VistaMizer 3.1.0.0

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
2hgfgno.jpg

VistaMizer 3.1.0.0 | 18 MB
===================

2nhoowz.gif
VistaMizer, adından da anlaşılacağı üzere bir tema programı değil, tamamen XP ve 2003 tabanlı işletim sistemlerini yeni Vista görünümüne kavuşturmak için hazırlanmış bir paket yazılımı. Temalar ile uğraşmadığı ve sistemde sürekli çalışmak zorunluluğu olmadığı için, düşük hızdaki bilgisayarlarda bile Vista'nın, en azından yeni görünümünü tüm ayrıntıları ile kullanabilmenizi sağlıyor...

Çoğu kez, Windows XP ile gelen sıkıcı masaüstümüzden kurtulup daha değişik bir temaya sahip olmak isteriz. Ancak bunu ne yazık ki 3. parti yazılımlar ya da sistemimizi oldukça yavaşlatan harici tema eklentileri olmadan yapamıyoruz. Halihazırda Windows görünümünü yeni işletim sistemi Vista tarzında düzenleyen yazılım paketleri olsa da, çoğumuz bu yazılımlardan istediğimiz verimi almakta zorluk çekiyoruz.

İşte VistaMizer, tam da bu durumda imdadımıza yetişiyor. Tema tarzında değil, orjinal dosyaları yedeklemek ve yerlerine XP uyumlu Vista görünümü dosyaları kopyalamak mantığıyla çalışan yazılım, gelişmiş çoklu dil desteği ve istenildiğinde hiçbir hata olmadan sistemden kaldırılabilmesi özelliği ile, Windows Vista'ya geçmeden önce yeni görünüm özelliklerini denemek isteyen kullanıcılar için adeta bir kurtarıcı rolünü, üstelik bu rolün gerçekten de hakkını vererek üstleniyor.

VistaMizer, kendi kullandığı dosyaların Windows Update sitesi tarafından güncellenebileceğini de hesaba katarak, bu durumu analiz edebilen ve gerekli yedeklemeler ile değişiklikleri herhangi bir dil destekli Windows içinde yapabilmeniz için gerekli 3. parti yazılımları da paketine eklemiş durumda. Olası çakışmalarda ya da tercihli geriye dönüşlerde orjinal dosyalarınızı geri alabilmenizin yanında, güncellenmiş dosyalarınızı da orjinal ancak güncel halleriyle geri alabilmeniz, programın oldukça akıllıca düzenlenmiş bir özelliği bize göre.

Ayrıntılı Özellikler :

- Çoklu dil desteği (Türkçe de destekleniyor)
- Windows XP, Media Center ve 2003 işletim sistemleri desteği
- Orjinal sistem dosyalarının üzerine direkt olarak eklenmesi sayesinde kaynak tüketimini en aza indirebilme özelliği
- Düzenlenecek dosyaları ve işletim sistemi yazılımlarını tek tek seçebilme esnekliği
- 3. parti yazılımlar için de Vista görünümü destekleri (Windows oyunları, Internet Explorer 6 ve 7 sürümleri, Media Player 11, Microsoft Outlook ve Mail, 7-Zip, MSN, Movie Maker, NetMeeting, vb..)
- Herhangi bir sorun ile karşılaşılmaması için, henüz yükleme ekranındayken otomatik olarak sistem uyumluluğu taraması özelliği
- Kaldırma işlemi dahilinde orjinal dosyaları tamamen geri getirebilme desteği
- Windows güncellemelerini, gerek yedeklenmiş orjinal dosyalara, gerekse de değiştirilmiş VistaMizer dosyalarına başarıyla bütünleştirebilme desteği
- ISO dosyası hazırlama şeklinde, geri kaldırımsız sistem dosyalarını tamamen yazabilme desteği (Bu seçenek kurulumun hemen başında karşımıza çıkıyor, ancak bu şekilde olan kurulumu biz kullanıcılarımıza önermiyoruz)

http://www.mediafire.com/?zw3w2cdjmdu

PC MERAKLISI

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
xp için çok güzel temalar varda yalnız xp için win 7 teması henüz çıkmadı

xp için win 7 teması çıkarsa bana haber verin lütfen ;)

nightmare777

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Kardeş ben bu true transparency kurdum ama ne ettiysem sistem baslangıcında calıştıraadım ne yapmam gerekiyo?

