Bu konuyu okuyanlar

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,459
Aklıma mükemmel fikir geldi:

Konu açarken büyük harf sınırı koyulacak.

Konu başlığında max. 15 büyük harf sonrası konu açılmayacak konu sahibi düzenleyecek.

Konu içeriğinde max. 25 büyük harf olsun. Bunu denetleyen oto sistem olsun.

Bu limitler geçildiğinde direk hata versin konunuz açılamadı desin.
Onun maaliyeti fazla olur. Hiçbir forumda da öyle bir özellik yok o dediğiniz şey biraz zor

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,397
Şu caps lock olayını bir tarafa bırakalım da son zamanlarda iyice artan " geliyorum/geri döndüm/gidiyorum/forumdan ayrılıyorum/ben nasıl biriyim/agresif miyim/beni nasıl bilirsiniz/300 mesaj oldu/profesör oldum/konularım neden kilitleniyor" tarzı konularda ana sayfayı kaplamakta son birkaç aydır çığırından çıkmış durumdadır. Bu tür konular için de bir kural veya düzenleme getirilirse iyi olabilir.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Konuyu hortlatmam gerekiyor. Sonuna kadar katılıyorum. CAPS LOCK açık bırakılarak yazılan başlıklar veya mesajlar oto düzeltilebilir, küfürlü kelimeler cümleden silinip argo/hakaret içeren kelimeler yıldızla (*) sansürlenebilir.

Peki bu tarz konuları neden silmiyorlar? Cevap basit: Üyeler, konunun kilitlendiğini görecek & caydırıcılığı olacak en azından. @Creative

Bu arada...

Forum'un yavaşlığını sormuştunuz, buyurun:
1615977814123.png

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Oto moderasyon şart, CAPS LOCK açık yazılıp bırakılan mesaja % belirleyebilirsiniz. Karakter sayısına göre kısıtlama getirecek ve otomatik düzeltecek. Düzelttiğinde de bildirim gönderecek.
Allah başka dert vermesin.
Mesela bunun gibi gereksiz cevapları da silebilirsiniz. Çünkü ne zaman öneri olsa böyle tepki veriyorlar.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Oto moderasyon şart, CAPS LOCK açık yazılıp bırakılan mesaja % belirleyebilirsiniz. Karakter sayısına göre kısıtlama getirecek ve otomatik düzeltecek. Düzelttiğinde de bildirim gönderecek.

Mesela bunun gibi gereksiz cevapları da silebilirsiniz. Çünkü ne zaman öneri olsa böyle tepki veriyorlar.

İşine mi gelmedi? İlla herkes senin dediğine evet mi diyecek onu mu bekliyorsun? Zerre gereksiz cevap değil emin ol. Başka derdiniz işiniz yokmuş gibi forumda ki konulara sardınız şimdi de. Sizene insanların açtığı konulardan yazdığı mesajlardan. Engeller geçersin bu kadar basit yani derdi sana mı kaldı o kadar moderatör falan varken?

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Öyle bir cümle kurmadım ama senin üstteki mesajı neye dayanarak gönderdiğini merak ettim. "X telefonu alınmaz" yazarsın ama nedeni yok? Öneri mantıksız ama nedeni yok? Nedenini açıklasan laf edecek miydim?

O değilde 4 sene 11 ay olmuş foruma üye olalı daha 3 kasım 2020'de gelmişsin foruma neredeyse mesaj sayısı olarak bana yaklaşmışsın. Ayrıca onu geçtim daha forumda yenisin neden bu konulara bu kadar takıyorsun? Dediğim gibi engelle geç yada görmezden gel. Saçma sapan konulara kafa yormayın.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
O değilde 4 sene 11 ay olmuş foruma üye olalı daha 3 kasım 2020'de gelmişsin foruma neredeyse mesaj sayısı olarak bana yaklaşmışsın.
Benim mesaj kastığımı mı düşündün? Evet, yaklaşmış olabilirim ama "mesaj kasma" konusunu biliyorum. Nasıl yapılacağını da biliyorum ama bende çoğu kategori gizli, mesaj kastığımda bana ödül de vermiyorlar. Şimdi gelelim neden istediğime: BEN KİMSENİN BAŞLIKLARI BÜYÜK HARFLERLE YAZMASINI istemiyorum. Başkaları da istemiyor, moderatörler dahi istemiyor. Oto moderasyon gelirse bu sorunlar ortadan kalkacak. Sen oraya gelmesin yazıyorsun ama neden? Mantıklı bir nedeni varsa buyur, söyle.
Ayrıca onu geçtim daha forumda yenisin neden bu konulara bu kadar takıyorsun? Dediğim gibi engelle geç yada görmezden gel.
Ben, fazla üyeyi engelledim ama hepsini geri açtım. Çünkü burada fazla durmak istemiyorum.

Son düzenleyen moderatör:
S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
@Rchive @KimBuGamzeli lütfen biraz daha kelimeleri seçerken dikkatli olun ve kavga etmeyin.
Benim kelimelerim gayet yerinde. Tek bir hakaret bile yoktur, etmem de. Tabii artık sabrım iyice taşmaya başladı, bunları sürekli alttan almaktan bıktım. Yahu, gelmesin yazıyorsun ama tek bir nedenin bile yok! Sonra bana mesaj kasıyorsun yazdın, girip bak benim mesajlarıma. Kendisinin bu konuda 2 post'u gereksiz ama umurumda bile değil artık. En iyisi ciddiye almamak.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Benim kelimelerim gayet yerinde. Tek bir hakaret bile yoktur, etmem de. Tabii artık sabrım iyice taşmaya başladı, bunları sürekli alttan almaktan bıktım. Yahu, gelmesin yazıyorsun ama tek bir nedenin bile yok! Sonra bana mesaj kasıyorsun yazdın, girip bak benim mesajlarıma. Kendisinin bu konuda 2 post'u gereksiz ama umurumda bile değil artık. En iyisi ciddiye almamak.

Küserim lütfen ciddiye al :)

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,459
Umursamamak en iyisi boşver

Son mesajlar