6.500Tl'ye Monitörsüz Sistem Tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

Erin Coşkun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Selamlar bayramdan sonrasına doğru 6.500TL civarı bütçeyle monitörsüz sistem toplamak istiyorum, çok fazla sistem zorlayacak oyunlar oynamam ; CS:GO,PUBG,Rust tarzı oyunlar oynar ve oynarken de yayın açabilirim belki. Sistem önerilerinizi bekliyorum, RGB hevesim çok fazla yok kasanın içnide 2-3 parça RGB olsa yeter ( veya sadece kasa). Ve bir de sorum var sizce ekran kartı stokları ne zaman yenilenir? Ethereum 2.0 güncellemesi yanılmıyorsam Temmuz'da yayınlancak, Ağustos ortasına doğru yenilenir mi sizce?

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
Selamlar bayramdan sonrasına doğru 6.500TL civarı bütçeyle monitörsüz sistem toplamak istiyorum, çok fazla sistem zorlayacak oyunlar oynamam ; CS:GO,PUBG,Rust tarzı oyunlar oynar ve oynarken de yayın açabilirim belki. Sistem önerilerinizi bekliyorum, RGB hevesim çok fazla yok kasanın içnide 2-3 parça RGB olsa yeter ( veya sadece kasa). Ve bir de sorum var sizce ekran kartı stokları ne zaman yenilenir? Ethereum 2.0 güncellemesi yanılmıyorsam Temmuz'da yayınlancak, Ağustos ortasına doğru yenilenir mi sizce?
1 yıl sonraya düzelir. Şuan ekran kartı hariç diğer parçaları alabilirsiniz.

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
Eğer sistem monitör dahil olmayacaksa i7 10700 alınabilir. Monitör dahil olacak ise i5 11400 alınabilir.

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
intel'in işlemcilerinin sonlarındaki harfleri anlayamıyorum F,G,H bir sürü harf var hangisi daha iyidir?
K - Overclock destekli işlemciler
G - Intel'in AMD Radeon GPU'lu APU'ları
H - Yüksek performanslı laptop işlemcileri
F - İçinde dahili ekran kartı olmayan işlemciler
U - Ultra az güç tüketen laptop işlemcileri
Y - Ultra ultra güç tüketen laptop işlemcileri
T - Güç tasarruflu All İn One PC işlemcileri
M - Eski nesil laptop işlemcileri (Günümüzde artık kullanılmıyor)
S - Performans öncelikli desktop işlemciler (Günümüzde artık kullanılmıyor)
Q - Eski nesil 4 çekirdekli işlemciler (Günümüzde artık kullanılmıyor)
X - Hem dizüstü hemde masaüstünde bilgisayarlarda kullanılan Dual-Core Extreme performans işlemci sınıfı (Günümüzde artık kullanılmıyor)
MQ - (Medium Quality) Taşınabilir cihazlarda kullanılan Quad-Core(4 Çekirdek) işlemci (Günümüzde artık kullanılmıyor)
HQ - (High Quality) Yüksek performanslı ekran kartı işlemcili modeller (Günümüzde artık kullanılmıyor)
MX - Extreme laptop işlemcileri (Günümüzde artık kullanılmıyor)
QX - 4 çekirdekli extreme işlemciler (Günümüzde artık kullanılmıyor)
P - Güç tasarruflu işlemciler
L - Güç tasarruflu işlemciler

_mirror_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,938
Iki tane aynı Ram den alın
Ekran kartları fiyatını haketmiyor ondan bunu alın

_mirror_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,938
Iki tane aynı Ram den alın
Ekran kartları fiyatını haketmiyor ondan bunu alın
Ssd yerine bunu alın https://www.hepsiburada.com/sandisk...r3GIrRsNbOKUx1YR7fec0RvZBACHNFl8aAj5PEALw_wcB

gerekyok

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Kardeşim pandemi sürecinde zaten üretim sıkıntısı vs var 3-5 ay sonra dolar kurunun ne olacağı belli değil her an her şey olabilir günümüzde. Yani 3 ay öncesine kadar 1660 superler vs toplanıyorken şimdi gtx 1650ler zorla alıyorsun gibi bir şey kısacası beklemeni önermem yok ağustosta güncelleme gelcek yok 2022 ekran kartları gelcek vs bilmem ne hadi her şeyi geçtim üst düzey bir pc olsa bile bu sefer oyunlar 300-500 lira ki arkadaş ortamı olmadıktan sonra hiçbir şey zevk vermez bence