Windows yanına Pop OS kurarken Windows'u sildim

Bu konuyu okuyanlar

slui.exe

Not against spontaneous decisions, one night only
Reaksiyon puanı
300
burda amacım linux ve linux dağatımlarını kötülemek değil
bugün windows 8.1'in yanına pop os kurarken 2 seçenek vardı 1- diski silip pop kurmak 2- diğer(ingilizce yazıyordu)
diğer bölümüne girip linux için ayırdığım 170 gb'lik alanı seçtim ama kuramadım mecburen ilk seçeneği seçtim baktım windows'u siliyor kurulumu yarıda kesip şuan windows kurdum Umarım Pop OS son linux maceram olur
bilgisayarımda bir dünya ödev oyun vardı hepsi silindi çok kızgınım biraz Aslında bendede biraz suç var neden araştırıp kurmuyorum neyse bu başıma gelen olayı anlatmak istedim ama kaybettiğim veriler için çok üzüldüm maalesef şuan driver'lar kuruluyor 12'ye kadar anca bitiririm heralde ödevlerimi silinmesi çok ama çok kötü oldu kesin öğretmenlerimden büyük fırça yiyeceğim sizinde böyle Linux anınız varsa yazabilirsiniz bakalım kimler Linux ile neler yaşamış

By Maskely

Doçent
Reaksiyon puanı
508
burda amacım linux ve linux dağatımlarını kötülemek değil
bugün windows 8.1'in yanına pop os kurarken 2 seçenek vardı 1- diski silip pop kurmak 2- diğer(ingilizce yazıyordu)
diğer bölümüne girip linux için ayırdığım 170 gb'lik alanı seçtim ama kuramadım mecburen ilk seçeneği seçtim baktım windows'u siliyor kurulumu yarıda kesip şuan windows kurdum Umarım Pop OS son linux maceram olur
bilgisayarımda bir dünya ödev oyun vardı hepsi silindi çok kızgınım biraz Aslında bendede biraz suç var neden araştırıp kurmuyorum neyse bu başıma gelen olayı anlatmak istedim ama kaybettiğim veriler için çok üzüldüm maalesef şuan driver'lar kuruluyor 12'ye kadar anca bitiririm heralde ödevlerimi silinmesi çok ama çok kötü oldu kesin öğretmenlerimden büyük fırça yiyeceğim sizinde böyle Linux anınız varsa yazabilirsiniz bakalım kimler Linux ile neler yaşamış
Üf üf üf hocalar nası kızıcak yalışıkla silmişin ya üfff, çekeceğin var hocalardan allah kolaylık versin, ama bak kesinlikle hocalar çok kızar

Son düzenleme:

slui.exe

Reaksiyon puanı
300

By Maskely

Doçent
Reaksiyon puanı
508
Eskiden pc'ye android kurmaya çalışmıştım sonra pc freedos'da kalmıştı o yüzden format atmıştım sonrada içinde yaklaşık 100/150 mod olan GTA San Andreas gitmişti :(

Reaksiyon puanı
286
Yapcak bişey yok olan olmuş zaten
Mesaj otomatik birleştirildi:

o değilde 6 saattir pes 2019 kurmaya çalışıyordum o da gitti
iPad bozuldu iTunes e ihtiyaç düştü o günde tem usbler bozuldu Windows kuramadım kaldı öyle 2 3 gün sonra düzelttim şuan 4lü boot yapıyorum 3ü linux ve memnunum.

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,207
İlk linux kurduğumda wifi driverim çalışmadı ramkafası filan ilgilendi pc bomboş kaldı(uzun uzun anlatmıycam) çaresizlikle koca windows 10 iso dosyasını telefonuma indirip flaşa ordan yazdırmıştım ve telefonumda 16 gb nasıl sığdı bilmiyorum.
Bu arada sunucuya sorsan yardım ederdik. :)

slui.exe

Reaksiyon puanı
300
driver kurmak sıkıntı değil ama driver kurduktan sonra kurmak gereken programlar sıkıntı(Net Framework Winrar Office Antivirüs vb)

Kaan_M

Doçent
Reaksiyon puanı
1,891
170 + Gb fotoğraf vb. önemli dosya sildim. Veri kurtarma yazılımları duruma el koydu ama kötü bir anıydı.

slui.exe

Reaksiyon puanı
300
İlk linux kurduğumda wifi driverim çalışmadı ramkafası filan ilgilendi pc bomboş kaldı(uzun uzun anlatmıycam) çaresizlikle koca windows 10 iso dosyasını telefonuma indirip flaşa ordan yazdırmıştım ve telefonumda 16 gb nasıl sığdı bilmiyorum.
Bu arada sunucuya sorsan yardım ederdik. :)
Yapcak bişey yok bidaha Linux kurmucam en fazla VirtualBox'a kurarım

Reaksiyon puanı
286

slui.exe

Reaksiyon puanı
300
Yalnız konunun Linux ile ne ilgisi var? Amaç biraz Linux'u kötülemek gibi olmuş, Windows kurarken de benzer bir hata yapabilirdi iz, Linux'un suçu yok ki. :D ?
Yok amacım Linux'u kötülemek değil söyledim zaten kurulumda Dili Türkçe yaptım ama neden disk bölümünde ingilizce oldu onu anlamadım ingilizce biraz kötü idi ve nedense 170 GB lik alanada kuramadım biraz sıkıntı oldu

Reaksiyon puanı
286
Yok amacım Linux'u kötülemek değil söyledim zaten kurulumda Dili Türkçe yaptım ama neden disk bölümünde ingilizce oldu onu anlamadım ingilizce biraz kötü idi ve nedense 170 GB lik alanada kuramadım biraz sıkıntı oldu
Muhtemelen harf atamadın diye oldu

proHami

Doçent
Reaksiyon puanı
1,302
Ben de o yüzden format atarken tamamen Türkçe seçeneği olan yazılımları tercih ederim.