Google Chrome vs Opera GX

Bu konuyu okuyanlar

yusufalonee

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Bilgisayarımın özellikleri iyi. Eski bilgisayarımda kastığından dolayı Opera GX kullanmıyordum. Şimdi bilgisayarım iyi sistem olduğu için Tasarım, Akıcılık konusunda seçim yapamıyorum. Sizce hangisi daha iyidir şimdilik Google Chrome kullanıyorum sizce Opera GX Akıcı, Tasarım vs. olarak iyi midir? Kısacası hangisini indireyim?

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Bilgisayarımın özellikleri iyi. Eski bilgisayarımda kastığından dolayı Opera GX kullanmıyordum. Şimdi bilgisayarım iyi sistem olduğu için Tasarım, Akıcılık konusunda seçim yapamıyorum. Sizce hangisi daha iyidir şimdilik Google Chrome kullanıyorum sizce Opera GX Akıcı, Tasarım vs. olarak iyi midir? Kısacası hangisini indireyim?
İkisi de değil, Firefox yada Chromium'a bakmanı öneririm. Opera GX optimizasyon anlamında çok sorunlu ve tasarımı pek farklı değil.

yusufalonee

Asistan
Reaksiyon puanı
54
İkisi de değil, Firefox yada Chromium'a bakmanı öneririm. Opera GX optimizasyon anlamında çok sorunlu ve tasarımı pek farklı değil.
Ya inşallah Chromiumun virüs taşıdığını biliyorsunuzdur veyada kasten diyorsanız hoş değil büyük ihtimalle Windows 7 virüslü bilgisayarınız olduğu çok belli oluyor.

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,800

rawand

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
Opera GX in VPN özelliğinde proxy kullanması , pc min ramini çok yemesi , eğer güvenlik hatası verirse çıkma yolu yok ve istediğiniz siteye giremezsiniz. Bu yüzden Google Chrome Da kalmanızı öneririm.

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
Ya inşallah Chromiumun virüs taşıdığını biliyorsunuzdur veyada kasten diyorsanız hoş değil büyük ihtimalle Windows 7 virüslü bilgisayarınız olduğu çok belli oluyor.
Kardeşim Chromium virüslü falan değil doğru web sitesinden indirmeniz gerekiyor.
Chromium'un içine zararlı birkaç yazılım eklenerek bazı yerlerde indirme linki veriliyor.
Mesela ben Chromium kullanıyorum. Normal chrome ile farkı biraz daha hızlı ve açık kaynak kodlu. Açık kaynak kodlu olması iyi birşey çünkü kod'ları github'da yayınlanıyor ve içinde ne var ne yok bilebiliyoruz. Size önerim;

GNU or NOT

Asistan
Reaksiyon puanı
996
Google Chrome öneririm. Gittiğim her yerde tek tıkla senkronizasyonumu yapabiliyorum. Akıcılık desen yağ gibi. RAM kullanımı son sürümde düşürüldü. Daha optimize oldu. Ve kullanacağın her işletim sisteminde Chrome kullanabilirsin. Beni şu ana dek hiç üzmedi.

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Allah akıl fikir versin arkadaşım, öncelikle ben Windows kullanmam, GNU/Linux dağıtımlarını kullanırım. Chromium, Google Chrome tarayıcısının açık kaynak kodlu halidir, artık ne diyeyim arkadaş. Firefox veya Chromium tercih edilebilir.

Son düzenleme:

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Opera GX bence başarılı. Neyden ne kadar vereceğini belirleyebiliyorsun. Tasarımı da hoş.

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,807
Firefox der susarım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Umarım ironidir. Ha bu arada; Linux kraldır. Kendi kullandığını bize satma. ;)

bang1

Profesör
Reaksiyon puanı
1,760
Opera GX aşırı overrated bu arada ram kullanımını kısıyorsun ama tarayıcıda yavaşlıyor ne anladım bu işten. Firefox güzel şuan onu kullanıyorum

MacXP

Öğrenci
Reaksiyon puanı
389
Opera GX aşırı overrated bu arada ram kullanımını kısıyorsun ama tarayıcıda yavaşlıyor ne anladım bu işten. Firefox güzel şuan onu kullanıyorum
Ram kullanımını kısinca tarayıcı çöküyor, Edgede 10 sekme açtığımda 300 MB ram tüketiyordu hem de Chromium tabanlı tüm Chrome uzantıları çalışıyor önerimdir.

_mirror_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,938
Firefox vivaldi veya brave indirin

AbdulkadirGUNAY

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Brave Browser'ı öneririm; Chromium tabanlı olduğu için Chrome kullanıyorsan ya da öncesinde kullandıysan alışmakta zorluk çekmezsin. Windows/Linux/mac OS/Android ve iOS platformlarında bulunduğu için cihazların arası hesap vs. olmadan şifrelerini, geçmişini senkronize edebiliyorsun.
Ve en sevdiğim kısmı dahili reklam, izleyici ve çerez engelleyicisi.

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Artık rahat ölebilirim. XD
Şaka bir kenara bu forumda birinin bana Windows kullanıyorsun lafını söylediğini ilk defa duyuyorum, artık neye dayanarak dedi bu cümleyi bilmiyorum ama benim Windows kullanmayacağımı herkes bilir herhalde. :D

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
Mozilla Firefox quantum.

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
Mozilla Firefox quantum.
Firefox biraz ağır çalışıyor. Umarım ileriki güncellemeler ile düzelir.