Windows 10 Lisanslama

Bu konuyu okuyanlar

Eratosthenes

Müdavim
Reaksiyon puanı
860
Bilgisayarımda windows 10 home single language var
Bazı sebepler yüzünden format atmam gerekiyor ama etkinleşmeme sorunundan korkuyorum çünkü daha önce başıma gelmişti
Simdi ben format atarken lisans anahtarını girdiğimde direkt etkkinleşirmi yoksa microsoft hesabıyla falan uğraşmam gerekirmi

Retail key ile lisanslanmış
Bilgisayarda bir tane microsoft hesabı var
Oda babamın

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356

Eratosthenes

Müdavim
Reaksiyon puanı
860
Yine Single Language sürüm yüklenir ve internet erişimi ile birlikte Windows otomatikman etkinleşir.
Home olur da yalnız bu sürümün retail ürün anahtarı olanını hiç göremedim.
İnternette bir kod görmüştüm cmd ye yazınca lisansın oem mi retail mi olduğunu gösteriyordu bende yazdım ve retail channel yazısı çıktı yani bende retail olduğunu düşünmüyorum çünkü format sırasında lisans anahtarı istemedi

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
İnternette bir kod görmüştüm cmd ye yazınca lisansın oem mi retail mi olduğunu gösteriyordu bende yazdım ve retail channel yazısı çıktı yani bende retail olduğunu düşünmüyorum çünkü format sırasında lisans anahtarı istemedi
Windows Ara'ya:
Kod:
slmgr.vbs -dlv
yazıp ENTER'ladıktan sonra gelen ekranda [Açıklama] ve [Ürün Anahtarı Kanalı] satırlarında ne yazıyor?

Eratosthenes

Müdavim
Reaksiyon puanı
860
Windows Ara'ya:
Kod:
slmgr.vbs -dlv
yazıp ENTER'ladıktan sonra gelen ekranda [Açıklama] ve [Ürün Anahtarı Kanalı] satırlarında ne yazıyor?
Ben çoktan format attım ama daha büyük sorunlar ortaya çıktı onları halletmeye çalışıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Windows Ara'ya:
Kod:
slmgr.vbs -dlv
Ben çoktan format attım ama daha büyük sorunlar ortaya çıktı onları halletmeye çalışıyorum lisans sorun olmadı hatta format atarken lisans anahtarı istemedi sanırım benim lisans oem

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
format atarken lisans anahtarı istemedi sanırım benim lisans oem
Ürün anahtarı isteyip istememesi Windows lisans türünden bağımsız, halbuki yukarıda yazdığım kodu kullansanız şu anki Windows lisans türü hakkındaki net bilgiye sahip olacağız. İyi forumlar.

Eratosthenes

Müdavim
Reaksiyon puanı
860
Ürün anahtarı isteyip istememesi Windows lisans türünden bağımsız, halbuki yukarıda yazdığım kodu kullansanız şu anki Windows lisans türü hakkındaki net bilgiye sahip olacağız. İyi forumlar.
Açıklama: Windows (R) Operating System, OEM_DM channel
Ürün Anahtarı Kanalı: OEM : DM
Mesaj otomatik birleştirildi:

sayende keyin oem olduğunu öğrendim
eyw

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356

Son mesajlar