Telefonunuzu 2. Monitörünüz Olarak Kullanın!

Bu konuyu okuyanlar

Ananim

Profesör
Reaksiyon puanı
2,406
O zaman dans :)
  • IP adresi
  • Talebin tarihi ve saati
  • Greenwich Ortalama Zamanına (GMT) göre saat dilimi farkı
  • Talebin içeriği (somut sayfa)
  • Erişim durumu / HTTP durum kodu
  • Aktarılan veri miktarı
  • Talebin kaynaklandığı web sitesi
  • Tarayıcı
  • İşletim sistemi
  • Tarayıcı yazılımının dili ve sürümü
Bu veriler en geç 30 gün sonra silinecektir.
Web sitesi güvenlik politikasında bunlar yazıyor,uygulamayı bilemem. ?

kayacaN0

Asistan
Reaksiyon puanı
220
şimdi tabletimi ve telefonumu bağladımda aklıma bisi takıldı en fazla kaç ciahz bağlayabiliriz?

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Teknolojik ürünlerin fiyatları çok pahalandığı cabası.Bir monitör almak istesek bile normal piyasasının çok fazla üstünde para ödeyeceğimizi hepimiz biliyoruz.Bende bu sorununuza bir nebze derman olabilmek için buraya rehber açıyorum ki sizde faydalanabilesiniz.
İster kablo ile ister kablosuz yapabilirsiniz bu işlemleri.Merak etmeyin iki uygulamayıda anlatacağım.
SpaceDesk uygulaması ile kullanım:
Öncelikle bu uygulama hem bilgisayarımızda hem de telefonumuzda olması şart.
Bilgisayara bu link ile:
Telefonunuzada mağazalardan ücretsiz bir şekilde kurabilirsiniz.
Uygulamayı açtığınızda otomatikmen bilgisayarınızı görür ve tıkladığınızda bağlanır.Windows üzerinden bu ekranı kontrol edebiliyorsunuz,monitör ayarlarında kablosuz ekran olarak görüyor ve 1920p bir ekran olarak kullanabiliyorsunuz.
Telefonunuzu bağladığınızda bilgisayarınızdaki ekranın aynısını görüyorsanız Windows+P tuşlarına basarak açılan pencerede "Uzat" seçeneğinizi seçerseniz tamamen 2.ekran olarak kullanabilirsiniz.
Ya benim bilgisayarımla alakalı ya da internet hızım ile alakalı olsa gerek biraz akıcılık problemi var.Tam olarak "aaa ben artık bir yandan oyun oynuyım bir yandan yan tarafta youtube vs. açık kalsın"diyemezsiniz ama yan tarafa spotify ya da eba canlı ders'i attığımda gayet kullanışlı oluyor.Tabi sizin bilgisayarınızı bilemiyorum ama dediğim şekilde tam olarak 2.monitör olarakta kullanabilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise XDisplay uygulaması.
Bu uygulama kablosuz değil kablolu bir bağlantı sağlıyor.2 cihaza da uygulamayı kurup,telefonda da geliştirici seçeneklerinden usb hata ayıklıyıcısını açmanız yeterli.Bu uygulamayı çok kullanmadım diğerini yapınca bunu sildim ama bu diğerine göre kötü,bunda ekran daha fazla kasıyor.USB ayarında emin değilim ama internette videoları var zaten basit bir işlem.
Dipnot olarak gizlilik sorunu vs. varsa bunun benimle alakası yok. :)

Rehberi adım adım resim koyarak yapmak isterdim ama yapmadım.Yapsamda zor birşeyi olmadığından kalabalık ve uzun sürecekti.Zaten yine bayağı uzun olmuş ama neyse herkese iyi forumlar,yakşamlar.
Bunu GNU/Linux'ta yapmak için az uğraşmamıştım. Onun için farklı bir yöntem gerekiyordu. Yöntemi aklıma gelirse birazdan konuya yazarım. :)

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,207
@~?????~, peki teamviwer (yanlış yazdımda anlayan anladı) arasındaki fark ne ?
İkiside aynı işi yapıyor ama teamviewer'ın amacı yayınlamak değil uzaktan kontrol etmek.Tabi aynı şeyi yapabilirsin ama ikisinide dene farkı kendin gör istersen.

