120Mm Kasa Fanı Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

antidoto17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar, herkese iyi günler.

Yeni masaüstü topluyorum, kasa olarak Corsair İcue 465x aldım. Önde 3 adet LL120 fan ile geliyor kendisi fakat tahliye fanları yok. Hepsi LL120 olsun diye başka bir 3 lü set alacaktım fakat fiyatı biraz uçukmuş. Araştırırken şöyle bir 3'lü fan paketine denk geldim, siz ne düşünüyorsunuz ya da önerileriniz var mı?

ARCTIC P12 PWM PST A-RGB: ARCTIC P12 PWM PST A-RGB 0dB (3 adet, Value Pack) - 120 mm PWM kasa fanı, statik basınç için optimize edilmiştir, kasa fanı, yarı pasif: 0-2000 U/dak, 5V 3 Pin ARGB-LED - Siyah: Amazon.com.tr

Ayrıca eğer bu fanı alırsam, kasam ile gelen İcue lighting node ile kullanabilir miyim, yoksa onun için alacağım fanların da corsair mi olması lazım?
Bu arada herhangi bir RGB sevdam yok, sadece fiyat performans olarak linkteki 3'lü set iyi gözüktüğü için onu seçtim.
Önerilere açığım, şimdiden teşekkürler.

atkaksoy501

Profesör
Reaksiyon puanı
4,070
Lightning node kullanabilmek için fanların corsair olması lazım. Ayrıca corsair fan hub kısmına bağlanacak fanların tümünün aynı model olması gerek. Ancak corsair olmayan bir fanı eğer anakartınız destekliyorsa anakartınız üzerinden çalıştırabilir ve aydınlatmasını sağlayabilirsiniz.

antidoto17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Lightning node kullanabilmek için fanların corsair olması lazım. Ayrıca corsair fan hub kısmına bağlanacak fanların tümünün aynı model olması gerek. Ancak corsair olmayan bir fanı eğer anakartınız destekliyorsa anakartınız üzerinden çalıştırabilir ve aydınlatmasını sağlayabilirsiniz.
anladım hocam, attığım linkteki fanlar nasıldır acaba? 1 arkaya 2 yukarıya fan almam gerekiyor, sanırım hepsinin tahliye fanı olması lazım. Önerdiğiniz fanlar var mıdır acaba? Bütçem maks 400

atkaksoy501

Profesör
Reaksiyon puanı
4,070
Yani çok bir bilgim yok ancak linkteki fanlar fena durmuyor. Ben kasadan gelen fanları kullanıyorum. Benim kasada da corsair LL120 geldi + bir de tahliye fanı vardı ama model kodunu bilmiyorum.