Samsung mu Realme mi?

Bu konuyu okuyanlar

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,392
Realme bildiğiniz üzere Opponun alt markası. Vivo,Oneplus ve Oppo ise BBK Holdings firmasının markaları. Vivo ve Oppo resmi olarak Türkiyede olan markalar buna göre devletin kanunlarına göre yetkili servis ve iki yıl garanti vermek zorundalar.
ABD ise her markayı kara listeye almıyor. Burada Xiaomi kara listeye alındı ama Huawei gibi sert bir ambargo yok Google servisleri kullanılabilir durumda.
Lisans sona ermeden önce markaların üreteceği her model google servisleri yüklü olarak gelir.
Öbür taraftan Google servislerinin lisans ve kullanımı ve Android lisans ve kullanımı birbirinden ayrı şeyler. Huawei şu an Google servisleri yüklü olmadan geliyor ama halen Android işletim sistemini de kullanabiliyor. Ayrıca sonradan telefonlara bir yazılım önlemi eklenmedikten sonra Google servislerini yüklemek bile mümkün.
Ekstra olarak Xiaomi askeri bağlantısı olduğu yani geliştirdiği ileri seviye ürün ve deneyimi paylaştığı iddiasıyla kara listeye alındı. Ve halihazırda şu an Amerikada cep telefonu değil diğer ürünlerini satıyor. Bu yüzden Huawei ile aynı durumla karşı karşıya değil.

Realme,Vivo,Iqoo,Oppo ve Oneplus bu markaların satış hacmi çok büyük olmadığından Amerika tarafından kara listeye alınacağını pek sanmıyorum. Ama ihtimalleri hep göz önünde tutmak gerekir.

Burada tüm soru işaretlerini yanıtladığıma göre artık ürün alırken daha rahat karar verebilirsiniz.

Ama ben olsam ağırlığına bakmayacaksanız M51i öneririm .

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Realme bildiğiniz üzere Opponun alt markası. Vivo,Oneplus ve Oppo ise BBK Holdings firmasının markaları. Vivo ve Oppo resmi olarak Türkiyede olan markalar buna göre devletin kanunlarına göre yetkili servis ve iki yıl garanti vermek zorundalar.
ABD ise her markayı kara listeye almıyor. Burada Xiaomi kara listeye alındı ama Huawei gibi sert bir ambargo yok Google servisleri kullanılabilir durumda.
Lisans sona ermeden önce markaların üreteceği her model google servisleri yüklü olarak gelir.
Öbür taraftan Google servislerinin lisans ve kullanımı ve Android lisans ve kullanımı birbirinden ayrı şeyler. Huawei şu an Google servisleri yüklü olmadan geliyor ama halen Android işletim sistemini de kullanabiliyor. Ayrıca sonradan telefonlara bir yazılım önlemi eklenmedikten sonra Google servislerini yüklemek bile mümkün.
Ekstra olarak Xiaomi askeri bağlantısı olduğu yani geliştirdiği ileri seviye ürün ve deneyimi paylaştığı iddiasıyla kara listeye alındı. Ve halihazırda şu an Amerikada cep telefonu değil diğer ürünlerini satıyor. Bu yüzden Huawei ile aynı durumla karşı karşıya değil.

Realme,Vivo,Iqoo,Oppo ve Oneplus bu markaların satış hacmi çok büyük olmadığından Amerika tarafından kara listeye alınacağını pek sanmıyorum. Ama ihtimalleri hep göz önünde tutmak gerekir.

Burada tüm soru işaretlerini yanıtladığıma göre artık ürün alırken daha rahat karar verebilirsiniz.

Kara liste durumunu düşünmeye gerek bile yok zaten.

DESLAER

Müdavim
Reaksiyon puanı
630
samsungun artık eskisi gibi bi özelliği pek yok eskiden bu markalar yoktu satılıyordu realme al bence

hsynkbulut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Şuan kara liste durumu yok aklınıza öyle bir şey nereden geldi bilmiyorum.
Bu telefon alırken bir kriter değil ve realme 7 pro ya bir şey olmaz

- Video Kayıt Ses Sorunu varmış bazılarına ama güncellemeyle halledilebilir.
Teşekkür ederim hocam sağolun. Her ihtimali göz önünde bulundurmak istemiştim. Bu konularda biraz cahilim. Kusura bakmayın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anladım hocam, sağolun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Onlar tamamen cihazın kendisinde olan problemler.

Ben de Rn 8'de çıkan sorunları hemen yazardım o zaman. Bazı insanlar var ki biraz dar düşünceliler. O yüzden çıkan her sorunu alet olarak kullanıp markayı çamurlamaya çalışıyorlar.

Ben mesela Rn 8'de ki kamera sorunlarını güncelleme ile düzeleceğini düşündüğüm için hiç yazmadım. Sonra düzeldi. Relame 6 Pro'da da şarj sorunu vardı hemen olay olup eleştirildi ama sonra kimse konuşmadı çünkü güncelleme ile düzeldi.
Haklısınız, teşekkür ederim sağolun.