Yeni konulara "Up." yazmak ne anlama geliyor?

Bu konuyu okuyanlar

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
Ne anlama geliyor?

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Flood mesajlarla konuyu öne çıkarmaya çalışmak.

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
"Up up"

Forumda gezinirken mutlaka dikkatini çekmiştir,yeni açılan konular hep yukarı çıkar ve konuya cevap gelmeyince yavaş yavaş gündemden kaybolur ve aşağılara düşer.

Birnevi "konu canlı,hala bekliyorum" demek gibi bir şey

GNU or NOT

Asistan
Reaksiyon puanı
996
Konular mesaj yazılmadıktan sonra anasayfadan düşer. Anasayfaya çıkmadığı için konu sahibi konuya "up" yazıp konuya mesaj yazılmasını sağlar. Bu sayede konu anasayfaya çıkmış olur.

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,850
Yeni konuya asla up yapılmaz, en azından altı saat geçmiş olması lazım bu kural değildir. Bilinmesi gereken bir şeydir.
Bana uyarı attığınızda 1 saat geçmiş olması gerektiğini söylemiştiniz, 6 mı 1 mi?

GNU or NOT

Asistan
Reaksiyon puanı
996
Defalarca yazdık bunun açıklamasını lakin bu bir çözüm değil bu seferde dk başı birileri öne çıkarmaya çalışır konuları yine altta kalır konu.
Technopat'ta iken günde sadece 2 defa öne çıkarma hakkımız vardı. Burada da aynısı yapılabilir diye düşünüyorum.

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Defalarca yazdık bunun açıklamasını lakin bu bir çözüm değil bu seferde dk başı birileri öne çıkarmaya çalışır konuları yine altta kalır konu.
her 5 dk de bir kullanabilelim o zaman birşeyi yapmak isteyince yol çok ama yapmak istemezseniz bahane de çok

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Up yazmak yasak değil ki
up yazmak yasak değil dha açılalı 5 dk olmuş konuya up yazanlarda gördüm . Misal konu başlığımız ne diyor yeni konular diyor. Yeni konuya neden up dersin ? Aklı olan derki aşağıda kalmış cevaplanmamış konuyu yukarı çıkarayım . Uyarı isteyen de derki dur boş yere şuna up yazayım mesaj sayım artsın.

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
up yazmak yasak değil dha açılalı 5 dk olmuş konuya up yazanlarda gördüm . Misal konu başlığımız ne diyor yeni konular diyor. Yeni konuya neden up dersin ? Aklı olan derki aşağıda kalmış cevaplanmamış konuyu yukarı çıkarayım . Uyarı isteyen de derki dur boş yere şuna up yazayım mesaj sayım artsın.
hmm,ama kendi konumuzsa mesaj kasmış olmayız ki ? bu konu göreceli ve tartışmaya açık bir konu

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Anlıyacağınız up yabancı kelimede olsa yasak değil boş yere kullanımı yasak.
Nedir bu boş yere kullanım
1 yeni konulara daha saat geçmeden yada bir kaç saat geçmiş konular da yapılmaz
2 yıllık konular da boş yer up yapılmaz.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Evet gereksiz yere konuları yukarı çıkarmaya gerek yok. Up mup yerine konuyu yukarı çıkarmak denilmeli bence.

wpa_supplicant

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,544
Keşke birde yaptığı up işe yarasa[emoji16], mesajı birleşiyor.