Bu dosyalar nedir? ne işe yarar?

Bu konuyu okuyanlar

shaheen35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mrb..Arkadaşlar.
Altta görülen resimlerde kırmızı ile gösterdiğim klasörler ve başlangıç programları nedir ?

Mesela MSOCache klaösrünü silicem fakat ne olduğunu tam bilmiyorum..ama şöyle bişey duymuştum Office ' in kayıt bilmemnesi gibi bişey duydum tam bilmediğim için öğrenmek istiyorum...
Yada alttaki sqm... dosyaları gizli olarak C nin altına geliyorlar nerden ve neden geliyor bunlar bu dosyaları ve MSOCache klasörünü silsek sorun olurmu ?
5xsa67zzef.jpg

Birde alttaki başlangıç programları..kırmızı içine aldıklarım.
Ne olduklarını bilen var mı ? ve çalışmalarını iptal etsek bir sorun olur mu ?

2omwb5nczj.jpg

PC MERAKLISI Mod Not: Mesajın tamamı kalın olamaz, Forum Kuralları

sivaspor

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Ilk resim :
  • .sqm dosyalari Live yada MSN messenger'in bir nevi log dosyalari.
  • MSO Cache, bilgisayarina kurdugun microsoft ofis paketinin dosyalari bulunur o dizinde, silebilirsin ama ofis'te bir bozulma oldugunda yada ozellik ekleyip kaldirman gerekince CD takman gerekir.
  • csb adli metin belgesinin icine bakman lazim buyuk ihtimalle oda bir log dosyasidir ama neyin kaydini tutuyor icerigini bilmeden soylemek zor.

Ikinci resim :
  • Domino.exe webcamerasina ait bir dosya iptal etmemen gerek.
  • Nero Filter Check nerocd2k.sys dosyasini kontrol eden bir program devre disi birakmaman lazim.
  • WmSnap3 yine web kameran ile alakali bir program.

shaheen35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ilk resim :
  • .sqm dosyalari Live yada MSN messenger'in bir nevi log dosyalari.
  • MSO Cache, bilgisayarina kurdugun microsoft ofis paketinin dosyalari bulunur o dizinde, silebilirsin ama ofis'te bir bozulma oldugunda yada ozellik ekleyip kaldirman gerekince CD takman gerekir.
  • csb adli metin belgesinin icine bakman lazim buyuk ihtimalle oda bir log dosyasidir ama neyin kaydini tutuyor icerigini bilmeden soylemek zor.

Ikinci resim :
  • Domino.exe webcamerasina ait bir dosya iptal etmemen gerek.
  • Nero Filter Check nerocd2k.sys dosyasini kontrol eden bir program devre disi birakmaman lazim.
  • WmSnap3 yine web kameran ile alakali bir program.

usta ellerine sağlık...çok teşekkür ederim..

bu bilgiler gerçekten çok güzel oldu ve o kadar net anlatmışsınki ellerine kollarına sağlık...Saygılar.

Son mesajlar