Bitcoin Pazar Günü Düşüşe Geçti

Bu konuyu okuyanlar

ember_moon7

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,177
Gözler Çin'in dijital Yuan'ında! Simpsonlar'dan Bitcoin için sonsuzluk işareti, Cardano'da yeni gelişmeler!

Günümüzde sanal para kullanımı artmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Coinbase halka arzı sonrasında kripto paralar değer kazanmaya başladı. Haftanın yükseleni olan Bitcoin, dün sert bir düşüşe geçti. 53.000 $ seviyesine kadar gerileyen Bitcoin'nin ardından diğer iyi altconiler, daha da sert düşüşe geçtiler.

Bitcoin Grafiği:
bitcoin.PNG

Ethereum Grafiği:
ether.PNG

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,104
Gözler Çin'in dijital Yuan'ında! Simpsonlar'dan Bitcoin için sonsuzluk işareti, Cardano'da yeni gelişmeler! 'in dijital Yuan'ında! Simpsonlar'dan Bitcoin için sonsuzluk işareti, Cardano'da yeni gelişmeler!

Günümüzde sanal para kullanımı artmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Coinbase halka arzı sonrasında kripto paralar değer kazanmaya başladı. Haftanın yükseleni olan Bitcoin, dün sert bir düşüşe geçti. 53.000 $ seviyesine kadar gerileyen Bitcoin'nin ardından diğer iyi altconiler, daha da sert düşüşe geçtiler.

Bitcoin Grafiği:
Ekli dosyayı görüntüle 148358

Ethereum Grafiği:
Ekli dosyayı görüntüle 148359

İnşALLAH düşer 0 tl olur batar.

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Sevmiyorum ama merak ediyorum...
Bitcoin e mi dayalı altcoinler? Niye düşüyor?

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Sevmiyorum ama merak ediyorum...
Bitcoin e mi dayalı altcoinler? Niye düşüyor?
Evet genel olarak bütün kripto paraların babası olarak düşünebiliriz bitcoin i. Zira içlerinde en değerlisi de odur. Aynı şekilde gitgide artan ve güven veren bir coin olması sebebiyle iş adamlarının ve zenginlerin milyon-milyar dolarlar yatırdığı bir coindir. Elbette böyle bir coinin düşmesi piyasada dalgalanmalara sebebiyet verir ve genel olarak diğer coinlere de etkisi olur.
Ayrıca bazı altcoinler de kendi varlıklarını bitcoine yatırır ve ona bağlı bir şekilde ilerlerler ve böylece kendi değerlerini de güvene almayı tercih ederler. Toplu düşüşte bunun da etkisi vardır.
Yine de toplu düşüşler kripto paraların değerini koruması için olumludur. Aynı şekilde doge coin bir günde 4 kat arttı, bnb coin değerini artırmak için bir günde yarım milyar dolarlık hacmini yaktı. Piyasadaki dalgalanmalar sonucu genel bir düşüş oluşması her coinin işine gelecektir. Bu yüzden birçok coinin düşmesi kaçınılmazdır.

Dertsizali

Reaksiyon puanı
2,177
Ayrıca bazı coinler de kendi varlıklarını bitcoine yatırır ve ona bağlı bir şekilde ilerlerler ve böylece kendi değerlerini de güvene almayı tercih ederler. Toplu düşüşte bunun da etkisi vardır
Anladım teşekkürler.. ben ponzi sistemi gibi olduğunu düşünerek sevmiyorum ve güvenmiyorum...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ama oyun olarak oynuyorum gerçekte zengin edecek bile yatırım yapmam çünkü oyunu bile bağımlılık yapıyor.. bağımlılık yapması tehlikeli 1 10 yapılır ama 10 0 da yapabilir...

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Anladım teşekkürler.. ben ponzi sistemi gibi olduğunu düşünerek sevmiyorum ve güvenmiyorum...
Ya bu iş biraz tartışılır. Mesela günümüzde yoksulluğun en büyük sağlayıcıları kredi sağlayan faizi belirleyen unsur bankalardır. Bankaların en büyük düşmanı ve banka sektörünü bitirebilecek en büyük sektör kripto paralardır. Bu yüzden kripto paralar özellikle kapitalist olan Amerika'nın işine gelmez. İşine gelmez dediğime bakmayın, doların kendine ait kripto parası vardır ve dolara bağlı ilerleyen daha birçok kripto para vardır, bununla birlikte kripto para alım satımının çoğunlukla kaynak noktası dolar olarak kabul edilir ve düşüş-yükselişler dolar bazlı düşünülür. Yani bu sektörde de parmakları vardır, hatta Amerikan ekonomisine büyük faydaları da olmuştur.
Yine de Bitcoin, en çok Çin'in işine gelmektedir. Dolayısıyla bu işin içinde de bir Amerika-Çin ekonomik savaşı dönmektedir.
Bana soracak olursanız ponzi sistemi gibi değil de, borsayla alakalı gibi para borsası gibi bir durum bu

Dertsizali

Reaksiyon puanı
2,177
Ya bu iş biraz tartışılır. Mesela günümüzde yoksulluğun en büyük sağlayıcıları kredi sağlayan faizi belirleyen unsur bankalardır. Bankaların en büyük düşmanı ve banka sektörünü bitirebilecek en büyük sektör kripto paralardır. Bu yüzden kripto paralar özellikle kapitalist olan Amerika'nın işine gelmez. İşine gelmez dediğime bakmayın, doların kendine ait kripto parası vardır ve dolara bağlı ilerleyen daha birçok kripto para vardır, bununla birlikte kripto para alım satımının çoğunlukla kaynak noktası dolar olarak kabul edilir ve düşüş-yükselişler dolar bazlı düşünülür. Yani bu sektörde de parmakları vardır, hatta Amerikan ekonomisine büyük faydaları da olmuştur.
Yine de Bitcoin, en çok Çin'in işine gelmektedir. Dolayısıyla bu işin içinde de bir Amerika-Çin ekonomik savaşı dönmektedir.
Bana soracak olursanız ponzi sistemi gibi değil de, borsayla alakalı gibi para borsası gibi bir durum bu
Haklısın...