Çavuşoğlu: Geleceğimiz Avrupa’da

Bu konuyu okuyanlar

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
5ffe251767b0a904f46716ae.jpg

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye’nin reform gündeminde kararlı olduğunu belirterek “Geleceğimizi Avrupa’da görüyor ve bunu birlikte inşa etmek istiyoruz. Türkiye olarak ortaklığa hazırız” dedi.​

AB ülkelerinin Ankara büyükelçileriyle Çankaya Köşkü’nde bir araya gelen Çavuşoğlu, Türkiye-AB ilişkilerine ilişkin önemli mesajlar verdi. 2021’in Türkiye-AB ilişkileri bakımından olumlu bir yıl olması dileğinde bulunan Çavuşoğlu, “Türkiye, Avrupa’dadır ve Avrupa kaderimizin bir parçasıdır. Bunun tersi de Avrupa bakımından geçerlidir” dedi. Çavuşoğlu, AB’den beklentileri de şöyle sıraladı: “2021 yılından temel beklentilerimiz, işbirliğimize yeniden ivme kazandırmak, kazan-kazan durumu yaratabilecek alanlarda çalışmalara bir an önce başlayabilmektir. Gümrük Birliği’nin güncellenmesi müzakerelerine başlanması, Türk vatandaşlarına vize serbestisi sağlanması, 18 Mart Mutabakatı’nın güncellenmesi, göç işbirliğimizin yeni gerçekler ışığında tazelenmesi, üst düzey diyaloğun başlatılması, üyelik müzakerelerimizde mesafe, güvenlik ve terörle mücadele konularında işbirliği gibi somut beklentilerimiz var.”

Umarım bundan Avrupanın da haberi vardır

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,850
Bu adamı ciddiye alan var mı?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Burada yorum yazanlar geleceğimizi nerede görüyor acaba ? Çok merak ediyorum sırf eleştirmek için boş boş eleştiriyor bazıları gene...

Siyaset iki taraflı denge politikası. Siz ne denmesini isterdiniz veya beklerdiniz ? Avrupanın Allah belasını versin tüm ipleri attık deyip ana avrat sövmelerini flan mı ? Bundan sonra be Rusya ve Çin ile takılacam flan mı denmeliydi ?

Bakanın konuşmasının deva mı burada söylediği cümlelerden hangisi yanlış ? ( Ülkede gerçekten muhalif düşüncede sorun var hee mantıklı düşünemiyorlar. )

“2021 yılından temel beklentilerimiz, işbirliğimize yeniden ivme kazandırmak, kazan-kazan durumu yaratabilecek alanlarda çalışmalara bir an önce başlayabilmektir. Gümrük Birliği’nin güncellenmesi müzakerelerine başlanması, Türk vatandaşlarına vize serbestisi sağlanması, 18 Mart Mutabakatı’nın güncellenmesi, göç işbirliğimizin yeni gerçekler ışığında tazelenmesi, üst düzey diyaloğun başlatılması, üyelik müzakerelerimizde mesafe, güvenlik ve terörle mücadele konularında işbirliği gibi somut beklentilerimiz var.”

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Burada yorum yazanlar geleceğimizi nerede görüyor acaba ? Çok merak ediyorum sırf eleştirmek için boş boş eleştiriyor bazıları gene...

Siyaset iki taraflı denge politikası. Siz ne denmesini isterdiniz veya beklerdiniz ? Avrupanın Allah belasını versin tüm ipleri attık deyip ana avrat sövmelerini flan mı ? Bundan sonra be Rusya ve Çin ile takılacam flan mı denmeliydi ?

Bakanın konuşmasının deva mı burada söylediği cümlelerden hangisi yanlış ? ( Ülkede gerçekten muhalif düşüncede sorun var hee mantıklı düşünemiyorlar. )

“2021 yılından temel beklentilerimiz, işbirliğimize yeniden ivme kazandırmak, kazan-kazan durumu yaratabilecek alanlarda çalışmalara bir an önce başlayabilmektir. Gümrük Birliği’nin güncellenmesi müzakerelerine başlanması, Türk vatandaşlarına vize serbestisi sağlanması, 18 Mart Mutabakatı’nın güncellenmesi, göç işbirliğimizin yeni gerçekler ışığında tazelenmesi, üst düzey diyaloğun başlatılması, üyelik müzakerelerimizde mesafe, güvenlik ve terörle mücadele konularında işbirliği gibi somut beklentilerimiz var.”

Tabiki biz ezelden beri Avrupada olmayı istiyoruz özkancım orası ayrı :) :)

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Haberde nerede eleştirme var ne demişim ben oku bakalım olumsuz birşey varmı :D kendi kendine triplere giriyorsun

Yıllardır senin şu forumda 1 tane ülkeni devletini veya hükümeti eleştirmeyen bilgi paylaştığın görülmüş şey mi ? Veya taktir ettiği tebrik ettiğin ?

Umarım bundan Avrupanın da haberi vardır.

Şu yazdığın cümle tek başına kendince dalga geçme cümlesi...

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Yıllardır senin şu forumda 1 tane ülkeni devletini veya hükümeti eleştirmeyen bilgi paylaştığın görülmüş şey mi ? Veya taktir ettiği tebrik ettiğin ?

Umarım bundan Avrupanın da haberi vardır.

Şu yazdığın cümle tek başına kendince dalga geçme cümlesi...

