Güney Koreli Teknoloji Devi LG, Telefon Pazarından Çıktığını Açıkladı!

Bu konuyu okuyanlar

ember_moon7

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,177
Resmi: LG Electronics akıllı telefon işinden çıkıyor

Güney Koreli teknoloji devi LG'nin telefon pazarından çıkacağına dair iddialar ortaya konulmuştu. Bazı raporlar LG'nin akıllı telefon pazarından çıkabileceğini doğruluyordu. Ve nihayet Güney Korlei teknoloji devi LG'den açıklama geldi. LG bugün yaptığı açıklamada, akıllı telefon pazarından çekileceğini açıkladı.

Neden LG telefon pazarından çekildi?

Bildiğiniz üzere, Xiaomi, Samsung, Apple gibi büyük şirketler rekabet halinde. Ve LG bu rekabetten daha çok zarar etmiş duruyor. Raporlara göre LG akıllı telefon piyasasından yaklaşık 751 milyon $ zarar etti ve bu da LG'nin telefon pazarından çekilmesine yol açtı.

Peki, gelmesi beklenen LG telefonlara ne olacak?

Geçtiğimiz aylarda bir LG sözcüsü, ilk yuvarlanabilir telefonun, bu yıl içinde piyasaya sürüleceğini söylemişti. Güney Koreli teknoloji devi LG'nin telefon üretiminin 31 Temmuz 2021'e kadar devam etmesi bekleniyor.

SPRONZ

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
122

Güney Koreli teknoloji devi LG'nin telefon pazarından çıkacağına dair iddialar ortaya konulmuştu. Bazı raporlar LG'nin akıllı telefon pazarından çıkabileceğini doğruluyordu. Ve nihayet Güney Korlei teknoloji devi LG'den açıklama geldi. LG bugün yaptığı açıklamada, akıllı telefon pazarından çekileceğini açıkladı.

Bildiğiniz üzere, Xiaomi, Samsung, Apple gibi büyük şirketler rekabet halinde. Ve LG bu rekabetten daha çok zarar etmiş duruyor. Raporlara göre LG akıllı telefon piyasasından yaklaşık 751 milyon $ zarar etti ve bu da LG'nin telefon pazarından çekilmesine yol açtı.

Geçtiğimiz aylarda bir LG sözcüsü, ilk yuvarlanabilir telefonun, bu yıl içinde piyasaya sürüleceğini söylemişti. Güney Koreli teknoloji devi LG'nin telefon üretiminin 31 Temmuz 2021'e kadar devam etmesi bekleniyor.

peki hala telefonlara güncelleme gelecekmi?

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,454
Ben LG'yi çöpe atma vakti geldi dediğimde buradaki birkaç kişi tarafından linçlenmiştim. Demek ki boşa konuşmuyoruz.

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,454
Agam sen münceccim misin?
Hayır hacı herkes tarafından bilindik şey. Bas bas tüm ülkelerde raflarda bir sürü yerimiz mevcut diyorlardı. Amerika'da dandik bir tek kısımlık raf ayrılmıştı LG için ve LG pek tercih edilmiyordu. Belli bir durumdu.

yentibaba

Asistan
Reaksiyon puanı
121
fiyatı sebebiyle hep özenip hiç alamadığım bir marka olsa da üzüldüm tabi bu kararı almalarına

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760
Ben LG'yi çöpe atma vakti geldi dediğimde buradaki birkaç kişi tarafından linçlenmiştim. Demek ki boşa konuşmuyoruz.
Hak veriyorum. 2017'de hangi Snapdragon vardı bilmiyorum ama o zamanlar LG Q6'da (şuanda kulladığım) Snapdragon 450 filan var çok saçma.

Pain_

Doçent
Reaksiyon puanı
656
Çekilmesi beni pek ilgilendirmiyor zaten Türkiye tarafında pek hakim olduklarını da düşünmüyorum

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Doğru bir karar. Tek LG telefonum G6 oldu 1.5 sene kullandım onu da çift hat lazım oldu diye satmıştım. Satmasaydım şu an hala elimdeydi memnun kalarak kullanıyordum :)

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299

Çekilmeleri iyi olmuş.Cihazları pahalı ve sorunluydu.Lg TV de gösterdiği başarıyı telefon tarafında gösteremiyor.