Filistin Meselesini Dert Eden Müslümanlara Bir Önerim Var...

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Dini fanatiklik yapacaksanız ben ayrılayım en iyisi, burada kim kötünün iyisi ben onu tartışıyorum. Sizde arap sevicisiniz, arap sevici olduğunuzu kabul edin.
Yahudi sevici değilim çok şükür.
Ben Kainatın Efendisinin ırkını aşağılayamam.
İsrail'den kastım da Yahudiler zaten.

Robert Grenee

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
972
Kainatın efendisinin ırkı diyerek arap seviciliği yapıyorsun,

Ve her yahudi yi aynı sanıyorsun. Muhtemelen senin gözünde her yahudi elinde silahlarla filistinli çocuklara falan saldırıyor..

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Bak işte o kadar Kainatın efendisi gitmiş, bu dini yollamış ona rağmen Araplar şu an bu halde. Gayrimüslim birisinin gözünde Arapların yeri nedir?

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419

Ve her yahudi yi aynı sanıyorsun. Muhtemelen senin gözünde her yahudi elinde silahlarla filistinli çocuklara falan saldırıyor..
Kimi sevip sevmeyeceğimi sana soracak değilim. Ayrıca bu tüm Arapları seveceğim anlamına gelmez. Ben Arapları aşağılayamam. Irkçılık ve Müslümanlık farklı kutuplarda yer alır. Ayrıca Türküm.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bak işte o kadar Kainatın efendisi gitmiş, bu dini yollamış ona rağmen Araplar şu an bu halde. Gayrimüslim birisinin gözünde Arapların yeri nedir?
Sen, Araplarla ilgili genelleme yapıp aşağılıyorsun.

Robert Grenee

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
972
Sen, Araplarla ilgili genelleme yapıp aşağılıyorsun.
Sen de yahudiler hakkında genelleme yapıp aşşağılıyorsun, senin gözünde her yahudi terörist ve masum insanları katlediyor... Filistin israile onlarca bomba atıyor sonrasında israil kendini savununca katliğam ırkçılık oluyor... He oldu başka bir arzunuz?

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Sen de yahudiler hakkında genelleme yapıp aşşağılıyorsun, senin gözünde her yahudi terörist ve masum insanları katlediyor... Filistin israile onlarca bomba atıyor sonrasında israil kendini savununca katliğam ırkçılık oluyor... He oldu başka bir arzunuz?
He he, öyledir (!)
Ben ırk değil, sapık bir dini aşağılıyorum.

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
He he, öyledir (!)
Ben ırk değil, sapık bir dini aşağılıyorum.
Onların gözündede senin dinin, kafa kesiyor, diri diri insan yakıyor. IŞİD, El-Kaide ile bağdaştırıyor senin dinini. Size göre İslam adına savaş kılıç hakkı, başkası yaparsa Zulüm, Cinayet oluyor ama, anladım ağabey. Sizden çok daha ileride, bilim ve teknolojide dünyanın başkenti haline gelmiş bir toplumun dinine ne hakla atıp tutabiliyorsunuz ben onu anlamıyorum. Benim lafım İslam'a değil, Filistin toplumuna. Dini doğru yaşarsan elinde sonunda sana yardım edilir elbette.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Onların gözündede senin dinin, kafa kesiyor, diri diri insan yakıyor. IŞİD, El-Kaide ile bağdaştırıyor senin dinini. Size göre İslam adına savaş kılıç hakkı, başkası yaparsa Zulüm, Cinayet oluyor ama, anladım ağabey. Sizden çok daha ileride, bilim ve teknolojide dünyanın başkenti haline gelmiş bir toplumun dinine ne hakla atıp tutabiliyorsunuz ben onu anlamıyorum.
Ben niye gayrimüslimlerle muhattap oluyorum ki?