Ananim

Profesör
Reaksiyon puanı
2,406
İkiside aynı işi yapıyor ama teamviewer'ın amacı yayınlamak değil uzaktan kontrol etmek.Tabi aynı şeyi yapabilirsin ama ikisinide dene farkı kendin gör istersen.
Ya tv yi zaten kullanıyorumda sadece arasındaki farkı merak etmiştim bunuda deneriz hangisini beğenirsek kullanırız teşekkürler.

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,207
şimdi tabletimi ve telefonumu bağladımda aklıma bisi takıldı en fazla kaç ciahz bağlayabiliriz?
Dene bakalım olmazsa bende abime sorayımda o bahaneyle tableti getirsin benim.3 ekran kullanırım. :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ya tv yi zaten kullanıyorumda sadece arasındaki farkı merak etmiştim bunuda deneriz hangisini beğenirsek kullanırız teşekkürler.
Aradaki farkı dedim işte tw'yi sadece uzaktan erişim için kullandım bu uygulamada uzaktan erişim yok aynı wifideki cihazlar arası etkileşim var ama ikiside aynı işlem.TW akıcı olduğunu hatırlamıyorum.

Ananim

Profesör
Reaksiyon puanı
2,406
Dene bakalım olmazsa bende abime sorayımda o bahaneyle tableti getirsin benim.3 ekran kullanırım. :D

Aradaki farkı dedim işte tw'yi sadece uzaktan erişim için kullandım bu uygulamada uzaktan erişim yok aynı wifideki cihazlar arası etkileşim var ama ikiside aynı işlem.TW akıcı olduğunu hatırlamıyorum.
Fantezi yap bütün evdeki bütün cihazları bağla abin var desek 4 telefon 1 tane de tablet olsa 5 bide orj monitör 6 tepe tepe kullan (!)

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,207
Fantezi yap bütün evdeki bütün cihazları bağla abin var desek 4 telefon 1 tane de tablet olsa 5 bide orj monitör 6 tepe tepe kullan (!)
Annemin,benim,abimin,yengemin,yeğenimin telefonu (benim eski telefon) ve tableti,pcnin kendi ekranı.7 ekran 6 değil. :D

OBirGamer

Müdavim
Reaksiyon puanı
678
ben denedim hepsi çalıştı (10 cihaz) büyük fanteziiii

ciddiyim

Son düzenleme:

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,207

OBirGamer

Müdavim
Reaksiyon puanı
678
1. ders 2. spotify 4. roblox 4. forum 5. facebook 6. discord 7. kodlama 8. unity 9. yazıcı ekranı 10. ps3 remote play

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,207
1. ders 2. spotify 4. roblox 4. forum 5. facebook 6. discord 7. kodlama 8. unity 9. yazıcı ekranı 10. ps3 remote play
PS3 remote play bilgisayarda var mı daha doğrusu ne özelliği o?

OBirGamer

Müdavim
Reaksiyon puanı
678
pardon kodlama değil video edit olcaktı o şuan ciddi onu yapıyom (ders yok ama)

hepsi birden açık sadece ders yok

dc gel link atim biliyion benim dcyi

ha pardon başka bi kanaldaymıış

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,207
pardon kodlama değil video edit olcaktı o şuan ciddi onu yapıyom (ders yok ama)

hepsi birden açık sadece ders yok

dc gel link atim biliyion benim dcyi
Dc gel yazısını alıntı yapıcakken gördüm neyse geliyorum.

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,207
Dipnot olarak diyeyim:
Eski laptoplarınıza herhangi stabil bir android os kurup bu uygulamayı oradan çalıştırıp ana bilgisayarınıza bağlanırsanız hem bilgisayar değerlenir hem de tam istediğimiz gibi olur. :)

mertbaba41

Doçent
Reaksiyon puanı
572
bi dakika
benim pubg mobil için konsol vardı
ben mesala telefona forza yansıtsam
sonra o konsolla oynayabilirmiyim?

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,207
bi dakika
lan benim pubg mobil için konsol vardı
ben mesala telefona forza yansıtsam
sonra o konsolla oynayabilirmiyim?
Konsol derken?
Sadece Windows,İos,MacOS ve Android'de var diye biliyorum.

mertbaba41

Doçent
Reaksiyon puanı
572