mod not : mesajın tamamını kalın yazmıyoruz, Forum Kuralları

PC MERAKLISI

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
nasıl çalıştıramadınız ben de güzel güzel uslu uslu çalışıyo ;)

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Bu tür programlar kullanmayı her zaman sakıncalı buluyorum.
Kullandığımız sistemin orjinaline sadık kalınmalı varsa kendi sunduğu
temalardan kullanılmalı derim (Royal, Zune vs.)

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Bu tür programlar kullanmayı her zaman sakıncalı buluyorum.
Kullandığımız sistemin orjinaline sadık kalınmalı varsa kendi sunduğu
temalardan kullanılmalı derim (Royal, Zune vs.)

Sakıncalı derken....:wassat:

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
küçük bir patch ile (uxtheme) deviantart.com daki tüm temaları kullanabilirsiniz. vistadan daha güzel şeyler çıkıyor ortaya. şahsen benim gibi vistanın orjinal temasından nefret eden biri için deviantart müthiş bir kaynak

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Sistem dosyalarının research edilmesini - tekrar yapılandırılmasını sakıncalı buluyorum.
Kısaca orjinal dosyalarda oynamayı sakıncalı görürüm.;)

Sorunsuz geri alabiliyorsun ben denedim..:)

HRNKC

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Bırakın temayı - paket programları arkadaşlar... Win 7 Beta yı deneyin derim... Micro hatasını anlamış ve kararlı çalışan bir işletim sistemi ortaya çıkmış...

hta1905

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Bugün Vista'dan XP'ye geri döndüm.Bu temayı kurdum.XP'nin Görüntüsü Vista'ya benzedi,ama huyu Vista'ya benzemez inşallah :D (Mavi ekran görmekten bıkmıştım Vista'da)

PC MERAKLISI

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Bugün Vista'dan XP'ye geri döndüm.Bu temayı kurdum.XP'nin Görüntüsü Vista'ya benzedi,ama huyu Vista'ya benzemez inşallah :D (Mavi ekran görmekten bıkmıştım Vista'da)

benim gibi mi oldu yoksa :D

Vistayı kurduktan 15 dk sonra mavi ekran :D sanki sitemi çok zorladım ya :D

hta1905

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
benim gibi mi oldu yoksa :D

Vistayı kurduktan 15 dk sonra mavi ekran :D sanki sitemi çok zorladım ya :D
Yok 3-4 gün olmuştu.PES 2009 oynarken birden ekran masmavi oldu.Bu yeni Vista kurulumundan önce de Vista vardı bilgisayarımda.O da 6 aylık ömrünün son bir ayından mavinin çeşitli tonlarıyla odamı aydınlatmaya başlamıştı.Artık oyun oynarken gördüğüm mavi ekran,bardağı taşıran son damla oldu ve XP'ye döndüm :)

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
e şey bizi idare ediyo :D

P4 3,2GHZ
1GB RAM (512+512)
ATİ 2600XT
160+320GB HDD

2.5 yıl oldu daha ne olsun ;)
elime para geçsede şunu degiştirebilsem ;)

Aynı değiştirme derdi var başımda. Fırsat bulursam değiştireceğim.
Şu andaki pc müzik setinden biraz hallice idare ediyor.:D

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629

Hayırlı olsun kardeş huyu vistaya benzemez emin ol ve hatasız tekrar xp'ye geçebiliyosun denemesini yaptım..:D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...