Alınacak En Mantıklı Telefon

Bu konuyu okuyanlar

Mertgibisiyok

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
4000 bin tl gibi bir bütçem var o segmentte alınabilecek en mantıklı telefon hangisidir en az 3 yılı çıkarabilmeli

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
4000 bin tl gibi bir bütçem var o segmentte alınabilecek en mantıklı telefon hangisidir en az 3 yılı çıkarabilmeli
Bir telefondan beklentileriniz nedir?
Kamera
İşlemci
Hafıza
Batarya
Amoled veya ips ekran
Aklıma bunlar geldi. Hepsi derseniz o bütçeye bulunmaz. İşlemci derseniz kameradan kısıp işlemcisi daha iyi veya tam tersi telefonlar önerilebilir

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Redmi Note 10 Pro ve A52. Kamera önemliyse A52, kamera dışında Redmi Note 10 Pro'nun daha başarılı olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleme:

Xinzu

Doçent
Reaksiyon puanı
899
Kullanım amacına bağlı. Mi Note 10 lite, Reno4, Poco x3

Son düzenleme:

Mertgibisiyok

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Çoğu kişi A52 yazmış araştırdım gerçekten güzel telefon 4200tl 200tl çıkartabilirim
Bence telefon alınacak doğru zaman değil.
Ne zaman alınır yaz sonu ucuzlarmı çünkü kurban bayramından önce almak istiyorum ama yaz sonu ucuzlarsa beklerim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir telefondan beklentileriniz nedir?
Kamera
İşlemci
Hafıza
Batarya
Amoled veya ips ekran
Aklıma bunlar geldi. Hepsi derseniz o bütçeye bulunmaz. İşlemci derseniz kameradan kısıp işlemcisi daha iyi veya tam tersi telefonlar önerilebilir
Kamera çok önemli değil
İşlemci en yüksek ayarlarda oyun oynamam zaten
Hafıza 128gb
Bataryası rahat 1 günü geçirebilmeli
İps ve amoled farketmez ama amoled olursa daha iyi olur
Ve en önemlisi uzun kullanımlık olsun
Teşekkürler

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,202
Çoğu kişi A52 yazmış araştırdım gerçekten güzel telefon 4200tl 200tl çıkartabilirim

Ne zaman alınır yaz sonu ucuzlarmı çünkü kurban bayramından önce almak istiyorum ama yaz sonu ucuzlarsa beklerim
Telefon fiyatlarında herhangi bir düşüş söz konusu değil. Aksine artışın gerçekleşmesi mümkün. Bir ihtimal A52 modelinde fiyat düşüşü yaşanabilir ancak bu da birkaç ay içerisinde gerçekleşir. Bunun haricinde telefon piyasasında bir düşüş beklenmiyor.

Mertgibisiyok

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Samsung A71 veya A70 , M51
M51 gerçekten güzel bataryası var 7000mah
Tercihlerim samsungtan yana ama xiaominde arayüzü ve özellikleri hoşuma gidiyo ama herkes yazılımı kötü diyip duruyo

Redmi Note 10 Pro ve A52. Kamera önemliyse A52, kamera dışında Redmi Note 10 Pro'nun daha başarılı olduğunu düşünüyorum.
Redmilerde üstelik pro modellerinde kronik sorunlar oluyormuş doğru mu?

İlk olarak poco x3 düşünüyodum ama araştırınca kötü yorumları çoktu yazılımı kötü diyorlar çok sorunu var diyorlar en fazla 6 ay kullanır sın diyorlar ne yapıcam bilemedim

Telefon fiyatlarında herhangi bir düşüş söz konusu değil. Aksine artışın gerçekleşmesi mümkün. Bir ihtimal A52 modelinde fiyat düşüşü yaşanabilir ancak bu da birkaç ay içerisinde gerçekleşir. Bunun haricinde telefon piyasasında bir düşüş beklenmiyor.
Sabahleyin redmi note 10 pro inceleme vidyosu izliyodum 3999tl idi şimdi 4200 olmuş ülke nereye gidiyor

Poco x3 te sorunlar varmış ama gerçek mi bilmiyorum çünkü okuduğum yerlerde sürekli bi fan boyluk atışması var gerçekten iyiyse onu alabilirim

Son düzenleme:

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Bütçe 4000 iken Poco X3'e bakmayın.

A52'nin kamera ve suya dayanıklılık avantajı var. Note 10 Pro'nunsa ekran, batarya, kutu içeriği (kılıf, hızlı şarj adaptörü) ve malzeme kalitesi avantajı var.

İlk olarak poco x3 düşünüyodum ama araştırınca kötü yorumları çoktu yazılımı kötü diyorlar çok sorunu var diyorlar en fazla 6 ay kullanır sın diyorlar ne yapıcam bilemedim
1,5 yıldır Mi 9T kullanıyorum büyük güncellemelerden sonra batarya performansının düşmesi dışında bu konuda sorun yaşadım diyebileceğim bir şey olmadı.