Iphone Se 2020 Telefonum Isınıyor Ve Pil Sağlığı

Bu konuyu okuyanlar

dopeboy

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Merhabalar. Ekim ayının ortasında aldığım ve çok dikkatli kullandığım telefonum özellikle dışarı çıktığımda normalden fazla olan bir ısınmayla karşılaşıyorum. Evdeyken telefonla oynasam dahi neredeyse ısın ayan telefon dışarısa youtube videosu izlerken bile ısınıyor. Ayrıxa daha dün pil sağlığım yüzde 96ydı ve powerbank ile şarj ettim ve şarj ederken mecburen Yandex Navigasyonu kullanmak zorunda kaldım. Normalde yaptığım bir şey değildir telefon şarjdayken fakat eve döndüğümde baktım ki pil sağlığı yüzde 94e inmiş. Böyle bir şey nasıl olabiliyor? Yani ne yapmalıyım? Garantiye göndermeli miyim? Normal midir bu ısınma veya pil sağlığının bam diye yüzde 2 azalması. Yardımcı olursanız sevinirim.

Reaksiyon puanı
8,007
Dışarıda ısınması gayet doğal. Çok telefon değiştirdim iş gereği hepsi dışarıda aşırı derece ısınıyordu. Şu an 11 Pro var o da evde hiç ısınmıyor dışarıda whatsappda görüşürken bile ısınıyor.

Pil sağlığı ise SE ve 11 serisinde sorunlu aşırı hızlı düşüyor. 94 gayet iyi şu an kullanmaya devam edin daha da düşerse yollarsınız servise. Düşük güç moduna da pek almayın o da hızlı düşürtüyor.

dopeboy

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Isınması normal değil garantiye gönder.
Elimi yakacak bir sıcaklık değil ama. Elime aldığımda evet ısınmış denir ama öyle el yakacak bir sıcaklık değil.
Dışarıda ısınması gayet doğal. Çok telefon değiştirdim iş gereği hepsi dışarıda aşırı derece ısınıyordu. Şu an 11 Pro var o da evde hiç ısınmıyor dışarıda whatsappda görüşürken bile ısınıyor.

Pil sağlığı ise SE ve 11 serisinde sorunlu aşırı hızlı düşüyor. 94 gayet iyi şu an kullanmaya devam edin daha da düşerse yollarsınız servise. Düşük güç moduna da pek almayın o da hızlı düşürtüyor.
Düşük güç moduna hiç almıyorum. Kız arkadaşımda da 11 var o da dışarıda normalden daha fazla ısındığını söylüyor. Yine pil seviyesi çok hızlı düşerse servisi arayacağım. Teşekkürler

LinuxIsNotUniX

Doçent
Reaksiyon puanı
963
Elimi yakacak bir sıcaklık değil ama
eğer vestel venüs kullansaydınız kağıdı bile yakabilirdiniz :)
annemin telefonu vestel oyun açıyorum telefon direk köze dönüyor ki bu oyunu en fazla 5 dk oynamadan telefon kapanıyor :D

Onur_0168

Asistan
Reaksiyon puanı
93
Bir şey soracağım konu ile alakalı değil ama pil sağlıgı yüzde 90 ile yüzde 100 olan aynı SE 2020'de ne kadar ekran süresi farkı olur sizce günlük ikisi de aynı şekilde kulanılsa?