Modem Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

BerkCL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Uzun zamandır TTNET in ZXHN H108N V2.5 modemini kullanıyorum ve ADSL den VDSL e geçmek istiyorum fakat modemim VDSL desteklemediği için yeni modem almam gerekli VDSL modem önerisi yazar mısınız?

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,528
Kardeş inan bana ne ADSL ne de VDSL'de maksimum hızları alamazsın. Şu olur, modem daha sağlıklı çalışır. Mesela iki de bir çökmez falan.
İlk önce internet alt yapını ve aldığın hızı yaz.

BerkCL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Kardeş inan bana ne ADSL ne de VDSL'de maksimum hızları alamazsın. Şu olur, modem daha sağlıklı çalışır. Mesela iki de bir çökmez falan.
İlk önce internet alt yapını ve aldığın hızı yaz.
Şuanda TTNET in 16 mbps lik paketini kullanıyorum 13 mbps geliyor fakat çok fazla kesinti oluyor ethernetle denediğimde 13 çıkıyor fakat kablosuzda kbps lere düşüyor altyapımda türknetten baktığım kadarıyla 35 mbps ve üstü çıkıyor ttnetde vdsl desteklediğini söylüyor

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743

bu modemi kullanıyorum. Asus modemimde devamlı kesinti oluyordu wifi vs.
Bu modemi kullanmaya başlayalı 2 ay oldu sanırım. Daha 1 adet kopma yaşamadım ek olarak wifi menzili de beklentimi karşıladı.

BerkCL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15

bu modemi kullanıyorum. Asus modemimde devamlı kesinti oluyordu wifi vs.
Bu modemi kullanmaya başlayalı 2 ay oldu sanırım. Daha 1 adet kopma yaşamadım ek olarak wifi menzili de beklentimi karşıladı.
Önerdiğiniz modeme baktım bende Asus düşünüyordum fakat sanırım kronik sıkıntılıymış sizin önerdiğiniz modemi gayet beğendim fakat fiyat açısından Keenetic Omni DSL N300 modeli daha alınabilir gibi fiyat dışında ikisinin ne tür farkları var

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
İÇİNDE KULLAnılan işlemci birinde 700 mhz diğerinde 900 mhz
biri 5 ghz kablosuz bağlantı destekliyor diğeri ise 5 ghz desteklemiyor
birinde 4 adet wireless yönlendirici var diğerinde ise 2 adet

BerkCL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
İÇİNDE KULLAnılan işlemci birinde 700 mhz diğerinde 900 mhz
biri 5 ghz kablosuz bağlantı destekliyor diğeri ise 5 ghz desteklemiyor
birinde 4 adet wireless yönlendirici var diğerinde ise 2 adet
Teşekkür ederim N300 modelini almaya karar verdim

Oner41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Eğer VDSL altyapınız yoksa VDSL destekli modem alarak VDSL'ye geçemezsiniz. Neden kimse söylememiş?

EfsaneFenomen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Modem olarak zyxelin vmg3625 t50b modelini düşünebilirsin hocam. Fiyat performans ürünü şu anda kullanıcılar çok memnun bende kullanıyorum hem adsl hem vdsl hemde fiber destekli 5x4 20 dbi anten gücü ile metre kare olarak yuksek bir alana yayın yapabiliyor tavsiye ederim.