Daha Iyi Şınav Çekmek

Bu konuyu okuyanlar

DDLAO

Asistan
Reaksiyon puanı
249
Hocalarım merhaba. 5 yıldır çöp bir PC ile dolaşan biri olarak, babamdan bir teklif aldım. Anında kabul ettim. Eğer aralıksız 100 şınav çekebilirsem 5k’lık bir sistem toplayacağım. Tabii şu an için güzel bir sistem toplanmaz ama elimden gelen yalnız bu. Neyse, sormak istediğim yere geleyim. Şu an, 2 yıldır aynı koltukta oturup kalkmayan, sporla uzaktan yakınsan alakası olmayan ben, tek seferde 34 şınav çekebiliyorum. Yani antrenmansız. Peki bunu 100’e kaç haftada veya ayda tamamlayabilirim? Nasıl bir plan izlemeliyim?

DESLAER

Müdavim
Reaksiyon puanı
630
her akşam arttırarak git ilk akşam 20den başla 25 30 diye git alışıyorsun kilon varsa önce kilo verdaha rahat çekersin

UnFrGvnG

Müdavim
Reaksiyon puanı
990
Hocalarım merhaba. 5 yıldır çöp bir PC ile dolaşan biri olarak, babamdan bir teklif aldım. Anında kabul ettim. Eğer aralıksız 100 şınav çekebilirsem 5k’lık bir sistem toplayacağım. Tabii şu an için güzel bir sistem toplanmaz ama elimden gelen yalnız bu. Neyse, sormak istediğim yere geleyim. Şu an, 2 yıldır aynı koltukta oturup kalkmayan, sporla uzaktan yakınsan alakası olmayan ben, tek seferde 34 şınav çekebiliyorum. Yani antrenmansız. Peki bunu 100’e kaç haftada veya ayda tamamlayabilirim? Nasıl bir plan izlemeliyim?
Kendini okadar zorlama omurilige cok zarar verirsin herkesin vücud yapısı farklı kimi 100 tane çerez niyetine çeker kim zorlanarak kimi 500 tane.

fortekno

Asistan
Reaksiyon puanı
189
Kimi 15 tane anca ?
Bence pazarlık yapıp 50'ye indir. Olmadı yanına şınav dışında bir şey koy.

Reaksiyon puanı
298
Sınavdan 100 almak olarak anlayan ben.

DDLAO

Asistan
Reaksiyon puanı
249
her akşam arttırarak git ilk akşam 20den başla 25 30 diye git alışıyorsun kilon varsa önce kilo verdaha rahat çekersin
Hocam sizce her gün 5 arttırabilir miyim çalışırsam? Öyleyse cidden sevindim çünkü. :)
Kendini okadar zorlama omurilige cok zarar verirsin herkesin vücud yapısı farklı kimi 100 tane çerez niyetine çeker kim zorlanarak kimi 500 tane.
Ben de önce tüm gün çalışmayı planlıyordum fakat dediğinizi düşündüm, o yüzden planlı gitmeye karar verdim. 1 saat önce falan çektim 34 şınavı, şu an kolumu zar zor kaldırıyorum. :D Bu arada 13 yaşındayım, 177 cm. boyum var, 65 kilo civarıyım.
Kimi 15 tane anca ?
Hocam biraz da vücut yapısı ile alakalı. Şu an ciddi söylüyorum, en fazla 3 yapabiliyorum mekiği. Göbeği salınca tabii gitti tüm kaslar. :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sınavdan 100 almak olarak anlayan ben.
Hocam yatın uyuyun böyle gezmeyin siz. :D

DESLAER

Müdavim
Reaksiyon puanı
630
Hocam sizce her gün 5 arttırabilir miyim çalışırsam? Öyleyse cidden sevindim çünkü. :)
ben 4 sene önce 4 şınav çekebiliyordum benim zamanım biraz boldu günde 2 arttırdım ilk baş sonra 4 5 gitti bir anda arttırma zorlandığın zaman 2-3 gün o sayıda kal

fortekno

Asistan
Reaksiyon puanı
189
Hocam 65 kiloda ne kadar göbeğiniz olabilir ki? :)
Ayrıca her gün düzenli bir artış görmeniz zor. Bir gün 5 artar ertesi gün 3 azalır ama 1 hafta sonrasına baktığınızda genel bir artış olur.
Protein ağırlıklı beslenmeye dikkat edin.

