i5 6600 Sistem güncellemesi

Bu konuyu okuyanlar

pantheon0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar, geçtiğimiz aylarda yeni bir sistem toplamaya çalışıyordum bazı hatalar var yanlış yönlendirmelerle sonucu bu işlem çok uzun sürdü ve ekran kartı stokları bitti bende satın aldığım parçaları satmaya karar verdim. Ama farklı bir forumda ki birinin tavsiyesi mantıklı gibi geldi sizin görüşleriniz nedir öğrenmek istedim. Önerisi yeni aldığım işlemci ve anakartı eski sisteme mi takıp eski anakartımı ve işlemciyi satmamdı.

Yeni aldığım parçalar: Intel Core i3 10100F - ASUS Prime B460M-A

Şu an halihazırda kullandığım sistem:
  • İşlemci: Intel Core i5 6600 Soket 1151 3.3GHz 6MB önbellek 14nm.
  • Anakart: Gigabyte Z170-HD3p Intel Z170 soket 1151 DDR4 3466MHz(OC) hdmı&dvı
  • Ekran kartı: ASUS RX470 4 GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12.
  • RAM: Corsair 16 GB Vengeance LPX siyah 3000MHz CL16 DDR4 Single kit RAM.
  • PSU: Thermaltake Litepower 600W ATX 2.3 apfc 12cm fanlı.
  • Kasa: Aerocool Aero 800 USB 3.0, 4x12cm fan, SSD ready, pencereli super ATX kasa.

Soru 2: Anakartı satıp 11.nesil toplamaya mı çalışsam?

Soru 3: Hali hazırda kullandığım sistemimin sadece ekran kartını değiştirsem örneğim 5600 XT darboğaz yapma gibi bir durum olur mu?

Not: Arkadaşlar ben donanımdan pek anlamıyorum sizce nasıl bir yol izlemeyim yardımcı veya farklı bir tavsiyeniz var mı yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim.

ApRa~

Asistan
Reaksiyon puanı
94
Bu sizin ne amaçla topladığınız önemli. Yeni parçalar alıp sonra bunları da satayım üstüne farklı bir şey alayım demek çok değişik geldi. Bunu almadan önce sormanız daha yararlı olurdu fakat geçmiş artık.

Yanlış hatırlamıyorsam 5600XT'yi besleyebilir. Ekran kartı alıp devam etmek şu an en iyi çözüm. En kötü 11. nesil değil de 10.nesil i5 veya i7'ye geçebilirsiniz.

pantheon0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu sizin ne amaçla topladığınız önemli. Yeni parçalar alıp sonra bunları da satayım üstüne farklı bir şey alayım demek çok değişik geldi. Bunu almadan önce sormanız daha yararlı olurdu fakat geçmiş artık.

Yanlış hatırlamıyorsam 5600XT'yi besleyebilir. Ekran kartı alıp devam etmek şu an en iyi çözüm. En kötü 11. nesil değil de 10.nesil i5 veya i7'ye geçebilirsiniz.
hocam bir arkadaşım yardımcı oluyordu onun komutu ile ilerliyorduk ama o arkadaş da bir zaman sonra yarım yolda bırakınca bende ne yapacağımı bilemedim