emir000

Profesör
Reaksiyon puanı
910
Gençler tartışmanın ne demek olduğunu biliyorsunuz değilmi? Karşılıklı birbirine hakaret etme çabasına tartışma değil kavga denir ki hiç hoş bir davranış şekli değil açıkcası. Lütfen biraz sakin olalım.
Bende Yorumları Okuyordum Haklısın Murat Abi.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Tamam daha da cevap vermeyelim ve uzatmayalım. Güçlü olan güçsüzü öldürür, katleder ve işkence bile yapar. Yahudiler de canı ne isterse yaparlar kendi çıkarları için. Kadın çocuk demeden öldürebilirler.
Tamam anladım. Bende bundan sonra böyle düşüneceğim. Ne olursa olsun üzülmeyeceğim. Ölsünler boş ver gitsin. Onların canı yok ailesi de yok zaten. Teşekkürler.
İstediklerini yapsınlar masum insanlara yine onları savunacağım. Evet evet. Harika. Ayakta alkışlıyorum.
Güçlü ve çıkarları olduğu için öldürmekte haklılar. Aferin size.
Araplar diye ölmeye hakları var. Türk değiller ya. Çok güzel.
Çok iyi düşünceleriniz varmış. Katili sevmek ve savunmak.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323

Bizler 'Yahudi'ye karşı falan değiliz; Bizler yahudi olmayanları insan olarak görmeyen, yahudi dışındaki bütün insanları "yahudi hizmetkarı" olarak gören... Dolaysıyıyla da yahudi olmayanları öldürmeyi sinek öldürmekle eşdeğer gören sapık, saplantılı, paranoyak siyonist yahudilere karşıyız. Çünkü onlar insanlığın düşmanıdır, biz de onların düşmanıyız.

Bu ülkede yüzbinlerce yahudi yaşar, bir sorunumuz yok, düşmanlığımız yok, kavgamız yok. İşinde gücünde olan, insan gibi duran ve yaşayan her yahudi bizim için makbul ve muteberdir. Bunu anlamanız o kadar mı zor. Ama sizler aslında araplara değil, o ırktan gelen Peygamber efendimize düşmansınız, onun şahsında da bütün araplardan nefret ediyorsunuz. Daha doğrusu araplara olan nefretiniz İslam dinine olan nefretinizden geliyor.

Ezcümle, bizler arap sevici falan değiliz, bizler öncelikle ve özellikle insan seviciyiz, ama müslüman olmamız hasebiyle de elbette Peygamberimizi ve ona inanmış, onun yolunda olan bütün müslümanları severiz.

Son düzenleyen moderatör:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Onlar çoklar sadece, Biz ise Türküz ve İslamız... Biz özümüzden ve inancımızdan korkmayız ve saklamayız. Burada biz şundan değiliz sadece tarafsız bir değerlendirme yapıyoruz diyenlerin çoğunda samimiyet de görmüyorum, tek işleri doğru veya yanlış olsun, nefret odaklı muhalefet yapmak.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Seyyah abi sen de biraz taraflı bakmıyor musun olaya.
Mesela ne açıdan diye sorsam?
Ama sanırım biraz anladım seni galiba!
Ama...
Bilmeni istediğim bir husus var.
Filistinli de olsa, Türk de olsa... Ya da herhangi başka bir ırktan bir müslüman, farketmez!
Bir müslüman sadece düşmanını öldürür, savaş halinde...
Asla onun karısını, kızını, yaşlısını, hastasını... Savaş dışında olan hiçbir masumu öldürmez, öldüremez. Çünkü onun dini, peygamberi böyle emreder. Benim kastettiğim buydu. PKK'nın hendek eylemlerini hatırınıza getirin. Eğer Türk askeri isteseydi SUR ilçesini iki dakikada bombalar bütün mevzuyu çözebilirdi. Tıpkı İsrail'in ve Karabağ'da Ermenilerin yaptığı gibi.

Ama yapmadı!
Tıpkı bir kuyumcu hassasiyetiyle aylarca uğraşarak tek bir masumun bile burnu kanamadan teröristleri oradan temizleyip kenti kurtarıp ellerinden aldı. Biz müslümanlar buyuz kardeşim. Bu hassasiyeti müslüman olmayanlar anlamıyor, akıl erdiremiyor işte. Neylersin!!! :)

Not: Son cümlem şahsınız için değildi, bir genelleme yaptım sadece.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,773
Bizler 'Yahudi'ye karşı falan değiliz; Bizler yahudi olmayanları insan olarak görmeyen, yahudi dışındaki bütün insanları "yahudi hizmetkarı" olarak gören... Dolaysıyıyla da yahudi olmayanları öldürmeyi sinek öldürmekle eşdeğer gören sapık, saplantılı, paranoyak siyonist yahudilere karşıyız. Çünkü onlar insanlığın düşmanıdır, biz de onların düşmanıyız.

