Sistem Kapanıyor Ve Açılıyor.

Bu konuyu okuyanlar

sqeax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorunumu en baştan ve detaylıca anlatıyorum.
Eylül ayında bilgisayarda bir sorun oldu çoğu oyuna girerken menüdeyken bilgisayar kapanıyor açılıyor döngüye giriyordu
Tamir ettirmeye gittiğimizde ise adamda sorunsuz çalışıyordu ondan dolayı evdeki prizleri vb kontrol ettik.
Fakat onlardada sorun yoktu.
O zamanlar RX570 kullanıyordum sorun ekran kartından olabilir dediler başka ekran kartı taktık oyunlar sorunsuz çalıştı, onun yanında birkaç daha donanımı değiştirdik.
PSU, ANAKART, EKRAN KARTINI değiştirdik.
Ekran kartı GTX1650, B250M, 500W PSU aldık şubat ayında.
Sorunsuz çalışıyordu fakat bir ay öncesine kadar ETS 2 de çekici yöneticisine tıkladığım an bilgisayar kapandı ve tekrar sorunsuz çalıştı belki oyundan dolayı bir sorun olabilir dedim ve devam ettim.
ALT F4 adlı oyunu oynarken bir parkurda patlayan toplar oluyor o top fırlayıp bana çarptığı an bilgisayar kapandı ve tekrar açıldı.
Bugün Friday the 13th oyununu açtım oynuyorum tüfek var tüfeği ateşlediğim an bilgisayar gene kapandı ve geri açıldı sorunsuz çalışmaya devam ediyor.
Sonra sinirlendim tekrar girdim ayarları değiştirdim ve uygula dediğim an tekrar kapandı ve şu an sorunsuz çalışıyor.
Bilgisayarın böyle yapmasını bir şey mi tetikliyor olabilir?
Yardımcı olabilir misiniz?
Oyunda bir arkadaşa sordum belki virüs vardır format at dedi atsam çözülebilecek bir sorun mu?

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,589
Sorunumu en baştan ve detaylıca anlatıyorum.
Eylül ayında bilgisayarda bir sorun oldu çoğu oyuna girerken menüdeyken bilgisayar kapanıyor açılıyor döngüye giriyordu
Tamir ettirmeye gittiğimizde ise adamda sorunsuz çalışıyordu ondan dolayı evdeki prizleri vb kontrol ettik.
Fakat onlardada sorun yoktu.
O zamanlar RX570 kullanıyordum sorun ekran kartından olabilir dediler başka ekran kartı taktık oyunlar sorunsuz çalıştı, onun yanında birkaç daha donanımı değiştirdik.
PSU, ANAKART, EKRAN KARTINI değiştirdik.
Ekran kartı GTX1650, B250M, 500W PSU aldık şubat ayında.
Sorunsuz çalışıyordu fakat bir ay öncesine kadar ETS 2 de çekici yöneticisine tıkladığım an bilgisayar kapandı ve tekrar sorunsuz çalıştı belki oyundan dolayı bir sorun olabilir dedim ve devam ettim.
ALT F4 adlı oyunu oynarken bir parkurda patlayan toplar oluyor o top fırlayıp bana çarptığı an bilgisayar kapandı ve tekrar açıldı.
Bugün Friday the 13th oyununu açtım oynuyorum tüfek var tüfeği ateşlediğim an bilgisayar gene kapandı ve geri açıldı sorunsuz çalışmaya devam ediyor.
Sonra sinirlendim tekrar girdim ayarları değiştirdim ve uygula dediğim an tekrar kapandı ve şu an sorunsuz çalışıyor.
Bilgisayarın böyle yapmasını bir şey mi tetikliyor olabilir?
Yardımcı olabilir misiniz?
Oyunda bir arkadaşa sordum belki virüs vardır format at dedi atsam çözülebilecek bir sorun mu?
Isı değerleri neler? msi afterburner ile oyun içinde bakarmısınız ayrıca kapanırken kaç oluyor en son ?

sqeax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Isı değerleri neler? msi afterburner ile oyun içinde bakarmısınız ayrıca kapanırken kaç oluyor en son ?
Isı değerleri en fazla cpu da 80i gördüm.
Ekran kartı çoğunlukla 60 70 arası çalışıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kapanırken yakalama şansım çok az aniden farkında olmadan oluyor.

sqeax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorun belli oldu. Ekran kartı ve işlemci haşlanıyor. Termal Macun bakımlarını yaptınız mı? Yaptıysanız ne zaman yaptınız?
İşlemci termal macununu en fazla 1 2 ay önce değiştirdik.

Sorun belli oldu. Ekran kartı ve işlemci haşlanıyor. Termal Macun bakımlarını yaptınız mı? Yaptıysanız ne zaman yaptınız?
Ama dediğim gibi eski ekran kartımdaykende bu sorun vardı ama tamir etmeye götürdğümüzde çalışıyordu sorunsuz.

Ve bilgisayarı daha yeni açtım oyuna girdim ısınmamıştı bu sorun varken.

Son düzenleme:

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
Hangi termal macunu sürdünüz?

Markası modeli nedir?

sqeax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Markası belli değil demek ki. Yeni termal macun alıp sürün.
Sadece bütün olay bir termal macun yüzünden mi olacak?
Diyorum ki bilgisayar ısınmamışkende aynı sorun.
İlla ondan diyorsanız değiştiririz.

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,589
Sadece bütün olay bir termal macun yüzünden mi olacak?
Diyorum ki bilgisayar ısınmamışkende aynı sorun.
İlla ondan diyorsanız değiştiririz.
Msi afterburner indirin sıcaklığı hep kontrol edin kapanmadan önce kaç olduğunu görürsünüz.

sqeax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Msi afterburner indirin sıcaklığı hep kontrol edin kapanmadan önce kaç olduğunu görürsünüz.
Kapanmadan değilde CPU genellikle 43 44 civarlarında.
GPU genellikle 49 50 51 civarlarında.

Bilgisayarın sıcaklık değerleri nasıl?
Bugün tekrar iyice baktım.

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,589

Bugün tekrar iyice baktım.
Bize kapanmadan önce lazım yani bir anda 80-90 dereceye çıkabiliyor.

Son mesajlar