Bu Telefon Nasıl?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
279

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Telefon kötü :(

Ekranı düz HD
üstüne hızlı şarj yok 5000 mAH batarya koymuşlar 3-4 saate dolmaz o.
İşlemcisi Mediatek Hello P22 baya kötü gibi.

Üstüne Alcatel olması yazılım işi nasıl olacak güncelleme verebilecek mi ve telefon 2020 model yani 1 yaşının üstünde 2100 TL çok bence bu telefona.

Realhas the Great

Donald Trump
Reaksiyon puanı
7,974
Hayır almazdım çünkü
İşlemci çöp
Kamera ve ekran vasat
Bunun yerine aynı fiyata olan tcl 10l öneririm.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bu modeli alacağına az daha ekle Oppo A73 al bence.

Amoled HD+ ekran gelir üstüne 30 W hızlı şarj. Orta hallide olsa Snapdragon işlemcili ve Oppo kalitesi ile.

Reaksiyon puanı
279
Bu modeli alacağına az daha ekle Oppo A73 al bence.

Amoled HD+ ekran gelir üstüne 30 W hızlı şarj. Orta hallide olsa Snapdragon işlemcili ve Oppo kalitesi ile.

hocam aralarındaki farklar acaba tam olarak nedir?
benim gördüklerim sadece opponun daha pahalı olduğu 2GB ram daha az olduğu ama blootoot desteklediği alcatel 4G desdeklerken oppo 4.5G desteklediğini gördüm başkada pek birşey yok

Realhas the Great

Donald Trump
Reaksiyon puanı
7,974
benim gördüklerim sadece opponun daha pahalı olduğu 2GB ram daha az olduğu ama blootoot desteklediği alcatel 4G desdeklerken oppo 4.5G desteklediğini gördüm başkada pek birşey yok
işlemcisin de dağlar kadar fark var.

Reaksiyon puanı
279
Realme 7 Bakabilirsin veya Oppo A73.
Attığın telefon çok kötü.
mesela hocam hangi açılardan çok kötü? bana göre fiyatına göre ram'i çok iyi hafızasıda fazla fiyatına göre normalde 2100tl paraya 64 yada 128 alınabilir 2100tl bir bilgisayarda ilk defa 6gb ram gördüm kamerası ile işim yok tek zayıf kısmı kamerası dışında işlemci gibi başka kötü yönleri varsa sayarmısınız?
Mesaj otomatik birleştirildi:

üstüne hızlı şarj yok 5000 mAH batarya koymuşlar 3-4 saate dolmaz o.
şarj olmasını beklemek benim için sorun olmaz telefona işim düşmezse beklerim %100 olur eğer gerekirse çekerim %80 olur benim için buda bir avantaj ne kadar dayanıklı olursa şarjı o kadar iyi benim için

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060

Çok büyük farklar var arada. ( Telefondan pek anlamıyon anlaşılan :) )

En önemli fark AMoled ekran ve FHD+ olması. ( Görüntü kalitesi çok fark ediyor.)

Sonra hızlı şarj farkı var arada en az 3 kat fark 30W Oppoda diğer ya 5W yada 10W tır.

Sonra Snapdragon işlemci farkı var.

Ram 6 Demişin ama DANDİK RAM onlar frekansı düşük. Diğer taraftaki 4 GB RAM ondan daha iyi birinde 650 mhz hızında Ramler diğerinde 950 Mhz hızında.

Şöyle söyleyim antutu testi var performans kıyaslamak için 2 ye katlıyor Oppo bunu bildiğin.

Sonra bence önemli bir etken Oppo daha ince daha hafif ve premium duruyor.

Sonra Alcatelde WİFİ4 varken Oppo'da WİFİ 5 var çekim gücü daha yüksek ve kaliteli demek

Ne kadar kullanırsın bilmem ama Oppoda NFS var

Ekrandan parmak izi var Oppoda Arcatel halen arkadan parmak izi

Son olarak en büyük farkta İSİM FARKI. Oppo dedimi bir albenisi var 3-5 ay sonra satmak istersen 2. elde ederi olur Alcatel aldımı para çöp oldu bir daha kimse almaz onu sonra.

4G 4.5G çekim gücünü etkileyecek faktörlerdir. Evin içinde sonra telefon çekmiyor garaja girdim çalmıyor dersin Alcatel aldımı :D

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Almanızı önermem. Bütçeyi bir tık daha arttırıp Realme 7 ve Oppo A73 gibi alternatiflere yönelinebilir.
Kötü yanlarının başında yazılım, işlemci, ekran geliyor.

Reaksiyon puanı
279
Çok büyük farklar var arada. ( Telefondan pek anlamıyon anlaşılan :) )

En önemli fark AMoled ekran ve FHD+ olması. ( Görüntü kalitesi çok fark ediyor.)

Sonra hızlı şarj farkı var arada en az 3 kat fark 30W Oppoda diğer ya 5W yada 10W tır.

Sonra Snapdragon işlemci farkı var.

Ram 6 Demişin ama DANDİK RAM onlar frekansı düşük. Diğer taraftaki 4 GB RAM ondan daha iyi birinde 650 mhz hızında Ramler diğerinde 950 Mhz hızında.

Şöyle söyleyim antutu testi var performans kıyaslamak için 2 ye katlıyor Oppo bunu bildiğin.

Sonra bence önemli bir etken Oppo daha ince daha hafif ve premium duruyor.

Sonra Alcatelde WİFİ4 varken Oppo'da WİFİ 5 var çekim gücü daha yüksek ve kaliteli demek

Ne kadar kullanırsın bilmem ama Oppoda NFS var

Ekrandan parmak izi var Oppoda Arcatel halen arkadan parmak izi

Son olarak en büyük farkta İSİM FARKI. Oppo dedimi bir albenisi var 3-5 ay sonra satmak istersen 2. elde ederi olur Alcatel aldımı para çöp oldu bir daha kimse almaz onu sonra.

4G 4.5G çekim gücünü etkileyecek faktörlerdir. Evin içinde sonra telefon çekmiyor garaja girdim çalmıyor dersin Alcatel aldımı :D
normalde birisi bunu bilgisayar için dese kavga ederdim ama hakaret bile olsa evet zerre anlamıyorum :p 3yıl nokia kullandım ve nokia bozulduğu için 3 yıldır telefonum yok sen düşün artık :( bu arada bu dediğin özelliklerin çoğu benim işime yaramaz ama çok cool duruyor :D
mesela NFS kullanmam parmak izide kullanmam ince durması falanda zerre umrumda değil bilgisayar kadar olsun gene olur :D antutu ne onu bile bilmiyorum ufak anlatırsanız sevinirim birde AMoled ekran ve FHD ne onuda açıklarmısınız birde bu işlemciyi duymuştum ama tam olarak özellikleri nelerdir sizin önerdiğiniz telefonun işlemcisinin birde hiç aklıma gelmemişti ramlerin mhz değerleri sonuçta telefon olunca akla sadece GBgeliyor

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
normalde birisi bunu bilgisayar için dese kavga ederdim ama hakaret bile olsa evet zerre anlamıyorum :p 3yıl nokia kullandım ve nokia bozulduğu için 3 yıldır telefonum yok sen düşün artık :( bu arada bu dediğin özelliklerin çoğu benim işime yaramaz ama çok cool duruyor :D
mesela NFS kullanmam parmak izide kullanmam ince durması falanda zerre umrumda değil bilgisayar kadar olsun gene olur :D antutu ne onu bile bilmiyorum ufak anlatırsanız sevinirim birde AMoled ekran ve FHD ne onuda açıklarmısınız birde bu işlemciyi duymuştum ama tam olarak özellikleri nelerdir sizin önerdiğiniz telefonun işlemcisinin birde hiç aklıma gelmemişti ramlerin mhz değerleri sonuçta telefon olunca akla sadece GBgeliyor

Youtube'ta video açtımı 1080p açmak ile 720p açmak arasındaki Kalite farkını düşün. HD ve FHD+ arasındaki farkta o işte.

Amoled ve IPS ekran arasındaki fark anlatılmaz yaşaman lazım :)

Ayrıca bilmem farkında mısınız cep telefonu cepte taşınıyor ve ne kadar ince hafif ve premium olursa o kadar iyi demektir.

Telefonla çok aran yoksa almış iken 250 TL fazla ver iyisinden al uzun süre kullan. Alcatel telefon almaya meraklanan ilk defa bir insan görüyorum.

Az daha verebilirim derse Realme 7 al derim ama oda 2800 TL bandında o kadar çıkma A73 yeterli olacaktır sana.

Reaksiyon puanı
279
Youtube'ta video açtımı 1080p açmak ile 720p açmak arasındaki Kalite farkını düşün. HD ve FHD+ arasındaki farkta o işte.

Ayrıca bilmem farkında mısınız cep telefonu cepte taşınıyor ve ne kadar ince hafif ve premium olursa o kadar iyi demektir.

Telefonla çok aran yoksa almış iken 250 TL fazla ver iyisinden al uzun süre kullan. Alcatel telefon almaya meraklanan ilk defa bir insan görüyorum.

Az daha verebilirim derse Realme 7 al derim ama oda 2800 TL bandında o kadar çıkma A73 yeterli olacaktır sana.
öncelikle bilgilendirme için teşekkürler ve evet realme 7 alamam zaten bu yıl liseye geçeceğim için lise masrafları bu telefon bisiklet daha sonra mouse hoparlör kulaklık gibi ekipmanlar vs. ve evet cep telefonunun cepte taşındığını bilmiyordum :eek: ama sırtıma içi dolu 20kg bir patates çufalını alıp taşıyabiliyorsam sanırım arasında 50-100gram olan bir telefon sıkıntı yaratmaz :D

yok abi almak istemiyorum ama böyle bilmediğim küçük markalarıda büyük markalardan hep daha çok merak ederim ve cidden az paraya 6gb ram 128gb depo görünce gözlerim sulandı :) tabi direk görünce kafa yok ramin mhz hızına bakmak aklıma bile gelmedi ve bu arada bana bugün gelen bu tabledin görüntüsündende amoled ve IPS arasındaki farkı hayal edebiliyorum cidden tabletin görüntüsü çöp tabi o 2150tl olan alcatel telefon 500tl olan bu tabletten daha iyi görünü veriyordur orası ayrı :D

Son düzenleme:

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,207
Yaklaşık 3-5 gündür benim de TCL 10L alasım var ama telefonumdan da memnunum. Şeytan kulağına kurşun halen sağlam ve kullanılabilir. Neyse belki seneye belki ileriki sene ama elbet bir gün. :=)

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
öncelikle bilgilendirme için teşekkürler ve evet realme 7 alamam zaten bu yıl liseye geçeceğim için lise masrafları bu telefon bisiklet daha sonra mouse hoparlör kulaklık gibi ekipmanlar vs. ve evet cep telefonunun cepte taşındığını bilmiyordum :eek: ama sırtıma içi dolu 20kg bir patates çufalını alıp taşıyabiliyorsam sanırım arasında 50-100gram olan bir telefon sıkıntı yaratmaz :D

yok abi almak istemiyorum ama böyle bilmediğim küçük markalarıda büyük markalardan hep daha çok merak ederim ve cidden az paraya 6gb ram 128gb depo görünce gözlerim sulandı :) tabi direk görünce kafa yok ramin mhz hızına bakmak aklıma bile gelmedi ve bu arada bana bugün gelen bu tabledin görüntüsündende amoled ve IPS arasındaki farkı hayal edebiliyorum cidden tabletin görüntüsü çöp tabi o 2150tl olan alcatel telefon 500tl olan bu tabletten daha iyi görünü veriyordur orası ayrı :D
Şöyle söyleyeyim;
Telefonlarda RAM mHZ i önemli değil.
Alcatel alırsan yazılım desteği (?)
Oyunlarda kasar, ısınır

250 TL artıp Oppo A73 alırsan değişikler şunlar;
Değişiklikleri bulurken dikkat etmemiz gereken nokta kağıt üstündeki değerler değil de, günlük kullanıma etkilerine göre değerlendirmek. Mesela AnTuTu Puanı 100 puan fazla olsa bir şey değişmiyor.

Şimdi karşılaştıralım;
Bilgilere Epey’den bakıyorum. Link
Oradaki sırayla gidelim.

Ekran: Alcatel olan HD+ çözünürlüklü IPS panel. IPS kötü değil ama bu çözünürlük pek de iyi değil, yine de ekranı olabilir.

Oppo ise FHD+ çözünürlüklü AMOLED panel kullanmış. Çözünürlük olarak arada fark var tabii. Burada Oppo öne çıkıyor.

Batarya: Kağıt üzerindeki değerlere bakmamak burada başlıyor. Baktığımızda 1000 mAH lik batarya farkı var.
Ama yazılımla bu fark kapanıyor, hatta Oppo öne geçiyor.
Bir diğer fark ise hızlı şarj. Oppo 1 saatte tam şarja ulaşıyor, Alcatel’de hızlı şarj olmadığı için çok daha yavaş şarj oluyor.

Sonuç olarak Oppo şarj ve batarya anlamında önde.

Kamera: İkisi için de bir şey söyleyemeyeceğim. Testlerden bakmak daha iyi olur. Benzer duruyor özellikler ama yazılım farkını da düşünmek lazım, ayrıca renk gibi olaylar da size kalmış.

Performans: İki cihaz da PUBG’de en üst ayarlarda 60 FPS vermiyor tabii, ama burada kağıt üzerindeki değerlere bakma durumunda kaldım. AnTuTu puanları arasında az fark olsa tamam diyecektim ama neredeyse 2 kat farkla Oppo önde görünüyor.

Yazılım: Burada Alcatel’in yazılım güncelleme politikasına güvenemiyorum. İnternette birçok şikayet var, güncelleme desteğiyle ilgili. Oppo ise zaten güncelleme veriyor. Her şey güncelleme mi? Hayır tabii ki de. Ama yazılımın sıkıntısız olması da önemli. Bu tarafta yine Oppo’da sıkıntı yok ama Alcatel tarafını bilmiyorum.

Tabii ince, hafif, şık olayları var bir de.
Şıklık olayına bir şey diyemem ama Oppo daha hafif ve ince.

Sonuç:
250 TL ile şunları elde ediyoruz:
  • Hızlı Şarj
  • Daha iyi performans
  • Güncelleme desteği, daha iyi yazılım
Değer mi? Bence evet.

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
O parayı bu telefona vereceğine yak daha iyi. TCL 10L, bütçe biraz artarsa Oppo A73 alın.

Reaksiyon puanı
279
Şöyle söyleyeyim;
Telefonlarda RAM mHZ i önemli değil.
Alcatel alırsan yazılım desteği (?)
Oyunlarda kasar, ısınır

250 TL artıp Oppo A73 alırsan değişikler şunlar;
Değişiklikleri bulurken dikkat etmemiz gereken nokta kağıt üstündeki değerler değil de, günlük kullanıma etkilerine göre değerlendirmek. Mesela AnTuTu Puanı 100 puan fazla olsa bir şey değişmiyor.

Şimdi karşılaştıralım;
Bilgilere Epey’den bakıyorum. Link
Oradaki sırayla gidelim.

Ekran: Alcatel olan HD+ çözünürlüklü IPS panel. IPS kötü değil ama bu çözünürlük pek de iyi değil, yine de ekranı olabilir.

Oppo ise FHD+ çözünürlüklü AMOLED panel kullanmış. Çözünürlük olarak arada fark var tabii. Burada Oppo öne çıkıyor.

Batarya: Kağıt üzerindeki değerlere bakmamak burada başlıyor. Baktığımızda 1000 mAH lik batarya farkı var.
Ama yazılımla bu fark kapanıyor, hatta Oppo öne geçiyor.
Bir diğer fark ise hızlı şarj. Oppo 1 saatte tam şarja ulaşıyor, Alcatel’de hızlı şarj olmadığı için çok daha yavaş şarj oluyor.

Sonuç olarak Oppo şarj ve batarya anlamında önde.

Kamera: İkisi için de bir şey söyleyemeyeceğim. Testlerden bakmak daha iyi olur. Benzer duruyor özellikler ama yazılım farkını da düşünmek lazım, ayrıca renk gibi olaylar da size kalmış.

Performans: İki cihaz da PUBG’de en üst ayarlarda 60 FPS vermiyor tabii, ama burada kağıt üzerindeki değerlere bakma durumunda kaldım. AnTuTu puanları arasında az fark olsa tamam diyecektim ama neredeyse 2 kat farkla Oppo önde görünüyor.

Yazılım: Burada Alcatel’in yazılım güncelleme politikasına güvenemiyorum. İnternette birçok şikayet var, güncelleme desteğiyle ilgili. Oppo ise zaten güncelleme veriyor. Her şey güncelleme mi? Hayır tabii ki de. Ama yazılımın sıkıntısız olması da önemli. Bu tarafta yine Oppo’da sıkıntı yok ama Alcatel tarafını bilmiyorum.

Tabii ince, hafif, şık olayları var bir de.
Şıklık olayına bir şey diyemem ama Oppo daha hafif ve ince.

Sonuç:
250 TL ile şunları elde ediyoruz:
  • Hızlı Şarj
  • Daha iyi performans
  • Güncelleme desteği, daha iyi yazılım
Değer mi? Bence evet.
teşekkürler hocam ne zahmet etmişsiniz bunun için.Bu arada araştırdım ve evet gördüm ki alcatel telefonlara yada tabletlere çok az güncelleme geliyor servisleride pek sağlam değil

birde abi belkide ben göremedim internette telefonlarda ram mhz hızları önemsiz yada önemlidir diyen birini bulamadım

reiz gittim araştırdım biraz telefonlarda ram mhz biriminin önemi ile ilgili en ufak birşey bulamadım dahası hiçbir ramde mhz hızı falan bulamadım bence biraz yalan attınız eğer kanıtlayabilirseniz kanıtlamanızı istiyorum
her ne kadar alcatelden vazgeçsemde hala en büyük 6GB :D

Son düzenleme:

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
teşekkürler hocam ne zahmet etmişsiniz bunun için.Bu arada araştırdım ve evet gördüm ki alcatel telefonlara yada tabletlere çok az güncelleme geliyor servisleride pek sağlam değil

birde abi belkide ben göremedim internette telefonlarda ram mhz hızları önemsiz yada önemlidir diyen birini bulamadım

reiz gittim araştırdım biraz telefonlarda ram mhz biriminin önemi ile ilgili en ufak birşey bulamadım dahası hiçbir ramde mhz hızı falan bulamadım bence biraz yalan attınız eğer kanıtlayabilirseniz kanıtlamanızı istiyorum
her ne kadar alcatelden vazgeçsemde hala en büyük 6GB :D
RAM mHZ’ine bakan hiç görmedim burada veya başka bir forumda. Bilgisayar değil ki bu.

differentturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,059
Alınmaz o fiyata TCL 10L ve Oppo A73 var. Bütçe artarsa M21 var. Bütçenin altında Oukitel C21 var. Kısaca çöp telefon.

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
her ne kadar alcatelden vazgeçsemde hala en büyük 6GB

Telefon karşılaştırma siteleri var. ORada yazıyor RAM frekansları. Neden yalan atayım sana ayrıca :D Ne geçicek elime yalan atarak. Sanki bir gizli bir tarikatız ve sen Alcatel alma diye yalan atıyor ayy Allah'ım ya :D

Sen olayı anlamıyon ki daha Alcatel alacaksan al paranı çöpe at ne diyek sana. Koca bir forum alma diyor sen tutturmuşun ama 6 GB diye...

Sözde PC'den anlıyom diyorsun. İşlemci çöp olduktan sonra masa üstü PC'de RAM'in 16 GB olsa 64 GB olsa ne olur ?

Veya Monitörün dandik olduktan sonra RAM'in 6 GB olsa ne olur.

Yazılım iyi olmadıktan sonra PC donduktan kastıktan sonra güncelleme gelmedikten sonra 6 GB RAM olsa ne olur.

Son olarak ben bu yaşıma kadar 1 tane bile Alcatel telefon alan kullanan GÖRMEDİM DUYMADIM. Forumdada olduğunu sanmıyorum. Dedeme nineme bile almam o telefonu o terece diyorum.

alizone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
37
bence herkes niye alınmaz anlatmış ben almazdım aldırmazdım aldıktan sonra 1 yıl içinde sinir kırizi geçirtir ekran kötü kamera kötü ve fiyatına nazaran diyorum ve ram çok gözüksün diye 6 gb koymuşlar

Reaksiyon puanı
279
bence herkes niye alınmaz anlatmış ben almazdım aldırmazdım aldıktan sonra 1 yıl içinde sinir kırizi geçirtir ekran kötü kamera kötü ve fiyatına nazaran diyorum ve ram çok gözüksün diye 6 gb koymuşlar
hocam bakın ubun kimse dememişti neden birkaç yıl sonra sorun yaratır? bataryası falanmı kötümü

alizone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
37
hocam bakın ubun kimse dememişti neden birkaç yıl sonra sorun yaratır? bataryası falanmı kötümü
kendimdi bu telefona benzer özelliklerde telefon kullandım 1 yılı doldurunca takılıyor kasıyor format atıyorum biraz hızlanıyor sonra 2 ay sonra tekrar ısınmaya başlıyor geleceğe yönelik alın telefon sonuçta her sene telefon değiştirilmez o yüzden bence alınmaz modelini hatırlamıyorum samsungun bi modeli idi

HP Kullanıcısı

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,274
Almanızı önermem. Bütçeyi bir tık daha arttırıp Realme 7 ve Oppo A73 gibi telefonlara yönelinebilirsiniz.
Kötü olanların başında yazılım, işlemci, ekran geliyor.