Ekonomiden Memnun Musunuz? Anket

Ekonomiden memnun musunuz?

• Evet memnunum

• Hayır değilim

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Arkadaşlar soru kısa ekonomiden memnun musunuz?

istediklerinize ne kadar sürede sahip oluyorsunuz? Veya sahip olabiliyor musunuz?

Akagi

Doçent
Reaksiyon puanı
841
1620077944067.png

1620077958749.png
Gerçekten çok iyi ekonomi. 2023'te süper güç olacağız yeğen(!)
Cidden evet diyen kişi kim? :D

UnFrGvnG

Müdavim
Reaksiyon puanı
990
Şuan ekonomi iyi diyecek adamın ya gözü kör yada aklı yarımdır...

Bu soru çok kolay :) Asıl sorulması gereken anket bu ekonomiyi kim düzeltir. ( Muhalefet ekonomiyi düzeltebilir mi o ışığı o umudu gören var mı ? )
Siyaset konusunu sanal yerden açmayı pek sevmem ama yinede sormak istiyorum, herkes cumhurbaskani sucluyor, şuan gündemde olan 128 milyar dolar nerde ? O bulundu diyelim bütün ekonomi duzelicekmi, bu para yiyilicek bi para değil borçlarimiz çok onlara verildi belkide bilemeyizki, Türkiye zaten kısaca fakir bir devlet, borç aliyoruz faiziyle geri ödüyoruz bu şekilde ekonomi azda olsa ileriliyor..
Mesaj otomatik birleştirildi:

Siyaset konusunu sanal yerden açmayı pek sevmem ama yinede sormak istiyorum, herkes cumhurbaskani sucluyor, şuan gündemde olan 128 milyar dolar nerde ? O bulundu diyelim bütün ekonomi duzelicekmi, bu para yiyilicek bi para değil borçlarimiz çok onlara verildi belkide bilemeyizki, Türkiye zaten kısaca fakir bir devlet, borç aliyoruz faiziyle geri ödüyoruz bu şekilde ekonomi azda olsa ileriliyor..
Yine sağolsun o olmasa şuan dahada kötü biryerlerde olucaktik ekonomide, hala kötü ama dahada kötü olabilirdik.

olge

Asistan
Reaksiyon puanı
185

Yine sağolsun o olmasa şuan dahada kötü biryerlerde olucaktik ekonomide, hala kötü ama dahada kötü olabilirdik.
Niye sağolsun ya? Eşcinsele terörist der kadınını savunmaz her türlü pisliği yer ama sağolsun öyle mi?

UnFrGvnG

Müdavim
Reaksiyon puanı
990
Niye sağolsun ya? Eşcinsele terörist der kadınını savunmaz her türlü pisliği yer ama sağolsun öyle mi?
Abartma okadar, öyle bişe ilk defa duydum senden kanıt gosterirmisiniz ?, Ve okadar nankör olmayın gerçekten.

Hergun cuma namazı kılan :D, imamhatipleri kapatan, başörtüyu actiran birinemi teşekkür ediceksiniz ?

olge

Asistan
Reaksiyon puanı
185
Abartma okadar, öyle bişe ilk defa duydum senden kanıt gosterirmisiniz ?, Ve okadar nankör olmayın gerçekten.

Hergun cuma namazı kılan :D, imamhatipleri kapatan, başörtüyu actiran birinemi teşekkür ediceksiniz ?

Türkiye zaten müslüman ülke değil mi :D?

UnFrGvnG

Müdavim
Reaksiyon puanı
990

Türkiye zaten müslüman ülke değil mi :D?
Konuyu biraz daha acicamda sanal ortamda konuşmayı sevmem ben uzatmicam daha fazla

Konuyu biraz daha acicamda sanal ortamda konuşmayı sevmem ben uzatmicam daha fazla
Bu konuları

UnFrGvnG

Müdavim
Reaksiyon puanı
990
Kimi savunduğun apaçık ortada da neyse, oy zamanı bakalım o savunduğun adam olacak mı artık
Seninde belli, o adam dediğin kişi sayesinde bu rahatlığı yasiyosun az olsada, o çok güvendiğiniz adam bi cumhurbaskani olmayi başarsinda ozaman bakiyim ne degisicek

olge

Asistan
Reaksiyon puanı
185
Seninde belli, o adam dediğin kişi sayesinde bu rahatlığı yasiyosun az olsada, o çok güvendiğiniz adam bi cumhurbaskani olmayi başarsinda ozaman bakiyim ne degisicek
Neyin rahatlığını yaşıyorum? Ne para var ne mutluluk var, hobi edinmeye param yok, kimin umrunda? Sarayında keyif yaparken ben burada doların düşmesini niye bekliyorum? Yukarda yazdığım 6 yıldır Macbook alamıyorum şeyi de kaç yıl önce 3 bin liraydı, gel de bul o fiyata şimdi. Çok savunduğun insanın bir başarısını söyle bana, hak vereyim ben sana. Araştırmadan bir şey söylemem zaten. Bu kadar insan boş yere mi sevmiyor bu adamı? Kusura bakma da böyle güzel ülkeyi bu hale getiren kişi de o kişi.

UnFrGvnG

Müdavim
Reaksiyon puanı
990
Neyin rahatlığını yaşıyorum? Ne para var ne mutluluk var, hobi edinmeye param yok, kimin umrunda? Sarayında keyif yaparken ben burada doların düşmesini niye bekliyorum? Yukarda yazdığım 6 yıldır Macbook alamıyorum şeyi de kaç yıl önce 3 bin liraydı, gel de bul o fiyata şimdi. Çok savunduğun insanın bir başarısını söyle bana, hak vereyim ben sana. Araştırmadan bir şey söylemem zaten. Bu kadar insan boş yere mi sevmiyor bu adamı? Kusura bakma da böyle güzel ülkeyi bu hale getiren kişi de o kişi.
Bak o konuda haklisin ben hoç peygamber demedim buna ama okadarda deme be, senin dediğin baskan gelse daha iyi olacagininda garanatisini vermen mümkünmü ?, Yani para konusunda malesef baya sıkıntı çekiyoruz ama dahada kötü olabilirdik o gelseydi

Halimize yine şükür ekmek parasi bulamayan bi dönemdeyiz :(

olge

Asistan
Reaksiyon puanı
185
Bak o konuda haklisin ben hoç peygamber demedim buna ama okadarda deme be, senin dediğin baskan gelse daha iyi olacagininda garanatisini vermen mümkünmü ?, Yani para konusunda malesef baya sıkıntı çekiyoruz ama dahada kötü olabilirdik o gelseydi
Dostum benim gelecek dediğim başkan yok ki? Kim kurtaracak bu ülkeyi bu günden sonra bilmiyorum. Zaten garanti de vermiyorum X kişisi gelse şöyle böyle olacak diye

UnFrGvnG

Müdavim
Reaksiyon puanı
990
Dostum benim gelecek dediğim başkan yok ki? Kim kurtaracak bu ülkeyi bu günden sonra bilmiyorum. Zaten garanti de vermiyorum X kişisi gelse şöyle böyle olacak diye
Kusura bakma başta biraz sert konustumda demek istediğini yeni anladim, ben sandım gelmesini istediğin kişi okadar iyiki melek o sıfır hata öyle anladım, bastada dedigim gibi bu ortamda bu konulari konusmayi sevmiyorum ben, ince konular bunlar yüzyüze olmiyinca bu tür sorunlar cikiyor, zaten 83 milyon şuan nüfus 20 milyon suriyeli var nerden baksan en az hiç de sevmem bizide sevmiyo zaten onlar hep kendilerini düşünürler !, açlıktan greve girmiş millet para yokki ülkede kaç kişinin hakkına giriyor tabi

olge

Asistan
Reaksiyon puanı
185
Kusura bakma başta biraz sert konustumda demek istediğini yeni anladim, ben sandım gelmesini istediğin kişi okadar iyiki melek o sıfır hata öyle anladım, bastada dedigim gibi bu ortamda bu konulari konusmayi sevmiyorum ben, ince konular bunlar yüzyüze olmiyinca bu tür sorunlar cikiyor, zaten 83 milyon şuan nüfus 20 milyon suriyeli var nerden baksan en az hiç de sevmem bizide sevmiyo zaten onlar hep kendilerini düşünürler !, açlıktan greve girmiş millet para yokki ülkede kaç kişinin hakkına giriyor tabi
Onlara öncelik varmış diye duydum yanlış olmasın bilmiyorum tam ama şöyle bir şey var ki bu kadar imkan sunuluyor onlara niye gitsinler ki? Çoğu var çalışıyor ediyor, kimi Suriyelisi sokakta Kalmış falan, hoş değil benim gözümde ya şu tablo, daha konuşmak istemiyorum. Her gün moralim bozuluyor zaten yeter.

olge

Asistan
Reaksiyon puanı
185
Neyse hadi iyi geceler, sabah bir kontrol ederim belki banlanırım :D

Son düzenleyen moderatör:
Reaksiyon puanı
2,554
Geçen youtubede Arjantin i anlatmış sümeyra çenet onu izledim sonra yorumlara baktım da gerçekten Arjantin olma yolunda hızla ilerliyoruz çünkü bizim gittiğimiz yollardan gitmişler biz sadece biraz geriden takip ediyoruz onları.Eğer bişiler değişmezse sonumuz aynı olacak.Şimdi baktım da 1 dolar 93 Arjantin pesosu ediyormuş.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Evet yazacak kişiyi 4 gözle bekliyorum ?
Dünya koşullarını, salgını, global konkjüktür vs. düşünüldüğünde ben memnunum. Bu soruya 60 ve 70'li yıllardan bu yana Türkiyenin ekonomi seyrini bilmeyenler asla sağlıklı olarak cevaplayamaz, bilemez.

Herşey doğrudur, herşey idealdir demiyorum, lakin mevcutlar içinde olabilecek en iyisidir. KK'nın SSK müdürlüğü dönemini çok iyi hatırlıyorum. Eğer onlarda bir istikbal görseydim hiç tereddütsüt, ideolojilerine falan bakmadan desteklerdim.

Ondan daha iyisi gelene kadar Recep Tayyip ERDOĞAN!
Vesselam! :)

DDLAO

Asistan
Reaksiyon puanı
249
Dünya koşullarını, salgını, global konkjüktür vs. düşünüldüğünde ben memnunum. Bu soruya 60 ve 70'li yıllardan bu yana Türkiyenin ekonomi seyrini bilmeyenler asla sağlıklı olarak cevaplayamaz, bilemez.

Herşey doğrudur, herşey idealdir demiyorum, lakin mevcutlar içinde olabilecek en iyisidir. KK'nın SSK müdürlüğü dönemini çok iyi hatırlıyorum. Eğer onlarda bir istikbal görseydim hiç tereddütsüt, ideolojilerine falan bakmadan desteklerdim.

Hamdolsun patates, soğan ihraç ediyoruz.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555

Altına imzamı atarım :) Bu dünya konjektüründe, bu kadar çok olumsuz dış ve iç kargaşa ortamı ve düşman trafiğinde olabilecek en iyi durum budur.

Son düzenleyen moderatör:

differentturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,059
Asgari maaş 3000 TL. Ortalama birinin yiyecek ihtiyacı için ayıracağı para minimum 1500TL. Su, elektrik, doğalgaz gibi masraflar 500TL desek, geriye 1000TL kalıyor. E bu kişi eğlenmeyecek mi? Evin kirasını, sigortaları da ödemek zorunda değil mi?

? Sevmem ama şu anda bu ülkeyi düzgün yönetecek adam yok.