Senelerdir Avrupa Birliğinin şartlarını ısrarla kabul etmememiz yerine getirmememiz bunu zaten açıklıyor.

Ama şimdi dalga geçer gibi böyle açıklama yapması , kusura bakma da aklı başında olan insanlar tarafından ciddiye alınmıyordur .

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,850
Bu adamlar hiç markete gitmez mi? :D

Geleceğimiz Avrupa'daymış, bak bak.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Senelerdir Avrupa Birliğinin şartlarını ısrarla kabul etmememiz yerine getirmememiz bunu zaten açıklıyor.

Ama şimdi dalga geçer gibi böyle açıklama yapması , kusura bakma da aklı başında olan insanlar tarafından ciddiye alınmıyordur .

Lütfen şu konularda azcık haber içeriğini okuyarak ve bilerek paylaşım yapsan ne kadar güzel olacak :( Bakanın yaptığı açıklamayı attım üstte ben onu eleştirmiyom ki diyorsun ama halen eleştirmeye çalışıyorsun...

Şurada bakanın konuşmasında neresi yanlış hangi cümlesi eksik veya fazla ?

“2021 yılından temel beklentilerimiz, işbirliğimize yeniden ivme kazandırmak, kazan-kazan durumu yaratabilecek alanlarda çalışmalara bir an önce başlayabilmektir. Gümrük Birliği’nin güncellenmesi müzakerelerine başlanması, Türk vatandaşlarına vize serbestisi sağlanması, 18 Mart Mutabakatı’nın güncellenmesi, göç işbirliğimizin yeni gerçekler ışığında tazelenmesi, üst düzey diyaloğun başlatılması, üyelik müzakerelerimizde mesafe, güvenlik ve terörle mücadele konularında işbirliği gibi somut beklentilerimiz var.

Not: AB üyeliğini kitledikleri noktları az çok biliyorsundur. Bunları kabul edebilek bir hükümet varsa gelsin üye olsun bakalım görelim AB'ye. Kıbrıs'tan tamamen çık. Ege'de Yunanistan'ın tezlerini kabul et. Kendi silahını İHA-SİHA'nı üretme Terör ile mücadele etme PYD-YPG gibi örgütleri vurma. Kendi doğalgaz ve petrolünü arama doğuda kürtlere özerklik ver gibi şeyleri kabul edebilecek bir zihniyet varsa buyursun gelsin yönetime kurtarsın ülkeyi !!!

Bunların hepsini yapınca AB'ye alacaklarıda şüpheli. ( Bana göre ne yaparsan yap almayacaklarda )

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Hocam bir konuda bilgi sahibi değilseniz konuşmayın.

Sende konuyla alakasız mesajlar yazma yiğenim , ikimizin içinde mutlu son olsun ;)
Lütfen şu konularda azcık haber içeriğini okuyarak ve bilerek paylaşım yapsan ne kadar güzel olacak :( Bakanın yaptığı açıklamayı attım üstte ben onu eleştirmiyom ki diyorsun ama halen eleştirmeye çalışıyorsun...

Şurada bakanın konuşmasında neresi yanlış hangi cümlesi eksik veya fazla ?

“2021 yılından temel beklentilerimiz, işbirliğimize yeniden ivme kazandırmak, kazan-kazan durumu yaratabilecek alanlarda çalışmalara bir an önce başlayabilmektir. Gümrük Birliği’nin güncellenmesi müzakerelerine başlanması, Türk vatandaşlarına vize serbestisi sağlanması, 18 Mart Mutabakatı’nın güncellenmesi, göç işbirliğimizin yeni gerçekler ışığında tazelenmesi, üst düzey diyaloğun başlatılması, üyelik müzakerelerimizde mesafe, güvenlik ve terörle mücadele konularında işbirliği gibi somut beklentilerimiz var.

Not: AB üyeliğini kitledikleri noktları az çok biliyorsundur. Bunları kabul edebilek bir hükümet varsa gelsin üye olsun bakalım görelim AB'ye. Kıbrıs'tan tamamen çık. Ege'de Yunanistan'ın tezlerini kabul et. Kendi silahını İHA-SİHA'nı üretme Terör ile mücadele etme PYD-YPG gibi örgütleri vurma. Kendi doğalgaz ve petrolünü arama doğuda kürtlere özerklik ver gibi şeyleri kabul edebilecek bir zihniyet varsa buyursun gelsin yönetime kurtarsın ülkeyi !!!

Bunların hepsini yapınca AB'ye alacaklarıda şüpheli. ( Bana göre ne yaparsan yap almayacaklarda )

Özkan şakamı yapıyorsun acaba yoksa foruma içerek mi geliyorsun anlamış değilim :D

Ben ne diyorum sen ne diyorsun , şuanki konu ile alakalı ben olumsuz birşey demedim neyin tribindesin :)

Diyorum ki Avrupaya her zaman karşı , istediklerini yerine getirmeyen bir devlet var senelerdir , şimdi bu açıklama birşeyi değiştirmeyecek

leoh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
38
hayaller paris, yaşatı somali. avrupa demek hak demek, hukuk demek, demokrasi demek, adalet demek, medeniyet demek, ekonomik kalkınma demek. ama bizim hükümet bunları istemez ki. istediği muhalifi kodese tıkamadıktan sonra AB işlerine yaramaz. o yüzde gelecek orta doğu bataklığı gibi gözüküyor.

Son mesajlar