Laptop kullanırken internet hızı dalgalanması

Bu konuyu okuyanlar

metehanozturk

Asistan
Reaksiyon puanı
75
Selamlar birkaç ay önce altta belirttiğim asus marka laptopu satın aldım. İnternet kullanırken sürekli internet hızı dalgalanıyor. Ethernet girişi olmadığı için ethernet kablosu takamıyorum. Zoom derslerinde hocayı bir robot gibi duyuyorum bir normal. Konuşurken sesim gider diye cevap veremiyorum hocaya. İnternet sağlayıcımızı aradığımızda internetinizde bir problem yok diyor. Mobil veride denediğimde lolde 1 saniye bile aynı kalmadı pingim sürekli artıp azaldı. Acaba laptopta sıkıntı olabilir mi yoksa bu normal mi? Ona göre servise göndermeyi düşünüyorum da. (Driverlar güncel)

Laptop: Asus D509dj amd ryzen 5 3500u notebook fiyatı, teknik özellikleri, modelleri. Asus D509dj kampanyalar ve uygun fiyat seçenekleriyle Vatan Bilgisayar'da. Satın al.

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
WIFI adaptöründe sorun olabilir veya modem uzaktaysa zor bağlantı kuruyor olabilir başka bir ağda denermisiniz?

JawBone

Doçent
Reaksiyon puanı
612
Bende de aynı model var, 2 diş altına düştüğünde çok dalgalanma oluyor ama üstünde sıkıntı yok. Çok dalgalanma olduğu zaman cihazı kapatıp açıyorum, biraz daha düzgün çalışıyor. Kendime bu çözüm yolunu buldum. Mobil veri açıyorum bazen gayet iyi çalışıyor sıkıntı olmuyor. Sorun sinyal seviyesinde olabilir.

metehanozturk

Asistan
Reaksiyon puanı
75
WIFI adaptöründe sorun olabilir veya modem uzaktaysa zor bağlantı kuruyor olabilir başka bir ağda denermisiniz?
mobil veride denedim başka bir ağ yok deneyebileceğim. Bu arada access point kullanıyoruz fakat ana modeme bağlıyken de dalgalanma oluyor access pointe bağlıyken de.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bende de aynı model var, 2 diş altına düştüğünde çok dalgalanma oluyor ama üstünde sıkıntı yok. Çok dalgalanma olduğu zaman cihazı kapatıp açıyorum, biraz daha düzgün çalışıyor. Kendime bu çözüm yolunu buldum. Mobil veri açıyorum bazen gayet iyi çalışıyor sıkıntı olmuyor. Sorun sinyal seviyesinde olabilir.
Anladım kapatıp açmayı da denerim fakat yeni bir laptop için böyle bir sorunu böyle çözmek laptopun kusurlu olduğu anlamına gelir sanırım. Teşekkürler

metehanozturk

Asistan
Reaksiyon puanı
75
bu arada telefondan girince zoom derslerine herhangi bir dalgalanma olmuyor sadece bilgisayarda oluyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

up

Son düzenleme: