SDN'e Önerilerimiz [Detaylı]

Bu konuyu okuyanlar

BatuhanDN

Profesör
Reaksiyon puanı
1,478
Aşağıda Yazdıklarım SDN' yi Kötülemek Amacıyla Değildir , Geliştirmek Amacındadır. Lütfen Sonuna Kadar Okuyunuz.
Düzeltilmesini İstediğim şeyler:
1. Koyu Modda Linkli Sözcüklerin Normal Sözcüklerle Farkının Olmaması.
2. Arama Kutucuğunun Gelişmesi
3.
Özel Konuşmaların Arkadaş Sistemi ile Olması
4. Bir Konu Oluştururken Konuların Karışık Olması vb.
5. Yoğunluk Sorunu
6.
Bilgisayar Konusuna Ram (Bellek) Konusunun Olmaması.
7. Bir şey Yazdıktan Sonra Koyu Mod da Yazdıklarımızı Kopyaladıktan Sonra Başka Bir yere Kopyaladığımızda Arka Planın Siyah Yazılar Beyaz Yazıyor.
8. Etiketler Eklerken (Koyu Modda) Yazıldığında Yazılar Gri Ve Arka Plan Siyah Olduğu İçin Okunurluluğunun düşük olması .
9. Uyarı Puanlarını Görememe
10. Bir Kullanıcının Sistem özelliklerini Görememek.
11. Bir Kişi kendi Mesajını Düzeltme Tarihini Görememek.
12. İyi Cevaplar'ın Kullanılmaması
13. Bu Sayfanın Düzeltilmesi/Yenilenmesi
Önerilerim
:
1. Linklerin Koyu Mod'da da mavi Olarak Gözükmesi yada Başka Bir Renkte.
2. Rakiplerine Göre Önde Geliştirilebilir.(Geliştirilmesede olur.)
3. Moderatörler ve üstleri Yazabilsin ama Normal Kullanıcılar Arkadaşlık İsteği Atıp Kabul Edersek yazabilsinler , (Olmasa da Olur.)
4.Örnek: Bilgisayar kısmına Tıkladığımız Zaman Daralması/Genişlemesi
5.
Sunucular/Yada Başka Bir Etken Değişsin/Yükseltilsin/Gelişir ise Daha İyi Olur.
6. Bilgisayar Bilgisayar Konusuna Ram (Bellek) Konusu Eklenmesi Lazım.
8. Etiketleri Yazarken Beyazla Yazarsa Güzel Olur.
9. Kendi Hesabımızı Görüntülediğimizde Uyarı Puanlarımızı Görebilirsek daha iyi olur . Ama Sadece Kendimizin Görmemiz daha iyi olur.
10. Sistem özelliklerini Görmek İçin Hesabını Görüntüleyip Geçerli Ödüllerin Sağında Olursa daha İyi olur.
11. Eğer Düzeltme Tarihini Görürsek Bu Gibi Sorunlar Olmaz: Birisi Yanlış Bir şey Yazıp Sonra Birisi Doğrusunu Yazınca Yanlış Yazan Kişiyi Yazınca Karışıklık çıkıyor.
12. Şuan Baktığım zaman Çoğu SDN Forum Kullanıcısı İyi Cevaplar'ın Ne İçin Kullanıldığını Bilmiyor.
13. Bu Sayfa Düzeltilirse/Yenilenirse daha Güzel Olur:
Sonuna Kadar Okuduğunuz İçin Teşekkür Ederim ve Tekrar Söylüyorum Yukarıda Yazdıklarım SDN Forum'u Kötülemek amacıyla Değildir Ve Sadece SDN 'yi Geliştirmek Amacıyladır. Sizce Aşağıda Geliştirilmesini İstediğiniz şeyleri Yazabilirsiniz .

BatuhanDN

Profesör
Reaksiyon puanı
1,478
Aşağıda Yazdıklarım SDN' yi Kötülemek Amacıyla Değildir , Geliştirmek Amacındadır. Lütfen Sonuna Kadar Okuyunuz.
3.
5. Yoğunluk Sorunu
6.
7. Bir şey Yazdıktan Sonra Koyu Mod da Yazdıklarımızı Kopyaladıktan Sonra Başka Bir yere Kopyaladığımızda Arka Planın Siyah Yazılar Beyaz Yazıyor.
8. Etiketler Eklerken (Koyu Modda) Yazıldığında Yazılar Gri Ve Arka Plan Siyah Olduğu İçin Okunurluluğunun düşük olması .
Önerilerim
:
3. Moderatörler ve üstleri Yazabilsin ama Normal Kullanıcılar Arkadaşlık İsteği Atıp Kabul Edersek yazabilsinler , (Olmasa da Olur.)
5.
9. Kendi Hesabımızı Görüntülediğimizde Uyarı Puanlarımızı Görebilirsek daha iyi olur . Ama Sadece Kendimizin Görmemiz daha iyi olur.
10. Sistem özelliklerini Görmek İçin Hesabını Görüntüleyip Geçerli Ödüllerin Sağında Olursa daha İyi olur.
11. Eğer Düzeltme Tarihini Görürsek Bu Gibi Sorunlar Olmaz: Birisi Yanlış Bir şey Yazıp Sonra Birisi Doğrusunu Yazınca Yanlış Yazan Kişiyi Yazınca Karışıklık çıkıyor.
12. Şuan Baktığım zaman Çoğu SDN Forum Kullanıcısı İyi Cevaplar'ın Ne İçin Kullanıldığını Bilmiyor.
Sonuna Kadar Okuduğunuz İçin Teşekkür Ederim ve Tekrar Söylüyorum Yukarıda Yazdıklarım SDN Forum'u Kötülemek amacıyla Değildir Ve Sadece SDN 'yi Geliştirmek Amacıyladır. Sizce Aşağıda Geliştirilmesini İstediğiniz şeyleri Yazabilirsiniz .
Ama Bunlara Göre Rakiplerinin Önünde.

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Arkadaşlar konu ile alakasız ileti göndermeyin sonra neden uyarı aldım diye sormayın ikincisi Creative bir kere etiketlenmiş hepinizin ayır ayrı etiketlemesine sebeb ne olabilir sizce ?

BatuhanDN

Profesör
Reaksiyon puanı
1,478
3.
5. Yoğunluk Sorunu
6.
Önerilerim
:
5.
11. Bir Kişiyi Koyu Mod'da Etiketlediğimiz Zaman Normal Sözcüklerle Bir farkının Olmaması.
Öneri:
11.
Etiketlerin Yazısı Beyaz Yazmazsa Okunurluluğu Yükselir. Yazı Rengi MAVİ Olursa daha İyi olur.

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
Arkadaşlar konu ile alakasız ileti göndermeyin sonra neden uyarı aldım diye sormayın ikincisi Creative bir kere etiketlenmiş hepinizin ayır ayrı etiketlemesine sebeb ne olabilir sizce ?

Hocam bu kadar da sert çıkmanıza gerek yok bence. Olabilir belki insanlar görmemiştir diğer arkadaşların etiketlediğini.

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
Bunlardan bazıları senin şahsi isteklerin, geri kalanı da bilinen durumlar. Benim katıldığım tek madde iyi cevapların olması. Özellikle donanım veya yazılım konusunda gayet kullanışlı olur.

Diğerleri yönetimin takdiri, bir de sunucu değişimi demek büyük bir emek ve ucu açık bir sorun silsilesi demek.

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,459
"Öne Çıkar" butonu ya da buna benzer bir buton eklenmeli. Açtığımız bir konunun yeniden ön sayfalara düşmesi için bu özellik bulunmalı.
Konuya güncel diye yorum atılırsa zaten ön sayfaya çıkıyor gereksiz. Eğer bir konuya atılan son yorumun üzerinden 12 ya da 24 saat geçerse de problem de olacağını sanmıyorum.

@Ram_kafasi, İmza özelliği gelmez.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Konular siliniyor oda düzelmeli
Forumu takip etseydin neden silindiğini bilirdin. O mesajı bulmakla uğraşmayacağım. Kendin bul.
Koyu modda atılan linklerin rengi değişmeli. Mavi olabilir.
Sen bunları yazıyorsun ama nasıl olacağını da biraz açıklasaydın keşke.
3. Özel Konuşmaların Arkadaş Sistemi ile Olması
Özel konuşmaya istediğin kullanıcıyı (konuşma başlatmayı kapatmamışsa) ekleyebilirsin. Kaç üye sınırı olduğunu bilmiyorum.
Anlamadım.
Özelden Creative ile konuş. Diğer moderatörlere sormana gerek yok. Devlet sırrı sonuçta. =)
Bunun da nasıl olacağını açıklasaydın keşke. O kadar madde sıralıyorsun ama (olmayacağını bildiğin halde) nasıl yapılacağını da göstermiyorsun. Teknik sorun yaşayanlara konu açmadan önce tüm sistem bileşenlerini (CPU, GPU, anakart, kasa, PSU, RAM, monitör, SSD) belirtmesini isteyen bir form (tablo) doldurtulabilir. Bu sayede hatalı sistem parçasını tespit etmemiz kolaylaşır.
Yanlış bilmiyorsam 300 dakika (5 saat) düzenleme süren var. Konunun ilk mesajı da 1 saat diye biliyorum. Eğer konunu tamamlayamadıysan veya eksik, hatalı bilgi varsa yine özelden Creative ile konuşabilirsin. 2 kere öyle düzelttim.
+ En iyi cevap, sorunu çözen kullanıcıyı ödüllendiren bir sistem. Tabii en iyi cevabın da konu sahibinin raporlayıp moderatör onayıyla verilmesi elzemdir.
9. Kendi Hesabımızı Görüntülediğimizde Uyarı Puanlarımızı Görebilirsek daha iyi olur.
Üstte açıkladım ama yine de katılıyorum.
Bunu biraz daha detaylı açıklayabilir misin?

Son düzenleyen moderatör:

BatuhanDN

Profesör
Reaksiyon puanı
1,478

BatuhanDN

Profesör
Reaksiyon puanı
1,478
Teknik sorun yaşayanlara konu açmadan önce tüm sistem bileşenlerini (CPU, GPU, anakart, kasa, PSU, RAM, monitör, SSD) belirtmesini isteyen bir form (tablo) doldurtulabilir. Bu sayede hatalı sistem parçasını tespit etmemiz kolaylaşır.
Önerilerim:
Keşke Sonuna Kadar Okusaydın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

12. Alıntılanmış Bir Mesajı Tekrar Alıntıladığımız Zaman Yazarken Gözükmüyor, sadece Mesajı attıktan Sonra Yazıyor Düzeltilirse 1 mesajı 1'den Fazla alıntıladığımız da düzeltirken Görebiliriz.

BatuhanDN dedi ki:
Sen bunları yazıyorsun ama nasıl olacağını da biraz açıklasaydın keşke.(Arama Kutucuğunun Gelişmesi)
Kullanıcı Aratırken 1 Harfi Yanlış Yazdığın Zaman İstediğin Kişiyi Bulamıyor (Düzeltilmese de olur Çünkü Şahsi Bir İsteğe Girebilir.)

Koyu modda atılan linklerin rengi değişmeli. Mavi olabilir.
Önerilerim:
Linklerin Koyu Mod'da da mavi Olarak Gözükmesi yada Başka Bir Renkte.'de de yazıyor.
Sen bunları yazıyorsun ama nasıl olacağını da biraz açıklasaydın keşke.(Arama Kutucuğununun Gelişmesi)
Konu Kısmına Arama Kutucuğu Gelirse Aradığımız Konuyu Hemen/Daha Hızlı Bulabiliriz.
Özel konuşmaya istediğin kullanıcıyı (konuşma başlatmayı kapatmamışsa) ekleyebilirsin. Kaç üye sınırı olduğunu bilmiyorum.(Arkadaş Sistemi)

Anlamadım.(Konuların Karışık Olması)
Eğer Konu Oluştururken Konu Seçerken Bir Arama Kutucuğu Olsaydı Aradığımız Konuyu daha Hızlı Bulabilirdik.
Bunun da nasıl olacağını açıklasaydın keşke. O kadar madde sıralıyorsun ama (olmayacağını bildiğin halde) nasıl yapılacağını da göstermiyorsun. Teknik sorun yaşayanlara konu açmadan önce tüm sistem bileşenlerini (CPU, GPU, anakart, kasa, PSU, RAM, monitör, SSD) belirtmesini isteyen bir form (tablo) doldurtulabilir. Bu sayede hatalı sistem parçasını tespit etmemiz kolaylaşır.
Sistem özelliklerini Görmek İçin Hesabını Görüntüleyip Geçerli Ödüllerin Sağında Olursa daha İyi olur.(düzeltme) Foruma Üye olduğu zaman 'Sistem Özelliklerinizi Eklemek İster misiniz? /Devam Et ' Yazabilir.(ya da Başka bir şekilde.)
Yanlış bilmiyorsam 300 dakika (5 saat) düzenleme süren var. Konunun ilk mesajı da 1 saat diye biliyorum. Eğer konunu tamamlayamadıysan veya eksik, hatalı bilgi varsa yine özelden Creative ile konuşabilirsin. 2 kere öyle düzelttim.
Birazdan Ona Geleceğim.
+ En iyi cevap, sorunu çözen kullanıcıyı ödüllendiren bir sistem. Tabii en iyi cevabın da konu sahibinin raporlayıp moderatör onayıyla verilmesi elzemdir.(En iyi Cevaplar)
(Çok kullanışlı Olduğunu Sanmıyorum) Super Modaretörlerin Bazıları 1 En İyi Cevap'a Sahip Ben Bu Forum da Çok Kullanıldığını Görmedim.
Üstte açıkladım ama yine de katılıyorum. (Uyarı Puanlarımızı Görebilmek)
Tamam.
Bunu biraz daha detaylı açıklayabilir misin? (Mesajların Düzeltme Tarihini Görebilmek.)
Hemen açıklıyorum: (Bu Yaşanmış Bir Olay)
"A=ddr 4 ddr3 anakarta Uyar mı?
B=Falçata ile Slotları Kazırsan Olur.(yanlış Bilgi)
C=B kişisin Verdiği Bilgi Yanlıştır ." Demiştir Sonra B kişisi Cevabını Düzeltip Doğru cevabı Yazmıştır , Böyle Olunca C Kişisi Bilgisiz olarak Düşünülebilir Çünkü En Son Haliyle Bakıldığı Zaman B Kişisi Doğru Yapmış Diye Gözüküyor Ama Tarihi Yazsaydı B Kişisin Sonradan değiştiği Anlaşılabilir. Konunun Biraz Dışına Çıkmış olabilirim Son Soruyu Anlatmak İçin Biraz uzun Olmuş Olabilir.(Foruma gelmiş Şimdi Özellik(Yada Daha önce Varmış))

Senin sadece bu forumda mı hesabın var?
Diğer
Forumlarda da Hesabım Var.

Son düzenleme: