Radeonhd 8730M Driver Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

gns.bugra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Selam arkadaşlar AMD RadeonHD 8500/8700M ( 8730 ) isimli ekran kartımla ilgili bir sorunum var, sorun şu ki; ekran kartının güncellemesi var ben bu güncellemeyi Driver Booster ve kendim Amd sitesinden de indirerek kurmayı denedim ikisinde de aynı sorunu yaşadım sorun şu bilgisayar açılırken siyah ekranda kalıyor ve hiç bir şekilde açılmıyor açmak için ya sıfırlamam veya güvenli modda girmem gerekiyor. Güvenli modda girdikten sonra Aygıt Yöneticisinden AMD ekran kartını devre dışı bırakıyorum yeniden başlattığımda Laptop Intel ekran kartı bile başlıyor orada bir sıkıntı yok. ( 2 Ekran kartı var Intel ve Amd ) Ben bu sorunu nasıl çözebilirim aygıt yöneticisinde ekran kartının olaylar kısmınıda aşağıya bırakıyorum. Not; Dizüstü bilgisayarım eski bir bilgisayar bilginiz olsun.

Ekli dosyalar

• amd.png
    amd.png
    2.8 KB · Görüntüleme: 121

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
sürücüyü kaldırıp tekrar kur(youtube da videoları var)

gns.bugra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Toplamda 4 kere kurmayı denedim 2 kere Driver Booster ile 2 kere kendim hepsinde önceki sürücüleri kaldırarak denedim fakat olmadı.

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
Toplamda 4 kere kurmayı denedim 2 kere Driver Booster ile 2 kere kendim hepsinde önceki sürücüleri kaldırarak denedim
driver da sıkıntı olabilir driverı kaldırarak kullan şimdilik (başkası çözüm buana kadar)

Eratosthenes

Müdavim
Reaksiyon puanı
860
Selam arkadaşlar AMD RadeonHD 8500/8700M ( 8730 ) isimli ekran kartımla ilgili bir sorunum var, sorun şu ki; ekran kartının güncellemesi var ben bu güncellemeyi Driver Booster ve kendim Amd sitesinden de indirerek kurmayı denedim ikisinde de aynı sorunu yaşadım sorun şu bilgisayar açılırken siyah ekranda kalıyor ve hiç bir şekilde açılmıyor açmak için ya sıfırlamam veya güvenli modda girmem gerekiyor. Güvenli modda girdikten sonra Aygıt Yöneticisinden AMD ekran kartını devre dışı bırakıyorum yeniden başlattığımda Laptop Intel ekran kartı bile başlıyor orada bir sıkıntı yok. ( 2 Ekran kartı var Intel ve Amd ) Ben bu sorunu nasıl çözebilirim aygıt yöneticisinde ekran kartının olaylar kısmınıda aşağıya bırakıyorum. Not; Dizüstü bilgisayarım eski bir bilgisayar bilginiz olsun.
Driver booster gibi programlar güvenilir değiller yanlış ve eski sürücüyü kurabiliyor
ddu programı ile ekran kartı sürücüsünü tamamen silip amd nin sitesinden doğru sürücüyü indirip elle kurmalısın

gns.bugra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Driveri amd'nin amd cleanup programı ile kaldırdım aygıt yöneticisinde aşağıdaki gibi gözüküyor.
1619772957979.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

Driver booster gibi programlar güvenilir değiller yanlış ve eski sürücüyü kurabiliyor
ddu programı ile ekran kartı sürücüsünü tamamen silip amd nin sitesinden doğru sürücüyü indirip elle kurmalısın
Dediğin gibi ddu programını kullanarak silmeyi deneyebilirim birde amd cleanup ile aynı kapıya çıkmaz mı ama?

Eratosthenes

Müdavim
Reaksiyon puanı
860
Driveri amd'nin amd cleanup programı ile kaldırdım aygıt yöneticisinde aşağıdaki gibi gözüküyor.Ekli dosyayı görüntüle 150088

Dediğin gibi ddu programını kullanarak silmeyi deneyebilirim birde amd cleanup ile aynı kapıya çıkmaz mı ama?
ddu programının tamamen hiçbir kalıntı bırakmadan temizlediğini biliyorum o yüzden bu programı dene bi denemekten zarar gelmez sonra DOĞRU sürücüyü indirip manuel olarak kur

gns.bugra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
ddu programının tamamen hiçbir kalıntı bırakmadan temizlediğini biliyorum o yüzden bu programı dene bi denemekten zarar gelmez sonra DOĞRU sürücüyü indirip manuel olarak kur
Haklısınız denemekten zarar gelmez DDU programı ile temizleyeceğimde ben ne olur ne olmaz size şunu sunayım doğru indiriyorum değil mi? AMD sitesinde sürücüler kısmında.
1619773821163.png

gns.bugra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
cpu-z programı ile tam modelini öğrenebilir misiniz şuan hangi sürücü tam anlayamadım
Cpu-z programına geldiğimde sadece Intel ekran kartını görüyor, aygıt yöneticisinde ise Microsoft temel görüntü bağdaştırıcısı amd cleanup programı ile driveri sildikten sonra böyle oldu ekran kartımın adı Amd Radeon HD 8500/8700M. Dell Inspıron 5521 adlı laptopta bulunuyor sadece diye biliyorum tam emin değilim.
1619774279846.png

Eratosthenes

Müdavim
Reaksiyon puanı
860
Cpu-z programına geldiğimde sadece Intel ekran kartını görüyor, aygıt yöneticisinde ise Microsoft temel görüntü bağdaştırıcısı amd cleanup programı ile driveri sildikten sonra böyle oldu ekran kartımın adı Amd Radeon HD 8500/8700M. Dell Inspıron 5521 adlı laptopta bulunuyor sadece diye biliyorum tam emin değilim.Ekli dosyayı görüntüle 150092
normalde display devce selection yazan bölümden ekran kartını seçip özelliklerine bakabilirdik ama sanırım seçme şansın yok o zaman doğru sürücüyü bulup indir

not : sürücüyü silme ve yükleme işlemini güvenli modda yap

gns.bugra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Tamamdır deniyeyim

Şu anda yükleme işlemini yapacağıma full install mı yapmalıyım driver only mı?

@mtk3146

Son düzenleme:

Son mesajlar