris HİLTON kadar bile olsa...

Son düzenleme:

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Nasıl Türkiye demek Akp demek değilse Hamas demekte Filistin demek değil. O coğrafyada doğan her insanı desteklemek müslüman olarak bizim görevimiz. Hamas gibi bir örgütü desteklemek değil.
Hamas ile Akp'yi benzetme içinde kullanmanız iyi olmamış. Bu benzetmede CHPde olsa İYİ Partide olsaydı yine güzel olmazdı.
Üstüne üstlük kışkırtmak için cami yaptılar.
Hangi cami kışkırtmak için yapıldı söyler misiniz?

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Hangi cami kışkırtmak için yapıldı söyler misiniz?
Tevrata göre o topraklarda sadece yahudiler ibadet edebilir. Onların her türlü camii yapması Yahudi dünyasına bir kışkırtma. Eğer Filistin barış yanlısıysa, bir uzlaşmaya varabilirler cami yapmama ve ibadet etmeme karşılığı ateşkes vs. ama hayır Filistin savaş yanlısı, 60 yıldır onları o topraklardan atmaya çalışıyorlar ama atamıyorlar eğer İsrail onları öldürmezse Filistinliler öldürecek.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Tevrata göre o topraklarda sadece yahudiler ibadet edebilir. Onların her türlü camii yapması Yahudi dünyasına bir kışkırtma. Eğer Filistin barış yanlısıysa, bir uzlaşmaya varabilirler cami yapmama ve ibadet etmeme karşılığı ateşkes vs. ama hayır Filistin savaş yanlısı, 60 yıldır onları o topraklardan atmaya çalışıyorlar ama atamıyorlar eğer İsrail onları öldürmezse Filistinliler öldürecek.
Ben size diyorum ki hangi cami yapıldı da kışkırttılar? Bir örnek verir misiniz? Yapılan bir cami adını söyler misiniz?

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Olacaktı. Böyle bir amaç yok zaten yapmalarına gerekte yok, hiristiyan dünyası oldukça sıcak bakıyor İsraile.
İşte bu düşünceniz yanlış.Hiç bir ibadet için inşa edilen yapı kışkırtma olmaz. Bu insanın karşı taraf ile kavga etmek için aradığı bahaneden başka bir şey değildir.

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
İşte bu düşünceniz yanlış.Hiç bir ibadet için inşa edilen yapı kışkırtma olmaz. Bu insanın karşı taraf ile kavga etmek için aradığı bahaneden başka bir şey değildir.
İbadet edilen yapıdan bahsetmiyorum bahsettiğim ibadet etmeleri ve Yahudilere saygı göstermemeleri. Onlara göre o topraklar Yahudiler için var ve sadece Yahudiler orada ibadet edebilir. Bu durumun kitaplarında da olduğunu hatırlıyorum. Sizin eski evinizde oranın mevcut sahibi sizin değerlerinize küfretse hoşunuza gider mi? Asıl savaş yanlısı Filistin, hiç uzlaşmak istemiyorlar, yıllardır tek amaçları İsrail'i kovmak, halkınında bir şeyi umursadığı yok, 15 yıldır seçim yapmamışlar.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
İbadet edilen yapıdan bahsetmiyorum bahsettiğim ibadet etmeleri ve Yahudilere saygı göstermemeleri. Onlara göre o topraklar Yahudiler için var ve sadece Yahudiler orada ibadet edebilir. Bu durumun kitaplarında da olduğunu hatırlıyorum. Sizin eski evinizde oranın mevcut sahibi sizin değerlerinize küfretse hoşunuza gider mi? Asıl savaş yanlısı Filistin, hiç uzlaşmak istemiyorlar, yıllardır tek amaçları İsrail'i kovmak, halkınında bir şeyi umursadığı yok, 15 yıldır seçim yapmamışlar.
Cami yapmak kimsenin değerlerine küfretmek olmaz. Sonuçta her iki yapı da Allaha ibadet yapmak için inşa edilmiştir. Ayrıca bu topraklar İsrailoğulları bulundukları zor dönemde rahatça ibadet etsinler diye gösterilen bir yerdir. Yani tamamen onlara ait bir yer değildir.

