Bilgisayardan kaynaklanan karıncalanma

Bu konuyu okuyanlar

aesgaziz12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Evet monitörümden kaynaklanan bir karıncalanma yok bilgisayarımda. Tamamen kasa ile alakalı bir karıncalanma. Bundan 3 ay önce ctr monitör kullanıyordum o monitörde hiçbir sorun yaşamıyorum sonra syncmaster 943 monitörünü aldım. Monitörü ilk aldığım zamanlarda bişey yoktu sonraki günlerde karıncalanma yapmaya başlıyordu. Bunu monitörle alakalı olduğunu düşünüp aldığım yere götürdüm.Yeni bir monitör verdi onu taktım ama ondada aynı karıncalanmayı yapıyordu,geri götürüp ilk aldığım monitörü getirdim.Prizle alakalı olduğunu düşündüm farklı prize taktım işe yaradı karıncalanmalar kaltı ama geçici olarak 2 saat sonra tekrar karıncalanma yapmaya başladı.Akım korumalı priz aldım ama nafile oda işe yaramadı. Sorunu daha iyi anlamak için bilgisayarı televizyona takınca aynı karıncalanmalar televizyon ekranında olduğunu fark ettim orda anladım sorun monitörle alakalı değil.3 tane farklı vga kablosu taktım hepsindede karıncalanma yapıyordu ama garip bişey vardı kablolar farktı tipte karıncalanmalar yapıyor mesela başı siyah olan bir vga kablom var o aşırı karıncalanma yapıyor kısa kablo diğerlerinden daha az karıncalanma yapıyor.Vga kablolarıyla oynayınca karıncalanmalar azalıyor veya artıyordu kablolarla alakalı olduğunu düşündüm ama sorun kablolardada değil ama vga kablosunu sağa sola oynatınca karıncalanmaları etkiliyor.Kullandığım vgaları başka bilgisayarda denedim hiçbiri karıncalanma yapmıyor sadece benim bilgisayarda yapıyor.Ayrıca ara sıra şans eseri karıncalanmalar geçici olarak kalkııyor mesela şuan yazdığımda ekranda karıncalanma yok tertemiz görüntü ama ara sıra birkaç dk karıncalanma yapmaya devam ediyor sonra gidiyor. Maalesef bu hep böyle değil çoğunlukla kullanırken karıncalı ekranda kullanıyorum.Sorunun Psu veya ekran kartımın vga girişiyle alakalı olduğunu düşünüyorum.Biliyorum fazla kafa karıştıran bir konu ama yardım ederseniz sevinirim.?

Ekli dosyalar

• photo_2021-03-26_14-56-31.jpg
    photo_2021-03-26_14-56-31.jpg
    104 KB · Görüntüleme: 136

Cenk Yıldız

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Kasanın VGA girişi sorunlu olabilir başka bir kablo ile görüntü sağlamayı deneyin

Cenk Yıldız

Asistan
Reaksiyon puanı
86
O zaman dönüştürücü alıp deniceksin yada diğer üyelerin cevaplarını bekliyceksin