Foxconn anakart alınır mı

Bu konuyu okuyanlar

Burakfr0

Asistan
Reaksiyon puanı
36
Arkadaşlar xeon x3440 ve hd6850 ekran kartı takacağım h55 anakart arıyorum foxxconn h55 anakart iyi midir. Bi kaç kez foxconn anakartın kötülendiği mesajlar okumuştum ne önerirsiniz

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,082
Foxconn iyi bir markadır. Üst düzey anakartlar üretmez bütçe dostudur.
Çoğu firmalar Foxconn tercih eder hazır sistemlerde.

Apple ürünlerini (telefon - pc) Foxconn topluyor.

Burakfr0

Asistan
Reaksiyon puanı
36
Asus veya gigaby msi gibi markaları tavsiye ederim şiddetle ama en son çare olarak asrock
Aslında bi önceki anakartım asrock n68c-s ucc idi xt b40 işlemci ile kullanıyordum oc performansı yaklaşık 1ghz kadardı ama şuan asrock h55 bile bulamıyorum izmir içinde
Mesaj otomatik birleştirildi:

0.5 0.6 ghz kadar oc yapıp kullanacağım için emin olamadım foxconn da oc yapılmıyor diyorlar

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Dostum foxconn şuan en dandik markadır anakart bile üretmiyor zaten. Çünkü çok değişik tuhaf bir marka öyle anakartlar ürettiler milletin başına bela oldu hepsi. Durduk yere bozulan bir sürü anakartları var bu markanın. Hiç bir şey yokken birden bire arıza veren parça bile değiştirsen tamir yapsan düzelmeyen hata verdiği an ölü konumuna geçen anakart markasıdır. Bulaşmanı önermem. AsRock bulabilirsen öneririm bu markanın çoğu anakartı iyidir. Bulamazsan da gigabyte yada asus falan bulmaya bak. MSI önermem.

Burakfr0

Asistan
Reaksiyon puanı
36
Dostum foxconn şuan en dandik markadır anakart bile üretmiyor zaten. Çünkü çok değişik tuhaf bir marka öyle anakartlar ürettiler milletin başına bela oldu hepsi. Durduk yere bozulan bir sürü anakartları var bu markanın. Hiç bir şey yokken birden bire arıza veren parça bile değiştirsen tamir yapsan düzelmeyen hata verdiği an ölü konumuna geçen anakart markasıdır. Bulaşmanı önermem. AsRock bulabilirsen öneririm bu markanın çoğu anakartı iyidir. Bulamazsan da gigabyte yada asus falan bulmaya bak. MSI önermem.
Evet ben de bunları duyduğum için istemiyordum foxconn adından bile belli oluyor aslında kalitesi asrock gigabayt ve asus arıyorum ama ya bozuk oluyor ya işlemci ile bir satıyorlar

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,082
Aslında bi önceki anakartım asrock n68c-s ucc idi xt b40 işlemci ile kullanıyordum oc performansı yaklaşık 1ghz kadardı ama şuan asrock h55 bile bulamıyorum izmir içinde
Mesaj otomatik birleştirildi:

0.5 0.6 ghz kadar oc yapıp kullanacağım için emin olamadım foxconn da oc yapılmıyor diyorlar
Az bir oc ile ne değişir be kardeş?
Oc yaparım diyorsan elbette başka markaya bak.

Hemde Cpu güç girişi kablosu 8 pin olmasına özen göster. Çok güç çeken işlemcilerde 4pin Cpu kablosu yetersiz geliyor

Mikail_Ebrinç

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,700

Apple kullnaıyorsa bildiği vardır :D

Hollywoo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,462
Bende m.ö 500lerden kalma foxconn anakartı var,diğer foxconn kartlarını bilemiyorum ama benimkisi max 4 gb ram falan destekliyor yukarıda gördüğüm kadarıyla yüksek anakartlar üretmezmiş bu yüzden gigabyte öneririm ama bütçenize göre değişir tabi.

Burakfr0

Asistan
Reaksiyon puanı
36
Bende m.ö 500lerden kalma foxconn anakartı var,diğer foxconn kartlarını bilemiyorum ama benimkisi max 4 gb ram falan destekliyor yukarıda gördüğüm kadarıyla yüksek anakartlar üretmezmiş bu yüzden gigabyte öneririm ama bütçenize göre değişir tabi.
Gigabyte asus asrock üçünden birini artık hangisi gelirse alacağım ama bulamıyorum şehir dışından kargoya da güvenemiyorum

Hollywoo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,462
Gigabyte asus asrock üçünden birini artık hangisi gelirse alacağım ama bulamıyorum şehir dışından kargoya da güvenemiyorum
Ben 1 yıldır N11 sitesinden alışveriş yapıyorum.Karantina döneminde dışarıdan almak yerine sürekli internetten sipariş verdim ve hiç kargoyla alakalı sorun yaşamadım.Çok ilgileniyorlar.Max 2-3 yıla bilgisayar toplayabilirim ve parçaların bazılarını da internetten alacağım size de öneririm.

Burakfr0

Asistan
Reaksiyon puanı
36
Ben 1 yıldır N11 sitesinden alışveriş yapıyorum.Karantina döneminde dışarıdan almak yerine sürekli internetten sipariş verdim ve hiç kargoyla alakalı sorun yaşamadım.Çok ilgileniyorlar.Max 2-3 yıla bilgisayar toplayabilirim ve parçaların bazılarını da internetten alacağım size de öneririm.
İkinci el arıyorum işlemci ram soğutucu ekran kartı psu aldığım zaman 400 tl kalıyor o 1tb hdd 100 tlye bulmak mümkün oluyor ama anakartı yakında bulamıyorum