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Cami yapmak kimsenin değerlerine küfretmek olmaz. Sonuçta her iki yapı da Allaha ibadet yapmak için inşa edilmiştir. Ayrıca bu topraklar İsrailoğulları bulundukları zor dönemde rahatça ibadet etsinler diye gösterilen bir yerdir. Yani tamamen onlara ait bir yer değildir.
Vaat edilmiş toprakları araştırın derim. Onların değerlerine küfretmek olur çünkü onlar yüzyıllarca o topraklarda yaşamış, ibadet etmiş, soyları kök salmış. Tevrat'ta o bölgelerin Yahudilere ait olduğu belirtiliyor. Ben Yahudi olsam ben de böyle bir şeye karşı olurum.

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
Bundan Bilmem kaç yüzyıl önce Endülüs Emevi devleti yıkılınca Oradaki Müslüman ve Yahudilere karşı baskı ve zulüm arttı. Müslümanlar ve Yahudiler o zaman ki Osmanlı padişahı II.Bayezid'e kendilerini kurtarmaları için mektup yolladılar.II.Bayezid Onlara zulüm ve baskı uygulayan Avrupalı devletler ile savaşmadı.Lakin bu insanlık dramına da göz yummadı.Oradaki mazlumları almak için Gemiler yollayıp oradakileri bu diyara getirdi.Çoğu Yahudi İstanbul'da Kapalı çarşılarda kuyumculuğa başladı.Şuan yine git bak hala orada Kuyumcular Yahudi kökenlidir.Ata mesleği olarak gördükleri kuyumculuk mesleğini devam ettiriyorlar.
Bu olaydan çok değil.Günümüzden 82 yıl önce II.Dünya Savaşı başladığında Hitler Almanları ''Üstün ırk'' olarak ilan edip Yahudilere kin ve nefret diliyle saldırmaya başladı.Yahudilere karşı nefreti kısa süre içinde katliama dönüştü.Kimisini trenlerde yakıt olarak diri diri yaktı.Kimisini çeşitli işlemlerden geçirerek kalıp sabun haline getirdi.Şaka gibi geliyor değil mi? Sanki çizgi film anlatıyoruz.Adamları kalıp sabun haline getirdi resmen.
Peki bunca olaya rağmen Hala ''müslümanlar'' terörist damgasını yiyorsa ve Bunca zulüm ve insanlık dışı muameleyi yapan Hristiyanlar,Yahudiler Dünya'ya sevimli gösteriliyorsa kusura bakmayın ama Çok büyük Şerefsizlik bu!

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Vaat edilmiş toprakları araştırın derim. Onların değerlerine küfretmek olur çünkü onlar yüzyıllarca o topraklarda yaşamış, ibadet etmiş, soyları kök salmış. Tevrat'ta o bölgelerin Yahudilere ait olduğu belirtiliyor. Ben Yahudi olsam ben de böyle bir şeye karşı olurum.
Allaha ibadet için inşa edilen hiç bir ibadethane küfür olmaz. Burada bir ibadethane inşa edilmesini küfür olarak görmeniz bile hiç iyi bir düşünce değildir.

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Allaha ibadet için inşa edilen hiç bir ibadethane küfür olmaz. Burada bir ibadethane inşa edilmesini küfür olarak görmeniz bile hiç iyi bir düşünce değildir.
Bende sizin fanatik olmadığınızı sanıyordum, tek umudum sizdiniz yine hayal kırıklığına uğradım. Onlara göre İslam yerin dibinde ve o dini kendi topraklarında yok sayıyorlar. Ben yahudilerin gözünden anlatıyorum olayı. En iyisi bu konuyu yabancılarla tartışmak.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Bende sizin fanatik olmadığınızı sanıyordum, tek umudum sizdiniz yine hayal kırıklığına uğradım. Onlara göre İslam yerin dibinde ve o dini kendi topraklarında yok sayıyorlar. Ben yahudilerin gözünden anlatıyorum olayı. En iyisi bu konuyu yabancılarla tartışmak.
Beni tanımadan nasıl fanatik olarak adlandırabiliyorsunuz. Beni tanımadan nasıl böyle bir hükme ya da sonuca varabiliyorsunuz. Siz bir inancın kendi ibadethanesini inşa etmesini başka bir inanca sahip kişilerin değerlerine küfür olarak adlandırıyorsunuz. Allaha ibadet için inşa edilen bir yer nasıl küfür olabilir. Vaat edilen topraklar ibadet için gösterilen yerdir. Sadece israiloğullarına ait tapulu bir yer değildir. Sadece zulüm gördükleri sırada rahatça ibadet edebilmeleri için gösterilen yerdir.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Halen kabullenmiyor. 5 veya 7 yaşındaki çocuk bile daha iyi anlar bundan. Ben 5-6 gibi yaşımda bile usluydum ve her şeyi anlardım. Yani söz dinlerdim. Bunlar anlamıyorlar ama halen.
Yabancılarla tartış. Zaten sende yabancısın. Olanlardan haberin yok. Varsa bile insanların katledilmesini ve katledeni savunuyorsun.
Neymiş Camii yaptırmak kışkırtmakmış ve hakaretmiş. Tam bir saçmalık bu. O zaman diğer dindekiler de hiç dini bir yapı yapmayacak. Hani siz tarafsızız diyorsunuz ya ondam dedim.
@Fakehero, Söylemezsem rahat edemem. Ne güzel yazmışınız her şeyi. Elinize sağlık. Bir de doğruları yazmışınız.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Halen kabullenmiyor. 5 veya 7 yaşındaki çocuk bile daha iyi anlar bundan. Ben 5-6 gibi yaşımda bile usluydum ve her şeyi anlardım. Yani söz dinlerdim. Bunlar anlamıyorlar ama halen.
Yabancılarla tartış. Zaten sende yabancısın. Olanlardan haberin yok. Varsa bile insanların katledilmesini ve katledeni savunuyorsun.
Neymiş Camii yaptırmak kışkırtmakmış ve hakaretmiş. Tam bir saçmalık bu. O zaman diğer dindekiler de hiç dini bir yapı yapmayacak. Hani siz tarafsızız diyorsunuz ya ondam dedim.
Tarafsız filan değil, tam bir siyonist ağzıyla yazıyor ve kendi düşüncelerini; korktuğu için, tepki fazla çekmemek için ve kendini haklı ve güçlü çıkarmak için maskelere bürünerek ifade etme gereği duyuyor. Ayrıca bu yazdıklarını da sanki tüm Türkiye'nin BAŞKAN'ı gibi çoğul ve sahiplik ifadeler ile de algı yapıyor :) Yutmazlar, geçiniz bu algı operasyonlarını, ne siz Mehmetçik adına ne de Bu yüce Türk Milleti adına asla söz söyleyemeyeceksiniz... O da biliyor Filistinlilerin haklı olduğunu ama zalim olunca insan veya şeytandan beslenince akıl bu şekilde masum çocukların katlini bile sevimli buluyor, savunabiliyor çeşitli inkar politikalarıyla...

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Bu kural da neler yazıyor üç aşağı beş yukarı tahmin edersiniz.
9. Forumda küfür, argo, hakaret, küçük düşürücü, aşağılayıcı, rencide edici tüm kelimelerin; din, dil, ırk ayrımına yönelik veya forum huzurunu kaçıracak her türlü söylev, yazı, resim, video ve diğer tüm materyallerin kullanımı yasaktır.

a. Üyelerimizi rencide edici sözler ve kelimeler kullanmak yasaktır. Uyarı alabilir ve sonrasında uzaklaştırma cezası alabilirsiniz.
b. ShiftDelete.Net Forum Moderatörlerine hakaret etmek yasaktır.
c. Özel mesaj yoluyla üyeleri rahatsız etmek veya taciz edici mesajlar yollamak yasaktır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...