Bu ülkede yüzbinlerce yahudi yaşar, bir sorunumuz yok, düşmanlığımız yok, kavgamız yok. İşinde gücünde olan, insan gibi duran ve yaşayan her yahudi bizim için makbul ve muteberdir. Bunu anlamanız o kadar mı zor. Ama sizler aslında araplara değil, o ırktan gelen Peygamber efendimize düşmansınız, onun şahsında da bütün araplardan nefret ediyorsunuz. Daha doğrusu araplara olan nefretiniz İslam dinine olan nefretinizden geliyor.

Ezcümle, bizler arap sevici falan değiliz, bizler öncelikle ve özellikle insan seviciyiz, ama müslüman olmamız hasebiyle de elbette Peygamberimizi ve ona inanmış, onun yolunda olan bütün müslümanları severiz.
İnsan sevici derken İsrailde saldırılar sonucu ölen masum çocuklarıda seviniz o zaman.
Savaş tektaraflı yapılmıyor ya Filistinliler de çocuk öldürüyor.

Ama çoğu adam ırkçılık yapıyor tarihte yaşananları bilmeden.
Adamlar kendi evlerini yahudilere satmış, üstelik kendi evinde hizmetçi olarak çalışıyor, üstelik ev sahibini de darp ediyor.
Filistinlileri müslüman gibi görmüyorum ben ne kadar da masum olsalar çocukları da kendi bildikleri gibi vahşi eğitiyorlar.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
İnsan sevici derken İsrailde saldırılar sonucu ölen masum çocuklarıda seviniz o zaman.
Savaş tektaraflı yapılmıyor ya Filistinliler de çocuk öldürüyor.

Ama çoğu adam ırkçılık yapıyor tarihte yaşananları bilmeden.
Adamlar kendi evlerini yahudilere satmış, üstelik kendi evinde hizmetçi olarak çalışıyor, üstelik ev sahibini de darp ediyor.
Filistinlileri müslüman gibi görmüyorum ben ne kadar da masum olsalar çocukları da kendi bildikleri gibi vahşi eğitiyorlar.
Evvelen;
Allah şahidimdir ki kazara ölen masum yahudi çocuklarına da en az Filistinli masum yavrular kadar üzülüyorum, çünkü adı üstünde o bir çocuktur, masumdur. Biz müslümanlar masum denince ırk ayırmaksızın bütününe aynı gözle bakarız, çünkü dinimiz, kitabımız bize böyle öğretmiştir.

Saniyen;
Bir Filistinli'nin düzenli ordular gibi hava gücü yok, yer tespiti yapabilecek teknolojik imkanı yok, sağdan soldan binbir güçlükle temin ettiği roketleri karaltıya, nereye, hangi mıntıkaya düşeceğini bilemeden attığında belki masum çocuklara da denk gelme ihtimali oluyor. Ama bu hiçbir zaman İsrail'in nokta atışlar yaparak özellikle çocukların da olabileceği yerleri seçmesi gibi bir itham asla suçlayamazsın.

Salisen;
Biz asla ırkçılık yapmayız, yapamayız çünkü! Çünkü benim kitabım ırkçılık yapmayı yasaklamıştır bizlere. Bizler bir insana asla ve kat'a Yahudi olduğu için düşman olmayız, biz Yahudinin de, Müslümanın da zalim olanına, zulmedenine karşıyız. Sen müslüman olmadığın için ne müslümanı ne yahudiyi, ne de arasındaki farkı bilebiliyorsun. Sadece bir sinek kadar bile sevmediğin müslümanları yahudi medyasının gözlüğünden bakarak yorum yapıyorsun.

Rabian;
O kadar taraflı ve afaki yorumlar yapıyorsun ki, müslümanın parçalanmış yavrularını bile kan dökücü bir terörist olarak tavsif edebiliyorsun. Yahudiler bile bu konuda senden daha insaflı ve objektiftir diye düşünüyorum.

Son olarak, tarafsız yorum yaparsın, bir müslümanın duygularını taşımayabilirsin, bunu anlarım ama bu kadar da düşmanca, bu kadar da fanatik bir haham gibi yorumlar yapınca bugüne kadar sana duyduğum bütün sempati ve muhabbetimi kaybettin. Bir insan olarak saygımı da... :(

Robert Grenee

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
972
Saniyen;
Bir Filistinli'nin düzenli ordular gibi hava gücü yok, yer tespiti yapabilecek teknolojik imkanı yok, sağdan soldan binbir güçlükle temin ettiği roketleri karaltıya, nereye, hangi mıntıkaya düşeceğini bilemeden attığında belki masum çocuklara da denk gelme ihtimali oluyor. Ama bu hiçbir zaman İsrail'in nokta atışlar yaparak özellikle çocukların da olabileceği yerleri seçmesi gibi bir itham asla suçlayamazsın.
Böyle bir mantık yok ? Madem çocuklara denk gelme ihtimali var atmasınlar? Ne filistinliler ne yahudiler birbirine girmesin istiyorum ben şahsen. Ama sen illa taraflı bakacaksın olaya. Neden illa taraflı bakmak zorundasın? Filistinliler ellerinde israillilerin imkanı olsa israili dümdüz ederlerdi. Evet bunu yaparlardı eminim. Şuan ki imkanlarıyle ne yaptıklarına bak. Ne diyelim Allah akıl versin.
Son olarak, tarafsız yorum yaparsın, bir müslümanın duygularını taşımayabilirsin, bunu anlarım ama bu kadar da düşmanca, bu kadar da fanatik bir haham gibi yorumlar yapınca bugüne kadar sana duyduğum bütün sempati ve muhabbetimi kaybettin. Bir insan olarak saygımı da... :(
Söyleyeyim ki @_Zaur_ taraflı yada düşmanca yorumlar yapmamış yukarıda, doğruları söylemiş. Nerede fanatiklik yapmış, muhabbet başladığından beri Müslüman fanatikliği yapıyorsun. Kendini kastettin heralde?

Tarafsız bak diyerek taraflı olmak böyle bir şey sanırım

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,773
Evvelen;
Allah şahidimdir ki kazara ölen masum yahudi çocuklarına da en az Filistinli masum yavrular kadar üzülüyorum, çünkü adı üstünde o bir çocuktur, masumdur. Biz müslümanlar masum denince ırk ayırmaksızın bütününe aynı gözle bakarız, çünkü dinimiz, kitabımız bize böyle öğretmiştir.

Saniyen;

Salisen;
Biz asla ırkçılık yapmayız, yapamayız çünkü! Çünkü benim kitabım ırkçılık yapmayı yasaklamıştır bizlere. Bizler bir insana asla ve kat'a Yahudi olduğu için düşman olmayız, biz Yahudinin de, Müslümanın da zalim olanına, zulmedenine karşıyız. Sen müslüman olmadığın için ne müslümanı ne yahudiyi, ne de arasındaki farkı bilebiliyorsun. Sadece bir sinek kadar bile sevmediğin müslümanları yahudi medyasının gözlüğünden bakarak yorum yapıyorsun.

Rabian;
O kadar taraflı ve afaki yorumlar yapıyorsun ki, müslümanın parçalanmış yavrularını bile kan dökücü bir terörist olarak tavsif edebiliyorsun. Yahudiler bile bu konuda senden daha insaflı ve objektiftir diye düşünüyorum.

O zaman her defasında söylemeyin İsrail çocuk katili. Çünkü karşı tarafta bir o kadar suçlu.
Diyelim Filistinde de yüksek teknolojik füzeler var. Medyayı izlemiyor musun?
1 Günde 150-200 roket fırlattılar İsraile.
Yüksek teknolojik füze olsaydı bile yağmur gibi yağdıracaktılar şehirlere. O zaman sevinçle Allah müslümanları koruyor derdiniz.

Muharebe bu müharebe. Güçlü olan kazanır ayrıca olay çocukluk felanlık değil.
Yahudi ve Müslümanlar baya uzun süredir bir birine karşı hep savaşmıştır. Seninde içindeki düşman gözüyle bakman bundan doğuyor sanırım.
Allah Yahudileri Lanetlemiş ya?

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Şu an da dünya Yahudiler sayesinde yürüyor farkında mısın? Rockefeller, Coca Cola, Mossad, Para, Ticaret, Teknoloji hepsi onların sayesinde. Yahudiler Türkiye'ye olan ticareti kesseler iflas ederiz. Her yorumunuzda fanatiklik akıyor. Tarihi ve objektif bir şekilde yorum yapmaya çalışalım.
Arapları sevmememin sebebi çocuk fabrikaları olmalarından geliyor. Her Suriyeli'nin kucağında 4-5 çocuk görüyorum. Eğer Araplarda kendilerini eğitim, bilim konusunda yoğunlaştırırlarsa bende sempati duyabilirim ve destekleyebilirim. Ha istisnalar var mı gerçekten başaran Araplar var, ama şu an çağımızda Arapların büyük kısmı çocuk üretiyor sadece diyorsanız ki bunlar bir şekilde geliştirecek kendini gelin anlatın. Öbür türlü sadece çocuk üreten bir millete saygı duyacak halim yok. Eğer nüfusa bakacaksan, nüfusun niceliğine değil niteliğine bakacaksın. İsveç'lisi, Kanada'lısı, Danimarka'lısı, İngiliz'i, enayi mi 4-5 çocuk yapmıyor?
Kur'an'ın neresinde fabrika gibi çocuk üretin yazıyor sorabilir miyim acaba? Filistinliler çocuk yaparak kendi kendilerine zulm ediyorlar, savaşta olsa bu kadar fazla çocuk yapmak doğru değil. İsrail'e bu yüzyıl içerisinde başkaldırmaları söz konusu dahi değil. Boş, kayıp bir dava uğruna savaşıyorlar. Müslüman olarak bakayım bu konuya bir de. Bu çatışma 60 yıldır sürüyor, İsrail ezmişte ezmişte, ezmişte, ezmişte, ezmiş. Hala Tanrı'dan yardım bekliyorlar, yardım edecek olsa Tanrı eder zaten, demekki bu adamlar bir yerde yanlış yapıyor.

Son düzenleme:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
@|Ⓢєччαh| Hocam boşuna yormayın kendinizi, anlamak istemeyene anlatmak, görmek istemeyene göstermek, gerçekleri duymak istemeyene işittirmek o kadar zordur ki biz harap oluruz ama netice yine de alamayız...

israil bir terör devletidir, çocuk katilidir ve korkakça, alçakça saldıran bir ülkedir... Eğer Filistin güçlü ve teknolojik silahlara sahip olsaydı (israilliler) kendilerini korkakça savunabilmek için İslam olduklarını bile iddia ederlerdi.

Haksızlığı savunanlar genel itibari ile hep çok olmuştur ama Hakkı savunanlar az olsa da eninde sonunda hep kazananlar olmuştur. Hakk'a inanmayanlar " ne zaman?" diye sorup dursalar da aynen ermenilerin, pkknın ve cümle terör yuvalarının sonlarının gelmesi gibi bir gün zalim ve korkak israilin de sonu gelecektir!

Bu ayet bizim fikir birliğimizi ortaya koymaktadır:

• Maide 51. Ayet​

"Ey iman edenler! Yahudileri ve hıristiyanları dost edinmeyin. Zira onlar birbirinin dostudurlar (birbirinin tarafını tutarlar). İçinizden onları dost tutanlar, onlardandır. Şüphesiz Allah, zalimler topluluğuna yol göstermez."

"Ey İman Edenler! Yahudileri ve Hıristiyanları Dost Edinmeyin" Ayeti (Maide 51)

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
@|Ⓢєччαh|, Bazı insanlara laf anlatarak kendinizi yormayın ve üzmeyin lütfen. @HÜDHÜD'ün dediği gibi. Doğru diyor.
Anlamıyorlar. Çünkü ancak akılları gülmeye ve zalimi desteklemeye çalışıyor. Yarın bir gün teröristleri bile destekler bunlar. Onun için görmeyin ve yok sayın onları. Ben öyle yapıyorum.
Ciddi olmayanla hiç işim olmaz. Benim gözümde bit kadar olur. Yani hiç ciddiye almam ve konuşmam. Kendi kendilerine konuşsunlar.

Son düzenleme:

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
@|Ⓢєччαh| Hocam boşuna yormayın kendinizi, anlamak istemeyene anlatmak, görmek istemeyene göstermek, gerçekleri duymak istemeyene işittirmek o kadar zordur ki biz harap oluruz ama netice yine de alamayız...

israil bir terör devletidir, çocuk katilidir ve korkakça, alçakça saldıran bir ülkedir... Eğer Filistin güçlü ve teknolojik silahlara sahip olsaydı (israilliler) kendilerini korkakça savunabilmek için İslam olduklarını bile iddia ederlerdi.