Akagi

Doçent
Reaksiyon puanı
841
Uygulama mağazalarında vücut geliştirme programları var bakabilirsiniz.

DDLAO

Asistan
Reaksiyon puanı
249
ben 4 sene önce 4 şınav çekebiliyordum benim zamanım biraz boldu günde 2 arttırdım ilk baş sonra 4 5 gitti bir anda arttırma zorlandığın zaman 2-3 gün o sayıda kal
Tamamdır hocam, sağ olun. Peki sizce sabah-akşam birer kez düşene kadar şınav çekmek mi, arada bir yavaş yavaş çekmek mi daha etkili? Bu arada bir de halter var bende, onu da kullanabilirim.
Hocam 65 kiloda ne kadar göbeğiniz olabilir ki? :)
Ayrıca her gün düzenli bir artış görmeniz zor. Bir gün 5 artar ertesi gün 3 azalır ama 1 hafta sonrasına baktığınızda genel bir artış olur.
Protein ağırlıklı beslenmeye dikkat edin.
Bir görseniz kaç aylık dersiniz o kadar hocam. :D Zaten öyle her gün 5 artsın diye bir hedefim yok, haftada 10 arttırmak bile wow dedirtti bana.
Babanız bunu neden söylemiş olabilir.?
Yok hocam sözünde duran adamdır kendisi, okul birincisi olursan telefon alacağım demişti almıştı. Tabii 5k deyip 2.5k‘lık almıştı da o ayrı bir konu. :D
Uygulama mağazalarında vücut geliştirme programları var bakabilirsiniz.
Deneyeyim hocam, sağ olun. :)

DESLAER

Müdavim
Reaksiyon puanı
630
Tamamdır hocam, sağ olun. Peki sizce sabah-akşam birer kez düşene kadar şınav çekmek mi, arada bir yavaş yavaş çekmek mi daha etkili? Bu arada bir de halter var bende, onu da kullanabilirim.
yavaş çek daha hızlı hedefine ulaşırsın halterle uğraşma bence

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290

Bir görseniz kaç aylık dersiniz o kadar hocam. :D Zaten öyle her gün 5 artsın diye bir hedefim yok, haftada 10 arttırmak bile wow dedirtti bana.

Yok hocam sözünde duran adamdır kendisi, okul birincisi olursan telefon alacağım demişti almıştı. Tabii 5k deyip 2.5k‘lık almıştı da o ayrı bir konu. :D

Deneyeyim hocam, sağ olun. :)
Bir baba derslerini çalış pc alırım der
Bir baba eve katkın olunca sana hediye de alır
Ama sınav çekmek nedir yaw, Çok garip ne babalar var.

DDLAO

Asistan
Reaksiyon puanı
249
Bir baba derslerini çalış pc alırım der
Bir baba eve katkın olunca sana hediye de alır
Ama sınav çekmek nedir yaw, Çok garip ne babalar var.
Ya hocam evde çok dalga geçiyorlar affedersiniz o arka taraf kalkar mı sende diyorlar bana, sonra dalgasına 100 çerez gelir bana dedim, 100 çekersen yarın kulaklık alacağım dedi. Tüm hevesim kaçtı, bilgisayara çevirdim onu. :D Ama inanıyorum, zaten 1 aya emekli olacak Allah izin verirse, ondan yaparsam alır diye düşünüyorum. :)

fortekno

Asistan
Reaksiyon puanı
189
Vücut ağırlığın dışında halter dambıl vs. kullanma kemik gelişimini olumsuz etkiler. Sadece vücut ağılığın yeterli olur zaten. Bir de kendini aşırı zorlama.

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
Ya hocam evde çok dalga geçiyorlar affedersiniz o arka taraf kalkar mı sende diyorlar bana, sonra dalgasına 100 çerez gelir bana dedim, 100 çekersen yarın kulaklık alacağım dedi. Tüm hevesim kaçtı, bilgisayara çevirdim onu. :D Ama inanıyorum, zaten 1 aya emekli olacak Allah izin verirse, ondan yaparsam alır diye düşünüyorum. :)
Babana söyle bir talipli daha var.150 sine ekran kartı aslın yeter de :D

DDLAO

Asistan
Reaksiyon puanı
249
Vücut ağırlığın dışında halter dambıl vs. kullanma kemik gelişimini olumsuz etkiler. Sadece vücut ağılığın yeterli olur zaten. Bir de kendini aşırı zorlama.
Tamamdır hocam, çok sağ olun. :)
Babana söyle bir talipli daha var.150 sine ekran kartı aslın yeter de :D
Benim hedefim de aslında şimdi 100 yapıp APU toplamak, gerisinde 1 sene LGS’ye çalışıp iyi puan alıp ekran kartı aldırmak. :D Sizinkini de söyleyeyim, videoya çeker atarsınız şınavları. :D

DESLAER

Müdavim
Reaksiyon puanı
630
Aralıksız 34 tane çekip pert oldum, aralıklı bir şekilde 50’ye çıkarım gibi ama 60’tan tam emin değilim. :D
biraz kilo ver vicut ağarlığın azalırsa daha kolay çekersin. zamanla arttır ama sakın bir anda arttırma

DDLAO

Asistan
Reaksiyon puanı
249
biraz kilo ver vicut ağarlığın azalırsa daha kolay çekersin. zamanla arttır ama sakın bir anda arttırma
O zaman dediğiniz gibi, yavaş yavaş arttıracağım. Kilo meselesini biraz da uzun vadede sağlık açısından yapayım çünkü 1 ayda öyle ahım şahım kilo veremem, gördüğümü yiyorum. :D Ama yani 65 kiloyum, boyuma göre iyi fakat biraz yağ var. Onun için de 15 dakika son ağırlıkta bisiklet gibi bir şey var, onda bacaklarımı geliştiriyorum. Bugün bayağı zorladım, bisikletten inerken yere düşüyordum. :D

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Şınav daha çok kol gücüne dayalı,ancak omurlara da sağlam yük biniyor.Yani .belini incitebilirsin.Kollarına ise ,hiç bi şey olmaz. Ağrıdığı ile kalır.Tabi ki zamanla onlarda güçlenecektir.

Omurlarını güçlendirmek için,önce ,fazla zorlamadan ,azar azar arttıra arttıra,mekik çekmeye çalış. Göbek kaslarıda gelişir.

Yani,mekik ve şınav aslında iki ayrılmaz parça gibidir. Zamanında ,100 mekik ve 100 şınavı arka arkaya çekebilen biri olarak bunları söylüyorum.

Fakat yine de,hiçbi zaman gücünün son kertelerine kadar zorlama. O derecelere geldiği anda ,daha fazla yüklenirsen /devam edersen,vücüduna zarar verebilirsin.

DDLAO

Asistan
Reaksiyon puanı
249
Şınav daha çok kol gücüne dayalı,ancak omurlara da sağlam yük biniyor.Yani .belini incitebilirsin.Kollarına ise ,hiç bi şey olmaz. Ağrıdığı ile kalır.Tabi ki zamanla onlarda güçlenecektir.

Omurlarını güçlendirmek için,önce ,fazla zorlamadan ,azar azar arttıra arttıra,mekik çekmeye çalış. Göbek kaslarıda gelişir.

Yani,mekik ve şınav aslında iki ayrılmaz parça gibidir. Zamanında ,100 mekik ve 100 şınavı arka arkaya çekebilen biri olarak bunları söylüyorum.

Fakat yine de,hiçbi zaman gücünün son kertelerine kadar zorlama. O derecelere geldiği anda ,daha fazla yüklenirsen /devam edersen,vücüduna zarar verebilirsin.
Çok sağ olun hocam. Şu an biraz fazla zorlamışım sanırım, kollarım zor kalkıyordu. :D Ama 2 gün bir şey yapmadım, geçti. Şimdi dediğiniz gibi kendimi aşırı zorlamadan yapıyorum, daha rahat gibi. :)