İntel 10700F İnceleme

Bu konuyu okuyanlar

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Şöyle bir anakart bios lara da baktım da b460 a destek için henüz bios yayınlamamışlar, benim z490e ona 11. nesil için beta bios geldi. Şimdilik hakketen destek yok gibi görünüyor. Çok kötü oldu, bu kafa intele kaybettirir o kesin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Başına birşey gelme olasılığı da çok yüksek, düşme vs. haklısın.
Yani kaç yıl öncesinin soket tipi anlayışı. Yap sende iğnesiz herkes istediği gibi rahat kullansın. Delid yapmak isteyen rahat söküp yapsın.

aimnil

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
Yani kaç yıl öncesinin soket tipi anlayışı. Yap sende iğnesiz herkes istediği gibi rahat kullansın. Delid yapmak isteyen rahat söküp yapsın.
Lehim atıyorya AMD delide pek gerek yok, yani yapsan bile işlemcinin sağ çıkma olasılığı epey düşük :D İntel de sadece K'lara değil de her işlemcisine lehim atsa çok güzel olur aslında.

Son düzenleme:

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Lehim atıyorya AMD delide pek gerek yok, yani yapsan bile işlemcinin sağ çıkma olasılığı epey düşük :D İntel de sadece K'lara değil de her işlemcisine lehim atsa çok güzel olur aslında.
Aynen aslında amd yapılıyor. Bayada iyi oluyormuş. Alman youtuber biri yapıyordu. Ama çok zor işte. Hasar verme oranı yüksek.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
İşlemcinin soket ömrü. AM4 bitti bir sonraki nesilde soket değişiyor. Sonraki nesil AMD işlemciyi alırken de anakart değiştireceksin. Neyi anlamadığını anlamadım.

Ama sen her işlemci de zaten anakart değiştiriyorsun amd senelerdir soketi değiştirmedi bios ile destekledi güncel işlemcileri bu mu battı gözünüze?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Şöyle bir anakart bios lara da baktım da b460 a destek için henüz bios yayınlamamışlar, benim z490e ona 11. nesil için beta bios geldi. Şimdilik hakketen destek yok gibi görünüyor. Çok kötü oldu, bu kafa intele kaybettirir o kesin.
Techpowerin haberine göre desteklemeyeceği kesin gibi . Gigabyte, H470 tabanlı ,bazı H410 ve B460 anakartlarını ,ver.2 olarak,daha yüksek fiatla, yeniden piasaya sürebilecekmişAma fiat arttıktan ve şu an mevcut B460 ve H410 almış olanlar,yine kullanamayacağına göre,değişen bi şey yok yine de.

aimnil

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
Techpowerin haberine göre desteklemeyeceği kesin gibi . Gigabyte, H470 tabanlı ,bazı H410 ve B460 anakartlarını ,ver.2 olarak,daha yüksek fiatla, yeniden piasaya sürebilecekmişAma fiat arttıktan ve şu an mevcut B460 ve H410 almış olanlar,yine kullanamayacağına göre,değişen bi şey yok yine de.
Tam da tahtını Amd ye kaptırmak üzereyken bence büyük bir fiyasko bu. Donanımsal bir engel var yazıya göre ama en azından donanımsal bir problemse de başından bunu açıklasalar neyse de bu hali bence intelin büyük ayıbı. İşlemci üreticisisi mi anakart satıcısı mı anlamadım valla.

Son mesajlar