Sizi En Çok Etkileyen Film Dizi Ve Kitaplar Hangisidir?

Bu konuyu okuyanlar

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Evet bugün dünya sineması üzerine güzel bir sohbet edelim yazdıklarım tamamen kendi fikir ve düşüncemdir evet dünya sinemasının ana vatanı Amerikadır zaten Abd nin dünyaya tek katkısı sinemadır sinema dışında kan ve sömürge devletidir keşke sinemaya yaptıkları katkıyı insanlığada yapmış olsalardı evet abd sineması dünyaya hangi film ve dizileri kazandırdı yani hangilerini tavsiye ederim

1-cesur yürek 2-gladyatör 3-son samuray 4-schindlerin listesi 5-er ryn 6-breaking bad 7-prison break
8-oz 9-kuzuların sessizliği 10-esaretin bedeli tabi daha sayamadığım 100 200 tane daha film vardır elbette

Dünyanın 2. En büyük sinema enstitüsü bollywoodd yer alıyor keşke isim çakma değilde daha özgün olsaymış bu sinema islam dünyasını temsil eder amir khan Shakrukh khan gibi Büyük sinemacılar çıkmıştır içlerinden evet hint filmlerinde ilk 10 şöyledir

1-amir khan ve Shakrukh filmleri
2-drishyam 3-padman 4-bajrangi
5-sultan 6-black 7-baahubali 8-benim adım khan 9-3 aptal
10-dangal

Bana göre dünyanın 3. En büyük sineması güney koredir yani kardeş ülke sinemasıdır onlar türk dostu bir ülke olduğu için onlara aşığım kendileri keşke biz kazanmayalım onlar kazansın dediğim bir ülke olup aynı zamanda teknoloji devidir lg samsung gibi binlerce marka ile teknoloji devidirler eve bu güzel ve takdir edilesi gardaş toprağımın insanlarının hangi filmlerini tavsiye ederim öncelikle tabiki min sik choi
Yani old boy un sapık ve sadis babasının tüm filmleri güzel olur

1-merhamet yok 2-şeytanı gördüm
3-sözün değeri 4-a taxi driver
5-kardeşler savaşı 6-sessizlik
7-benim yolum 8-admiral
9-avukat 10-yeni dünya

Gelelim bizim türk sinemasına ne yazıkki tv sinemayı yok etti ve film ile dizilere kadar emek yada para harcanmıyor ama türkiyede film yada dizi yapacak bütçe yok sözüne inanmak istemiyorum türkiye emek verirse eğer kendi uçağını bile yapabilir ve dileğim şudur ki savunmada bu kadar ilerleyen bir ülke gün gelir sinemada da ilerler gelelim bizim sanatçılara benim için şu isimler çok önemlidir şener şen kadir inanır kemal sunal türkan şoray kenan imirzalıoğlu çetin tekindor şimdi başlayalım film ve dizileri sıralamaya

1-ezel 2-şahsiyet 3-kemal sunal öğretmen 4-karadayı 5-züğürt ağa
6-eşkıya 7-propaganda 8-tatar ramazan 9-ekmek teknesi 10-köprü

Ve daha saymak istesem 20-30 tane daha

Evet iran sinemasındanda güzel filmler çıksada geri planda kalıyor bizde 4 5 tane ekleyelim

1-hz ömer dizisi 2- cennetin çoçukları

Peki bir hesaplayalım bakalım bugüne kadar kaç film seyretmişim heralde günde 2 film seyretmiş olsam en az 2 bin diye tahmin ediyorum yukarıdakilerden farklı olarak şu 10 filmide ekleyelim o zaman

1-yüzüklerin efendisi ve hobbit
2-game of thrones 3-çağrı ve ömer muhtar 4-kızıl uçurum 5-metal simyacı 6- baba ve yaralı yüz 7-kabadayı 8-maske 9-naim müslüm ayla 10- hücre 7 - 7.koğuş

Evet listeye baksam en az 100 tane daha yazarım ama aklıma gelen ilk filmler bunlar peki siz dünya sineması hakkında ne düşünüyorsunuz en etkilendiğimiz film dizi ve oyuncular kim film izleme rekoru kimde hadi bakalım klavye başına herkes en sevdiği film oyuncu dizinin ismini ve film sayısını yazsın bakalım çok yazdım gene vayyy beee gene milletin kafasını şişirdikkk okuyan herkesin emeğine sağlık teşekkürler saygılar

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Game of thrones

dizi söktörüne yön veren dizilerden. her bölümü ayrı bir heyecan en üst
sıralarda yer alması gereken bir dizi. keşke bitmeseydi dedirtiyor. son sezonu beni tam tatmin etmemesi nedeniyle 9 puan

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
American Pie serisi beni hep derinden etkiler. Stiflerların dramını filmin sonunda mutlu sona bağlanmasıyla rahatlarım. Öğretirken eğlendiren, eğlendirirken düşündüren manası çok derin bir film serisidir.

Seriye 5 ile başladığım için yeri bende hep ayrıdır.

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,098

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Ben Harry Potter serisini sevdim kitapları olsun filmleri olsun güzeldi
Abim benim bu büyü filmlerini filan seyrederken yaa bizde büyü yapmak istersek çarpılmayalım sonra ebabil kuşları durun sihir günahtır derse ne olacak gerçi en sevdiğim orta dünyadır hobbit lotr hurinin çocukları filan bide gotr ile kara kule serileri var onlarda güzel eski zamanda he man vardı kılıcı çıkarır ben he man derdi gaza gelirdik

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,098
Abim benim bu büyü filmlerini filan seyrederken yaa bizde büyü yapmak istersek çarpılmayalım sonra ebabil kuşları durun sihir günahtır derse ne olacak gerçi en sevdiğim orta dünyadır hobbit lotr hurinin çocukları filan bide gotr ile kara kule serileri var onlarda güzel eski zamanda he man vardı kılıcı çıkarır ben he man derdi gaza gelirdik
Hocam sakin alt tarafı film izliyoruz evet ama gerçek hayatta büyü nasıl yapılır diye araştırıp insanları büyülemiyoruz

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Hocam sakin alt tarafı film izliyoruz evet ama gerçek hayatta büyü nasıl yapılır diye araştırıp insanları büyülemiyoruz
Aslında tabi sende haklısın ama çok güzel hareketlerde diyorya dış minnaklar bizi ele geçirmeye çalışıyor olabilir yani alttan alta mesajda veriyorlar falan filan işte hakkaten ne kadar büyücü var bir de rpg oyunları var büyü kasıyoruz bol bol cem karacanın dediği gibi bindik bir alamete gideyoz gıyamete

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,203
Kitap olarak beni en çok Kürk Mantolu Madonna etkilemişti.
Gerek sonu gerek hikayeyi anlatışı olarak, kısa ve öz anlatımı ile herkese tavsiye ederim.

Reaksiyon puanı
279
en sevdiğim kitaplar:yankılı kayalar,harry potter
en sevdiğim filmler:harry potter,plartform,manda yuvası(kastamonu filmi :D) vs 100lercesi

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Behzat Ç. / Çoğu kişinin konuşmaya dahi çekindiği konular hakkında bilgi veriyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ah o dış minnaklar olmasa...
Behzat ç yi de seyrettim köprü filminide bence türk dizisi olarak üst bir yapımdı finalde hoştu bir de en sevdiğim polisiye komiser nevzat ahmet ümitin aksiyon gizem dram ne ararsan bu kitaplarda bulursun derhal dizilerinin çekilmesi lazım

Dontachi

Asistan
Reaksiyon puanı
243
Kesinlikle Sherlock derdim. Çünkü sir Arthur Conan Doyle tarafından yazılmış olan polisiye dedektif "Sherlock Holmes" kitabını BBC televizyon şirketi o kadar güzel ve akıcı bir şekilde izleyiciye aktarmış ki. Dünya sinemasında eşi benzerini zor görürsünüz, belkide yoktur bile. Hele başrolünü Benedict Chumberbatch ile şekillendirmesi 10/10 bir uyumdu. Kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim aşırı düşündüren, ve sonuçlar arası bağlantıyı başta saçma sonradan suratınızda bir şaşkınlık ile izlemeniz, eminim o suratları görmek için neler vermezdim.

Tabi ki daha farklı kişisel merak uyandıran, (örn, Lucifer (Tanrı, melek, şeytan ilişkisi her ne kadar non-canon olsada :D) veya Thor Ragnarok (Mitoloji film veya dizileri) gibi) kişiden kişiye değişen güzel filmler veya diziler sunabilirdim ama konu başlığı gereği Sherlock dizisini bu konuda yazacağım film veya dizilerde 1.sıraya koydum.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Film: Marvel serisi demek durumundayım. Tüm filmler birbirinden güzel olduğu için sıralama yok.
Dizi çok izlemediğim için bilgim yok.
Kitap tarafında kesinlikle Sherlock Holmes. Tüm hikayelerini okudum ve hepsi de gerçekten çok sürükleyici ve güzel. (Bu kitap önerileri ve dahası yakında geliyor :) )

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Film: Marvel serisi demek durumundayım. Tüm filmler birbirinden güzel olduğu için sıralama yok.
Dizi çok izlemediğim için bilgim yok.
Kitap tarafında kesinlikle Sherlock Holmes. Tüm hikayelerini okudum ve hepsi de gerçekten çok sürükleyici ve güzel. (Bu kitap önerileri ve dahası yakında geliyor :) )
En güzeli kızıl soruşturma ile dörtlerin ittifakıdır ciddi manada ağlatır agatha christie ile komiser nevzatta polisiyenin enleridir

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Esaretin bedeli Bazı başyapıtları anlatabilmek için sıfatlar yetersiz kalır kusursuza yakın bir film bu filmin daha ilk saati dolmadan kafadan 10 verdim filme

Reaksiyon puanı
120
Yani, eğer animeyi dizi olarak alırsak Death Note, yok eğer almazsak çok dizi izlemem. Film olarak Truman Show ve The Godfather tam bir başyapıt

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Film: Schindler'in Listesi
Dizi: Fringe
Kitap: Hz. Mevlana'nın 18 sırrı

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Death Stranding'in animasyonları,
Full Metal Alchemeist.

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Esaretin bedeli

filme lafım yok ama imdb de 1. sırada olmasının sebebi sürü psikolojisidir. Sizce ilk 5 hangi filmler
Olmalı

Son mesajlar