RX 550 ve i3 530 uyumlu mu?

AHMETSCAN_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhaba internetten darboğaz testi yaptım. Ve değerler 26.86 bir kötü sonuç çıktı. Eski ekran kartım ATI Radeon 5450 HD 1 GB RX 550 kullanmanızı tavsiye ederiz dedi. İşlemcim i3 530, anakartımın modelini tam bilmiyorum, ama Intel H55 yazıyor GPU-Z'uygulamasında. RAM'lerim DDR3 2 slot kullanıyorum 2 tane 4 GB RAM var. Sizce uyumlu olur mu? Uyumlu olmazsada hangi ekran kartlarını tavsiye edersiniz ?

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,764
Darboğaz olacaktır ortalama yüzde 10 civarında. Ancak uyumlu olur.

e30cu

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
129
Darboğaz yapabilir.

mehmetali48

Doçent
Reaksiyon puanı
415
Burda yazanları anlamadım bana anlatsan rica etsem @mehmetali48
%15 iyi mi darboğaz yeterli olur mu uygun mudur ?
Benim bildiğim darboğaz oyundan oyuna değişir hocam. Kesin bir şey diyemem. Yani demek istediğim işlemci kullanımına biraz fazla yüklenen oyunlarda var, pek fazla yüklenmeyen oyunlarda var. Oyundan oyuna değişebilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Peki ya 750 Tİ 'nasıl olur ?
750 Tİ içinde biraz darboğaz gösteriyor hocam.

Son düzenleme:

AHMETSCAN_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Benim bildiğim darboğaz oyundan oyuna değişir hocam. Kesin bir şey diyemem. Yani demek istediğim işlemci kullanımına biraz fazla yüklenen oyunlarda var, pek fazla yüklenmeyen oyunlarda var. Oyundan oyuna değişebilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

750 Tİ içinde biraz darboğaz gösteriyor hocam.
GTA 5 Ve Left 4 Dead 2 ' oyunlarını oynuyorum ekran kartını anakarta takınca problem sıkıntı çıkarmaz di mi ? Arkadaşımın eski ekran kartını taktık boot ekranı geldikten sonra hafif ışıklı siyah ekran karşıladı 1 saat beklemiştik genede gitmemişti taktığımız ekran kartı R7 240 4 GB'tı ondan şüphem var. @mehmetali48 @e30cu @ThorJ

mehmetali48

Doçent
Reaksiyon puanı
415
Çok eski anakartlarda ,Pcı Ex v.1.0 veya v.1.1 olunca, bu yeni jenerasyon pcı.ex 3.0 e.kartlarını takınca, açmıyordu genellikle.Ama h55 anakartın var. H55 ÇİPSET anakartlar PCI EX. v.2.0 dır. Sorun olmaz.

Ekli dosyalar

• k.PNG
    k.PNG
    92.2 KB · Görüntüleme: 86

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
İşlemcin çok eski her türlü anakart ile darboğaz yapacaktır. 1 ay içinde İntel 11. nesil çıkacak sen 1. nesil intelden bahsediyon :(

Önerim ekran kartı almak yerine işlemcini yenilemeye çalış.

İçinde dahili ekran kartı olan veya APU sistem toplasan kısa vadede daha hayırlı olacaktır senin için.

AHMETSCAN_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
İşlemcin çok eski her türlü anakart ile darboğaz yapacaktır. 1 ay içinde İntel 11. nesil çıkacak sen 1. nesil intelden bahsediyon :(

Önerim ekran kartı almak yerine işlemcini yenilemeye çalış.

İçinde dahili ekran kartı olan veya APU sistem toplasan kısa vadede daha hayırlı olacaktır senin için.
Sistem benim değil kuzenimin o hiç anlamıyor pc'den ben gene ufak tefek bişiler biliyorumda emin olmak için soruyorum. İşlemciyi değiştirmek istese anakartı değiştircek anakartı değiştirse ramler falan bi ton masraf yeni pc almış oluyor ondan şimdilik en fazla gta 5'te normal ayarlarda 45-60 arası fps götürse yeter. Geforce 1030 nasıl o uyumlu olur mu ? Ayrıca anakart'ın darboğaz yapma ihtimali var mı ? Hani bi sıkıntı çıkmasın diye uğraşıyorum.

@mehmetali48 @OzkanK. @e30cu @ThorJ

Irıs von Everec

Profesör
Reaksiyon puanı
1,472
Biraz darboğaz olur ama aldığınıza yine de değer.
Darboğazdan dolayı %15 lik fps düşsek yine de istediğiniz fps i alabiliyorsunuz.