Haksızlığı savunanlar genel itibari ile hep çok olmuştur ama Hakkı savunanlar az olsa da eninde sonunda hep kazananlar olmuştur. Hakk'a inanmayanlar " ne zaman?" diye sorup dursalar da aynen ermenilerin, pkknın ve cümle terör yuvalarının sonlarının gelmesi gibi bir gün zalim ve korkak israilin de sonu gelecektir!

Bu ayet bizim fikir birliğimizi ortaya koymaktadır:

• Maide 51. Ayet​

"Ey iman edenler! Yahudileri ve hıristiyanları dost edinmeyin. Zira onlar birbirinin dostudurlar (birbirinin tarafını tutarlar). İçinizden onları dost tutanlar, onlardandır. Şüphesiz Allah, zalimler topluluğuna yol göstermez."

"Ey İman Edenler! Yahudileri ve Hıristiyanları Dost Edinmeyin" Ayeti (Maide 51)
Hocam, ne zaman ele geçireceğiz Dünya'yı? Ne zaman tek din İslam olacak? Cihada ne zaman başlayacağız? Zalimler, topluluğuna yol gösterilmez ama neden tüm medeniyet, bilim, teknoloji onlarda ve neden bunlar fabrika gibi çocuk üretmiyorken Araplar fabrika gibi?

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
@UgurBR, Medeniyet? Avrupalılar veya israil? Bütün dünya da yerlilere işkence yapan, yerlileri köle yapan ve öldüren kim o zaman? Belçika'nın bile sadece Kongo'yu alması yetti.
Mesela kristof kolomb hemen koloni denilen sömürgeleştirmeyi başlattı. Sanki çok iyi bir şeymiş gibi ona vergilerini vermeyen ve de yerlilerin kendi toprakları olan yerlerde hep kötü davrandılar. Başka yaptıklarından bir şey de var. Ama burada söyleyemem ayıp bir şey.
Nedenleri de Hristiyanlığı yaymakmış. Bunun gibi bir şeyden dolayı buna asla hakları yoktu.
Aynı şey Filistin'de de oluyor. Ama bu sefer israil yapıyor aynısını.
Yani demek istediğim yerliye saldır ve onun dinini yok et. İnsanlar ölse bile umurunda olmasın. Kendini ve dinini güçlü yap. Planları bu işgalci ve zalim olan israilin.

Son düzenleme:

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323

Ayrı bir konu açmak istemedim. Bu İsrail sevdalısı kişilere ithaf olunur. Onlarca gayri müslim ülke bu zulme dur derken, isyan bayrakları açarken, en şiddetli bir biçimde kınarken... Birilerinin hala gelip buralarda utanmadan, sıkılmadan Filistinliler çok çocuk yapıyormuş diye tatava yapması ne kadar da utanç verici birşey. Hatta bir Yahudi kızı olmasına rağmen bu zulme isyan eden Paris HİLTON -Daha sonra korkarak kaldırmış olsa da- bile yürek acısını, üzüntüsünü belirten tweet atmıştır.

Reaksiyon puanı
5,172

İsrailin misliyle karşılık vereceğini ve sivillerin öleceklerini bildikleri halde füzeleri atan, hüzün diplomasisi için kendi halkının ölümüne sebep olan hamas hakkında güzel bir şeyler söyleyemiyceğim burada.

Nasıl Türkiye demek Akp demek değilse Hamas demekte Filistin demek değil. O coğrafyada doğan her insanı desteklemek müslüman olarak bizim görevimiz. Hamas gibi bir örgütü desteklemek değil.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,773

İsrailin misliyle karşılık vereceğini ve sivillerin öleceklerini bildikleri halde füzeleri atan, hüzün diplomasisi için kendi halkının ölümüne sebep olan hamas hakkında güzel bir şeyler söyleyemiyceğim burada.

Nasıl Türkiye demek Akp demek değilse Hamas demekte Filistin demek değil. O coğrafyada doğan her insanı desteklemek müslüman olarak bizim görevimiz. Hamas gibi bir örgütü desteklemek değil.
Allah Recep Tayyip Erdoğanı korusun. Amin
Türkiyede Biraz yer ayırır O cografyada doğanlar için. Süriyelilerle el ele, başbaşa verip çalışıp gelişirler. ?

Son düzenleme:

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
@UgurBR, Medeniyet? Avrupalılar veya israil? Bütün dünya da yerlilere işkence yapan, yerlileri köle yapan ve öldüren kim o zaman? Belçika'nın bile sadece Kongo'yu alması yetti.
Mesela kristof kolomb hemen koloni denilen sömürgeleştirmeyi başlattı. Sanki çok iyi bir şeymiş gibi ona vergilerini vermeyen ve de yerlilerin kendi toprakları olan yerlerde hep kötü davrandılar. Başka yaptıklarından bir şey de var. Ama burada söyleyemem ayıp bir şey.
Nedenleri de Hristiyanlığı yaymakmış. Bunun gibi bir şeyden dolayı buna asla hakları yoktu.
Aynı şey Filistin'de de oluyor. Ama bu sefer israil yapıyor aynısını.
Yani demek istediğim yerliye saldır ve onun dinini yok et. İnsanlar ölse bile umurunda olmasın. Kendini ve dinini güçlü yap. Planları bu işgalci ve zalim olan israilin.
Diyecek bir şey bulamayınca whataboutism hemen, bak o kadar sömürülmüşler, ona rağmen hala aynılar. Sömürgelerde işe yaramış olsa gerekki adam milletini düşünmüş, 1969 yılında aya çıkarmış insanını. Orta çağ müslümanlığı da çok iyi değildi, idamlar, recmler, dayaklar. Osmanlı da bile sık sık görülürdü bunlar, Avrupa da ise birçok ülkede devletin başkanına süikast yapsan dahi idam cezası almıyorsun. İleride yüksek ihtimal mezun olunca veya hatta şimdiden bu adamaların ülkesinde yaşama hayali kuruyorsun farkında mısın? Hala da şöyle, böyle deyip atıfta bulunuyorsunuz.

Ayrı bir konu açmak istemedim. Bu İsrail sevdalısı kişilere ithaf olunur. Onlarca gayri müslim ülke bu zulme dur derken, isyan bayrakları açarken, en şiddetli bir biçimde kınarken... Birilerinin hala gelip buralarda utanmadan, sıkılmadan Filistinliler çok çocuk yapıyormuş diye tatava yapması ne kadar da utanç verici birşey. Hatta bir Yahudi kızı olmasına rağmen bu zulme isyan eden Paris HİLTON -Daha sonra korkarak kaldırmış olsa da- bile yürek acısını, üzüntüsünü belirten tweet atmıştır.
Algı yapmakta üstlerinize yok, hiçbir ülke dur demiyor anca bizim gibi garibanlar. Azınlık isyan göstererek te herkes protesto ediyor demek yanlış, Avrupa'daki sağcılık akımlardan habersiz. Dindarlık, bilgi yetersizliğini telafi etmez.
Algı yapmak, takipçi çekmek.

Allah Recep Tayyip Erdoğanı korusun. Amin
Türkiyede Biraz yer ayırır O cografyada doğanlar için. Süriyelilerle el ele, başbaşa verip çalışıp gelişirler. ?
O çoktan yapıldı hocam, Gaziantep ve Kilis şu an onların elinde :D

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Tamam size laf anlatmak boşuna. Halen zalimce insanları öldüreni destekliyorsunuz. Ama halen anlamıyorsunuz.
Ben asla katillerin ülkesinde yaşamam. Gitmekte istemiyorum ve de istemem.
Şimdi de avrupalıların yaptıklarını savunuyorsunuz.
Bit olmuştunuz ama şimdi hiç gözükmüyorsunuz gözümde. Değer vermek, ciddiye almak ve sizlerle konuşmak boşuna.
Yine sadece güleceksiniz bunlara. Aferin. Demek ki ya ben Türkçeyi bilmiyorum ya da siz. Çünkü halen anlamıyorsunuz. O zaman son cevabım olacak herhalde bu.
Allah büyüktür derim hep. Bir gün günahlarınızın cezasını ağır bir şekilde ödeyeceksiniz. İnşallah en yakın zamanda olur bu.
Sizin gibilerde herhalde eline silah alıp rahatça birisini öldürürsünüz. Bir de karşınızda birisi ölse zevkle seyredersiniz. Çünkü yazdıklarınızdan belli. İnsanlığınızı kaybetmişsiniz. Vicdanınız, iyiliğiniz ve kalbiniz kör olmuş.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar