Fizik Ödevimi yapmaya yardımcı arkadaş arıyorum.

Bu konuyu okuyanlar

R3DM4M

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Arkadaşlar merhaba lisedeyim ve bu dönem benim için çok önemli ders fizik ben fizik dersini dinlediğim halde hiç birşey anlamıyorum aşağıdaki kriterlere uygun ödevi yapabilecek olan var mı ACİLLLLL çünkü bu gece 22.00'da son yapacak kişiye şimdiden çok çok TEŞEKKÜR EDERİM :)

Gençler ;
1.Salıncak resmi çiziniz.
2.Salıncağın yerden en yüksek olduğu yeri resim de belirtiniz.
3.Salıncağın hareketi esnasında en hızlı hareket ettiği yeri resim de belirtiniz.
4. Salıncağın hızının sıfır olduğu yeri belirtiniz
5.Salıncağın gittiği yerdeki çıkabileceği maximum yüksekliği resimde belirtiniz.

6. Orta okul bilgilerinizden faydalanarak salıncağın yere göre en yüksek olduğu andaki,
A. Hızını
B. Sahip olduğu enerjinin adını
C. Sahip olduğu enerjinin miktarını
D. Sahip olduğu enerjinin birimini
E. Sahip olduğu enerjinin büyüklük türünü
F. Hangi enerji türünün bu noktada sıfır olduğunu
G. Bu noktada sıfır olan enerji türünün neden sıfır olduğunu

Açıklayınız.

7. Yine Orta okul bilgilerinizden faydalanarak salıncağın yere göre en alt seviyede olduğu andaki,
A. Hızını
B. Sahip olduğu enerjinin adını
C. Sahip olduğu enerjinin miktarını
D. Sahip olduğu enerjinin birimini
E. Sahip olduğu enerjinin büyüklük türünü
F. Hangi enerji türünün bu noktada sıfır olduğunu
G. Bu noktada sıfır olan enerji türünün neden sıfır olduğunu

Açıklayınız.

8. Bu salıncak hareketinin Hız-zaman grafiğini çiziniz.

sefa1296

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
okuldaki arkadaşlarından yardım alsana dostum. aynı ödevi yapıyorlarsa aynısını geçir bu saatten sonra yetiştiremezsin.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Kendine bu cümle ile hakaret ettiğinin farkında mısın ?!

"ne kadar dinlersem dinleyeyim anlamıyorum"...

Kavgada söylenmez :D Bunu duyan bir arkadaşın, sen de beyin veya akıl denen nimet hiç mi yok der ha :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sen bence oyun ve eğlence düşkünü bir kardeşimizsin ve kolay lokma bulup, hazır geçinmeyi de adet edinmiş olmalısın ?

R3DM4M

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Kendine bu cümle ile hakaret ettiğinin farkında mısın ?!

"ne kadar dinlersem dinleyeyim anlamıyorum"...

Kavgada söylenmez :D Bunu duyan bir arkadaşın, sen de beyin veya akıl denen nimet hiç mi yok der ha :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sen bence oyun ve eğlence düşkünü bir kardeşimizsin ve kolay lokma bulup, hazır geçinmeyi de adet edinmiş olmalısın ?
Oyun değil zaten oyunları sevmem ben bilgisayar hakkında ve teknoloji hakkında herşeye kafam basar ama fizik dersine gelince yok

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Oyun değil zaten oyunları sevmem ben bilgisayar hakkında ve teknoloji hakkında herşeye kafam basar ama fizik dersine gelince yok
Bu yazdıklarına inanmam çünkü yazım kurallarına da özen göstermiyorsun dolayısıyla da Türkçe de sıkıntılı görünüyor :) Ama fizik ortaokul düzeyinde son derece kolaydır, nasıl kafan diğer derslere basıyor da fiziği es geçiyor, burası şüpheli ...

R3DM4M

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Bu yazdıklarına inanmam çünkü yazım kurallarına da özen göstermiyorsun dolayısıyla da Türkçe de sıkıntılı görünüyor :) Ama fizik ortaokul düzeyinde son derece kolaydır, nasıl kafan diğer derslere basıyor da fiziği es geçiyor, burası şüpheli ...
Türkçe de sıkıntı yok sadece bir virgül ve sonda nokta eksik. Yardım etmeyeceksen de etmiyorum de. NASİHAT VERMENE GEREK YOK.

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
İstek ve motivasyon olmadığı sürece bilmek istemezsin doğal olarak. Bu dersleri öğrenmeyi kendine mecburiyet edinmeye bak ve işin sonunda istediğin şeyi alacağını düşünerek hareket et.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Türkçe de sıkıntı yok sadece bir virgül ve sonda nokta eksik. Yardım etmeyeceksen de etmiyorum de. NASİHAT VERMENE GEREK YOK.
Buraya yazdıysan bu tür yapıcı eleştirilere de açık olmalısın. Bunlar senin iyiliğin için.